Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar
Konto usunięte

26 listopada 2021, 17:20

8-latki w mojej szkoły grali w ,,sQuId GaMe CzErWoNe ziEl0ne".
Zabijcie mnie.

Avatar BardzoOryginalnaNazwa

26 listopada 2021, 17:49

Dla mnie to byłoby normalne, bo Squid Game pokazuje gry dla dzieci.
Ale jak zaczęli grać w to po tym serialu + nazywają to "Czerwone, zielone" zamiast "Baba Jaga Patrzy" to faktycznie mnie to martwi

Avatar
Konto usunięte

26 listopada 2021, 19:00

@BardzoOryginalnaNazwa: one dosłownie tak to nazywają. zabijcie mnie proszę

Avatar Geraltzriviv

27 listopada 2021, 08:32

Avatar olimpicYT3356

27 listopada 2021, 09:15

Ja ostatnio na wycieczce do Poznania widziałem maskotki Guardianów ze squid game. Maskotki z serialu 18+. Bruh

Avatar Szpieg_z_Wenus

Edytowano - 27 listopada 2021, 09:32

Moja siostra też w to grała... a ja myślałam że to mądre dziecko
a tak serio to całkiem normalne że dzieciaki nadają swoim zabawą imiona ,które są ,,modne".
Sama nie wiem ile razy używałam zwrotu ,,seksibomba" nie wiedząc skąd to jest.

Avatar Niklas

27 listopada 2021, 09:39

*zabija*

Avatar BardzoOryginalnaNazwa

Edytowano - 27 listopada 2021, 10:32

@olimpicYT3356: Niekiedy powstają zabawki z serii dla starszych, bo niektórzy takie rzeczy lubią + bardziej cele kolekcjonerskie. W sumie zazwyczaj są to figurki, ale niekiedy pluszaki też powstają (mam pluszaka jednej postaci z South Parka. A jakiś czas temu widziałam gdzie pluszaka Monokumy z Danganronpy)
Ale mam wrażenie, że te pluszaki ze Squid Game są koło tych chińskich pluszaków z Minecrafta i Fortnite, czyli robienia pluszaków na podstawie tego, co dzieciaki do 10 roku zycia lubią i hajpują

Avatar bandit_the_drug_lord

Edytowano - 27 listopada 2021, 22:27

czemu ośmiolatkom w ogóle rodzice pozwalają to oglądać? ten serial jest 17+ jeśli dobrze pamiętam

Avatar BardzoOryginalnaNazwa

27 listopada 2021, 22:32

@bandit_the_drug_lord: Mam 10-letniego kuzyna, który oglądał Squid Game.
Oglądał to akurat z moim bratem, który mu przewijał brutalniejsze sceny. Chociaż to, ze brat pozwolił mu obejrzeć graniczylo się z cudem, bo w kółko gadał, że "wszyscy w mojej klasie to oglądali"
I ja mu tłumaczyłam ze to albo dlatego że ich akurat stać na Netflixa (xD) albo przez nieodpowiedzialnych rodziców. A rodzice nie raz mają wyjeb na to co ich dziecko ogląda

Avatar
Konto usunięte

28 listopada 2021, 08:45

@BardzoOryginalnaNazwa: pewnie oglądają vItO i BeLlE i innych polskich Youtuberów i stąd wiedzą o tym, chociaż słyszałem jak gadają o serialu a nie tylko o tej jednej grze więc jest to prawdopodobne że rodzice mają wyj...ne

Avatar Kisz769

27 listopada 2021, 13:34

Nigdy nie oglądajcie 27 minuty 4 odcinka squid game na cały głos najgorszy błąd mojego życia

Avatar Soberker

27 listopada 2021, 19:59

@Kisz769: Chodzi o shrex

Avatar Kisz769

27 listopada 2021, 20:12

@Soberker: tak

Avatar ryder90

27 listopada 2021, 13:12

Avatar IkarAviator

27 listopada 2021, 10:52

I wtedy przychodzę ja: gracz crab game

Na 8. urodzinach mojej siostry dzieci w wieku 10, 12, 14 lat wpadły na pomysł odtwarzania tych gier. Trochę przerażajace ale potem zrobiłem im karteczki z kształtami do wydzierania. Rozdałem względem umiejętności także z parasolami sobie poradzili, ale trójkąty były zepsute i wtedy... wymieniłem im na kółka. Wszyscy zaliczyli

Avatar Useless_Man

27 listopada 2021, 09:49

O nieee, ludzie się cieszą z czegoś innego niż ja, czas zabić ich albo siebie, gdzie zmierza ludzkość

Avatar Useless_Man

27 listopada 2021, 09:50

@Useless_Man: K...a ok boomer

Avatar foka21

27 listopada 2021, 10:12

@Useless_Man: konta zapomniałeś zmienić czy cuś?

Avatar Useless_Man

27 listopada 2021, 10:13

@foka21: wszystkie konta które miałem zostały usunięte, a teraz mówię co myślę
Ni ...ja nie rozumiem co jejacy mają do tego że dzieci mają własne zabawy i zainteresowania, to jest tak bardzo boomerskie

Avatar Maly_modelarz15

27 listopada 2021, 11:57

@Useless_Man: i co ci do tego? Nie każdy nowy trend czy zwyczaj przynosi coś dobrego, tym bardziej osobom młodym i nieświadomym. W pełni rozumiem zakłopotanie powyższych użytkowników, ponieważ polak nie gęś i swój język ma, więc ta gra u nas nazywa się "baba jaga patrzy" i tak powinna być nazywana. Bez względu na to, że jest praktycznie identyczna do tego, co w korei zwane jest "czerwone zielone".

Avatar Useless_Man

Edytowano - 27 listopada 2021, 12:17

@Maly_modelarz15: 1. "I co ci do tego" to takie bardziej pytanie do tych co narzekają xDD
2. Ja pie....ę xDD
No właśnie, punkt pierwszy. Co ci do tego że nazywają to inaczej niż baba jaga? Gra jest dosłownie ta sama i wszystko to kwestia nazewnictwa. Do Ślązaków też się doj....sz, że mówią "No jo" zamiast polskiego "Tak"?
3. "Nie każdy trend przynosi coś dobrego"
Tak jak nie każdy trend przynosi coś złego. Naprawdę, twoje argumenty są dwustronne i równie dobrze mogę je posłać w twoim kierunku. To jest właśnie boomerskie pie....enie, to co ty robisz w tym momencie

I nie udawaj mi tu troski o osoby młodsze, bo gdyby cokolwiek cię obchodziło żeby wyrosły na lepsze osoby to naprawdę przyjąłbyś inne metody niż propaganda "Twoje nowe złe, moje stare dobre". Gdyby ludzkość szła w tym kierunku prawdopodobnie bylibyśmy na epoce co najwyżej średniowiecza, bo "reject modernity, embrace tradition"

Avatar Maly_modelarz15

27 listopada 2021, 13:15

@Useless_Man: to raczej ty tu narzekasz, skoro zaraz wytykasz wszystkim bycie boomerem za to, hm?
Mi do tego, że czemu powinniśmy pozwolić jakiemuś serialowi zmieniać nasze nazewnictwo? Mamy swoje określenia i tyle. Twoje porównanie ślązoków jako poniekąd obcą kulturę tutaj jest bardzo nie na miejscu, bo mowa tu o kraju praktycznie na drugim końcu świata zupełnie z innym językiem, mentalnością, a ty tutaj mi o śląsku pie....isz że inny dialekt mają. Mają to niech se mają i nic mi do tego, niech se koreańczyki mówią na tą grę jak chcą, ale tak samo my powinniśmy utrzymywać własne nazwy.
Tak, uwzględniam młodsze pokolenia i się martwię widząc je. Nie w naszych rękach wychowywanie ich, bo to zadanie rodziców, którzy wedle świętego spokoju puszczają dzieciaka w internet.
Jak na razie, to dzieciaki najwidoczniej podpatrzyły samą grę z filmu, ale pomyśl, że mogły iść o krok dalej i zastosować rzeczywiście kary dla tych którzy przegrali. Nie powiesz mi, że by nie wpadli na takie coś.
Stare dobre nowe złe? Nie powiedziałem tego w ten sposób, ale powiedz mi czego do cholery wartościowego młodzi w mainstreamowych trendach mogą się nauczyć? Adama Słodowego już się tam nie puszcza, by nauczyć czegoś przydatnego. Za to połykanie kapsułek do prania (wiem, to było już 3 lata temu, ale i tak), granie w wieloryba...
Prosz, mów mi boomer. Ale żebyś w przyszłości sam nie musiał patrzeć jak własne dziecko robi sobie krzywdę, bo podpatrzyło coś z internetu.

Avatar Useless_Man

Edytowano - 27 listopada 2021, 13:36

@Maly_modelarz15: narzekam na narzekanie, od tego zacznijmy.
A kto ci każe zmieniać nazewnictwo? To ty chłopie mówisz że dzieci nie mogą mówić inaczej niż ty. I tak samo, jak tobie nikt nie może kazać mówić inaczej, tak ty nie powinieneś czepiać się że dzieci mówią inaczej. Naprawdę nie mówię tu o żadnym koreanizowaniu młodzieży, żeby zaniedbywali polski język. Mówię tu tylko o wolności słowa i szanowania czyjejś woli. I nikt ci nie broni mówić "baba jaga patrzy", więc nie bądź hipokrytą i nie broń innym mówić "czerwone, zielone". Bo tak naprawdę ...ja kogo obchodzi jak się nazywa gra, tylko jak się w nią gra.
No to skoro to jest zadanie rodziców to o co ci chodzi? Martwienie się jest spoko, ale nie przecz sam sobie i faktycznie zostaw wychowanie rodzicom. Zwłaszcza że sam (prawdopodobnie) dzieci nie masz, więc zasadniczo to być może ...ja tam wiesz.

Tak, na pewno dzieci będą zabijać tych co przegrali xD
Oczywiście, jeżeli zaczną jakieś tam kary stosować to trzeba zareagować. Ale na razie to jest niegroźna zabawa. Z resztą pal sześć zabawę, my tu o nazwaniu jej mówimy. Sam chyba rozumiesz że to jest śmiechu warte. I jakby tak od razu mówić, że o Jezu, dzieci zaraz zaczną źle robić, to w zasadzie najlepiej jest ich w pokoju bez klamek zamknąć, bo tam nie zrobią krzywdy ani sobie ani innym. I tak się składa że mimo, że dzieci to dzieci, to naprawdę nie są debilami i nie wmówisz mi że zastosują jakkolwiek poważniejszą karę niż jakieś dziecięce wyzwania typu "Powiedz Ance że ci się podoba". Więc tak, powiem ci że na coś takiego nie wpadną. Jak wpadną - no to zwracam honor, ale do tego czasu twoje argumenty są bardzo trudne do obronienia.

Jezu, patrzcie jaki naukowiec się starał. Mamy poważnego człowieka który życie poświęca dobru społeczeństwa!
K...a typie, nie wchodź w rolę rodzica, dobrze? Bo ty to przecież w dzieciństwie już byłeś w gronie śmietanki towarzyskiej Warszawy, wcale z kolegami nie robiliście głupot tylko zdobywaliście dyplomy w szkole i studiowaliście Mickiewicza po nocach, i w ogóle byliście szczytem polskiego intelektu już od przedszkola. Weź się ogarnij i daj dzieciom być dziećmi, tak jak tobie nikt nie bronił robić głupot które robiłeś (i nawet mi nie próbuj wmówić że nie robiłeś, bo ci w to nie uwierzę).

I naprawdę nie mów mi tu o połykaniu kapsułek, niebieskim wielorybie czy robieniu sobie krzywdy ogólnie. Bo oczywiście, o wpływach szkodliwych trendów można dyskutować godzinami. Ale na razie dyskutujemy o tym że dzieci mówią inaczej niż wy a wam się to nie podoba. Sam rozumiesz że tematy to są rozbieżne w cholerę i to że dziecko mówi "Czerwone, zielone" zamiast "Baba Jaga patrzy" nie znaczy że zaraz zacznie strzelać do kolegów za puszczenie liny czy krzywe wycięcie obrazka. I właśnie takie pie....enie sprawia że dzieciom odbiera się radość bycia dziećmi i robi się z nich dorosłych zanim faktycznie zaczną dorastać. I takich samych argumentów używają debile po czterdziestce żeby udowodnić że gry powodują przemoc

Avatar Maly_modelarz15

27 listopada 2021, 14:16

@Useless_Man: no jeżeli ten mem tak bardzo ciebie sprowokował to bardzo mi przykro, nie taki był jego cel. Chodzi mi głównie o to, że jeżeli osoba w wieku 5-6 lat poznaje tą grę przez ten serial i tak samo ją później nazywa, pomimo że ta gra u nas też istnieje i ma swoją nazwę, to będzie korzystać z nazwy, której się pierwotnie nauczyła, czyli tej z serialu.
Rozstrzelanie? Pozostańmy w Polsce, nie w rosji proszę. Ale tak, miałem na myśli przemoc w pewnym stopniu, jak oberwanie kijem w zad lub w łapę. I jeżeli do takiego czegoś dochodzi to bardzo zły znak. Nie jestem za hermetycznym przetrzymywaniem dzieci, trzeba im umożliwiać rozwój, ale w sposób kontrolowany i bezpieczny rzecz jasna, a pozwolenie dziecku oglądać squid game na pewno takim nie jest. Dzieci mają mieć prawo do popełnienia błędu, ale rodzice i otoczenie są zobowiązani do skorygowania błędu, w tym przypadku najlepiej do wspomnienia, że u nas się nazywa to baba jaga patrzy, by zapobiec powyższemu. A jeżeli nie rodzice, to właśnie otoczenie, które również jest odpowiedzialne za wychowanie w pewnym stopniu.
Nie, nie pochodzę z Warszawy, i nie, nie studiowałem z kolegami Mickiewicza po nocach, ale tak, wychowałem się w otoczeniu, które rzeczywiście stroniło od bardziej wyrachowanych głupot, gdzie rzeczywiste odpały były specjalnością patologicznej mniejszości, który w porównaniu z tym co dzieje się dzisiaj w szkołach było niczym.
"nie znaczy że zaraz zacznie strzelać do kolegów za puszczenie liny czy krzywe wycięcie obrazka"
- a żebyś wiedział, że widziałem później w gimbazie jak jeden drugiemu za dokładnie takie coś wpie....ił.
A skoro moja wypowiedź przypomina argumenty debili po czterdziestce którzy są przeciwko grom, to... chyba mało z nich widziałeś.

Avatar DoraExplora

28 listopada 2021, 16:08

@Useless_Man: Aż mnie kusi żeby te wszystkie odpowiedzi pod tym komentarzem podsumować ,,nie zesrajcie się wszyscy"

Avatar Useless_Man

28 listopada 2021, 20:08

@DoraExplora: odpowiedziałbym coś teraz, ale chyba nie ma sensu skoro najwyraźniej Jejacy się z tobą zgadzają xDD

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar tw0ja_stara
Dodane przez: tw0ja_stara

Sporo tu tego

Mędrzec chemiczny

Jakaś pomyłka, cz. I

Kogoś pomijają

Został ograny

Potwarz!

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka