Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Baturaj

26 listopada 2021, 11:46

Ja naprawdę nie rozumiem tych wszystkich ludzi mówiących że PrAwDzIwE, bIblIjnE opisy aniołów są legitne i to jest PrAwDzIwY wizerunek aniołów, a tamten nie.

To nieprawda.

Aniołowie NIE "WYGLĄDAJĄ". Oni nie są fizyczni, nie mogą jakkolwiek dla nas wyglądać. Opis z Biblii to jedynie obrazowy opis istot, nie oznacza on, że jest to ich "prawdziwa" forma czy cokolwiek.

Szczególnie że aniołowie w samej Biblii niejednokrotnie przyjmowali także zewnętrzną formę ludzką.

Avatar AgnieszkaKielbasowska228

12 stycznia, 10:29

@Baturaj: Oj daj się ludziom cieszyć

Avatar Bastus77

27 listopada 2021, 14:14

Do i hear a boss music?

Avatar Wikidoom

26 listopada 2021, 23:07

To anioły to nie są blondyni że skrzydełkami i aureolą?

Avatar Aarix

Edytowano - 25 listopada 2021, 16:48

a jak go opisywali?

Avatar AlPoziomka

25 listopada 2021, 16:58

@Aarix: O k...a Hatsune Miku w fnf

Avatar Spider007

26 listopada 2021, 08:36

@Aarix: mniej więcej tak jak po prawej, wpisz sobie anioły w starym testamencie

Avatar MinRyuuk

26 listopada 2021, 09:29

@Aarix: Z grubsza o tak:
Ezechiel ujrzał przedziwne istoty określone jako cheruby. Niezmiernie ciekawy i inspirujący wyobraźnię jest opis tychże cherubów w Księdze Ezechiela (1,4-25; 10,1-22): „Miały postać człowieka. Każda z nich [istot] miała po cztery twarze i po cztery skrzydła. Nogi ich były proste, stopy zaś podobne do stóp cielca; lśniły jak brąz czysto wygładzony. Pod skrzydłami przy czterech bokach miały ludzkie ręce. Skrzydła ich przylegały wzajemnie do siebie - nie odwracały się, gdy one szły. Każda z tych istot miała z prawej strony oblicze człowieka i oblicze lwa, z lewej zaś strony oblicze wołu i oblicze orła. Skrzydła ich były rozwinięte ku górze; dwa przylegały wzajemnie do siebie, a dwa okrywały ich tułowie. Całe ich ciało: plecy, ręce i skrzydła było wypełnione dookoła oczami”.

Izajasz jako jedyny doświadczył objawienia serafów. Dowiadujemy się, że „każdy z nich miał po sześć skrzydeł; dwoma zakrywał swą twarz, dwoma okrywał swoje nogi, a dwoma latał” (Iz 6,2).

A zatem w Biblii Hebrajskiej pojawiają się różne uskrzydlone istoty niebiańskie pełniące funkcję „dworzan” przy Tronie Boga, między innymi serafy (Iz 6, 2), cheruby (Wj 25, 18-20; 1 Krl 6, 23-28), czy „istoty żyjące” (Ez 1,5-6). Wyjątek stanowią trony - szczególny rodzaj anielskich bytów opisywanych przez proroka jako wielookie koła Bożego Rydwanu. Trzeba jednak pamiętać, że obrazy ognistych kół, uskrzydlonych głów, słupów ognia, czy skrzydeł o milionach oczu, są jedynie symbolami, odnoszącymi się do wyższych idei. I opisują że ich "ludzkie" oblicza to przebranie, bo przy objawieniach mogą wyglądać jak tylko zechcą

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 26 listopada 2021, 11:23

@MinRyuuk: Natomiast nie wszystkie anioły wyglądają według tych opisów, więc to nie tak, że tak anioły opisali w Biblii czyli w 100% tak wyglądają, bo raz, że opis ich jest przez ludzi, którzy nie mieli pojęcia na co patrzą, więc opisywali je słowami jakie oni znają, dawali im atrybuty zwierząt itp., a dwa, że mogą przyjąć postać jaką zechcą, albo jakiej w danej chwili potrzebują, gdyż często przybierały formę ludzką i towarzyszyły ludziom w chociażby dalekich podróżach lub doświadczały ich, m.in. ich gościnności dla strudzonych nieznajomych :) Dlatego też przedstawia się ich jako ludzi, objawiali się częściej w postaci ludzkiej niż w postaci opisywanej przez proroków i wchodziły w interakcję z ludźmi w postaci ludzkiej

Avatar MinRyuuk

26 listopada 2021, 13:48

@Towarzysz777: oczywiście. Z resztą i tak nie da się opisać jak naprawdę wygląda anioł jak ktoś w nie wierzy. Nie da się opisać, bo są duchami, bytem niematerialnym i tak dalej. Wszystkie podane opisy to już wizualizacje, także jak ktoś w anioły wierzy to może powiedzieć, że anioły wyglądają jak wszystko i się nie pomyli

Avatar siemowirziemowir

26 listopada 2021, 08:04

Ale piękny

Avatar Rebelian_Chaosu

25 listopada 2021, 16:46

Nie wyglada strasznie
O 22h
Mam tego anioła nadal w głowie i sie go boje

Avatar Boberek00

25 listopada 2021, 16:42

Nie lękaj się

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar studenciak
Dodane przez: studenciak

Dziwni są ci galowie

Uwielbiam ten serial

Znamy winnych naszej nędzy!

Okrutnik

Coś mi tu śmierdzi na kilometr

Pozdrawiam

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka