Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Nieuczciwa ocena
Płać pan
Pozdrawiam świetliki
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Angielskie śmieszki
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież12 października 2021, 16:24
Tak, jak chodziłeś do szkoły to były pity, oczywiście
Odpisz
17 września 2021, 17:40
Na PP w szkole średniej jest rozliczanie pitu chłopie
Odpisz
17 września 2021, 17:41
@DaveAfton: +1
Ni ...ja tego niestety nie pamiętam
Ale +1
Odpisz
19 września 2021, 12:53
@DaveAfton: Większość lekcji pp o jakich słyszałem, była prowadzona na tyle nieudolnie, że mało który uczeń cokolwiek z nich wynosił.
Odpisz
19 września 2021, 13:29
@DaveAfton: Gówno prawda pit jest omijany na podstawach przedsiębiorczości, a nawet gdyby lekcje z pp są tak nudne i tak leniwie prowadzone, że nie ma szans, by wynieść z tego jakąkolwiek wiedzę. Nauczyciele tego przedmiotu jedynie haczą o minimum całego materiału, a sami najczęściej się na tym nie znają do końca.
Odpisz
19 września 2021, 14:06
@TrueStoryGuy: Widzę że się znasz
Odpisz
19 września 2021, 14:53
@DaveAfton: No można tak powiedzieć z zasłyszenia i doświadczenia.
Odpisz
26 września 2021, 22:22
@DaveAfton: u mnie nie było
Odpisz
12 października 2021, 16:23
@Hartio: większość lekcji tak ma
Odpisz
27 września 2021, 21:19
Pozdrawiamy tutaj wszyscy panią Basię
Odpisz
17 września 2021, 18:51
Nie wiem czemu ludzie mają takie problemy z wypełnianiem pitu ITD
Tam dosłownie pod każdym okienkiem jest napisane co masz w nim w pisać a nawet jeśli nie rozumiesz to żyjesz w świecie gdzie odpowiedź na każde twoje pytanie znajdziesz w kieszeni
Odpisz
20 września 2021, 10:41
@stalamed: jeśli chodzi o wypełnianie to wiele dokumentów pomimo posiadania opisanych rubryk wymaga wiele domyślania się i dopytywania/doszukiwania się o co chodzi w internecie. Np. jeśli składasz korektę pitu 37 to skąd będziesz wiedział którą opcję zaznaczyć? Poza tym w zależności od tego czy pracujesz, czy posiadasz działalność, czy wynajmujesz komuś mieszkanie albo chociażby czy jesteś rolnikiem to w każdym z podanych przypadków potrzebujesz innego pitu; 37, 36, 28, 38, 6? Ciągle trzeba się pytać kogoś albo szukać na własną rękę. (Zdaję sobię sprawę że nie jest to wybitnie trudne ale pity to tylko przykład. Takich sytuacji pojawia się w życiu wiele)
Odpisz
20 września 2021, 11:05
@remigiuszkam8: chodziłem do technikum ekobomicznego i wypełniałem wiele tego typu dokumentów, to naprawdę nie jest takie skomplikowane jak się wydaje
Odpisz
17 września 2021, 21:44
co to pit
Odpisz
19 września 2021, 08:30
@Sebzer: Podatek dochodowy
Odpisz
19 września 2021, 11:05
to nie było na serio
Odpisz
19 września 2021, 12:25
@Sebzer: /s
Odpisz
19 września 2021, 11:46
W Technikum w drugiej klasie jest coś takiego jak podstawy przedsiębiorczości ubrań się tego uczy.
Odpisz
19 września 2021, 09:38
Bodajże w ósmej klasie podstawówki na matematyce jest temat podatków, w tym właśnie dochodowego, czyli PIT.
Jednak spodziewam się zaraz komentarzy w stylu:"A na co to komu w takim wieku", "facetka nie umie uczyć" itd.
Odpisz
19 września 2021, 09:44
@Borrioner: potwierdzam u mnie tak było
Odpisz
19 września 2021, 09:52
@Borrioner: Ale o ile dobrze pamiętam to w rocznikach gimnazjalnych nie było, poza tym nie zdziwiłbym się gdyby w większości ósmych klas nauczyciele stwierdzili że to pominą
Odpisz
19 września 2021, 09:53
@Przytulaniec: Nie. W szkole nie ma czegoś takiego jak pominięcie tematu
Odpisz
19 września 2021, 10:00
@Borrioner: Nie powinno być, co nie znaczy że nauczyciele nie pomijają
Odpisz
19 września 2021, 10:02
@Przytulaniec: A po ...j nauczyciel ma pomijać dany temat? Jego zadaniem jest wykładać przedmiot zgodnie z jego programem nauczania, kiedy tego nie robi to czeka go wypad ze szkoły. Nie ma miejsca na żadne widzimisię
Odpisz
19 września 2021, 10:11
@Borrioner: Pomijają z różnych powodów, są wypaleni, nie chce im się czy cokolwiek innego. Nie zliczę jak wiele razy słyszałem też jak poprostu stwierdzali że coś nam się niby nie przyda z jakiegoś powodu i szło się dalej z materiałem pomijając temat, a nigdy nie widziałem żeby ktoś zgłosił nauczyciela do dyrektora że nie przerabia tematu
Odpisz
19 września 2021, 10:25
@Przytulaniec: A ja pamiętam lekcje matematyki z podatków i moja nauczyciel oprócz zachwalania programu, że znajduje się w nim taki temat i mówienia o jego przydatności, podkreśliła że to jest bardzo przyjemny temat. Także ja rozumiem o co ci może chodzić, bo ja też miałem nauczyciel w 7 klasie która nie prowadziła lekcji w ogóle, ale myślę że takiego czegoś mogliby jednak nauczyć, bo z tego co widziałem jest to jeden z łatwiejszych tematów dla nauczyciela
Odpisz
19 września 2021, 09:38
"Umiesz sinusy, Cosinusy, pierdusy, obliczać obwód koła a PITu ni ...ja sobie nie umiesz wypełnić"
Odpisz
Edytowano - 19 września 2021, 08:34
Ja miałam tak mało lekcji podstaw przedsiębiorczości (typa często nie było, czy zajęcia z nim dzisiaj będą czy nie to była wielka niewiadoma), że właściwie nie wiem czego się tam uczyliśmy xD
Ale chyba nic o PIT nie mieliśmy
Odpisz
17 września 2021, 18:39
Ja gdy szkoła mnie nie nauczy jak przygotować pogrzeb:
Odpisz
17 września 2021, 18:04
U mnie szkoła, w końcu technikum ekonomiczne to nie jakieś żarty.
Odpisz
Edytowano - 17 września 2021, 17:47
I tak jakbyś miał rozliczanie PIT-u to i tak byś nie przyszedł na lekcje albo narzekałbyś że nudne
Odpisz