Nienawidzę się uczyć, a muszę
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Tylko ty możesz rozwiązać tę sprawę Bob
Szokujące jak zmieniło się życie w Stanach przez 40 lat
Jakby trochę nie fair
Należy się za piękne oczy
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież31 grudnia 2021, 15:34
powiedz to tym, którzy pokończyli studia z wyróżnieniami a sprzątają w macu
Odpisz
31 grudnia 2021, 16:08
@IICJII: jak studia humanistyczne to się nie dziwię
Odpisz
1 stycznia 2022, 19:56
@XaVery: Do studiów humanistycznych zalicza się też prawo, więc ci co mają w rodzinie czy znajomych prawników o pracę martwić się nie muszą. Studia typu filologia angielska, hiszpańska czy inna też jakąś pracę zapewniają np. Tłumacz.
Odpisz
3 stycznia 2022, 12:41
@OlgaAristowskaya: Niestety ale akurat tłumaczeniami teraz zajmują się partacze a nie profesjonaliści. Jak słyszę jak tłumacz zmienia w trakcie tłumaczenia to co było powiedziane oryginalnie to mnie szlag trafia.
Odpisz
6 stycznia 2022, 13:24
@XaVery: Human do maka
Odpisz
3 stycznia 2022, 00:11
no tak tak, tylko że NIE.
Odpisz
2 stycznia 2022, 12:12
ale bym pojechał teraz po systemie "edukaji" ale nie starczy mi nerówów i musiął bym napisać encyklopedje=
Odpisz
1 stycznia 2022, 19:42
Z doświadczenia: liczą się tylko oceny kiedy kończysz podstawówkę/liceum , ponieważ one liczą się do rekrutacji. W innych wypadkach , między 2 a 6 nie ma dużej różnicy. Lepiej zachować nerwy i mieć 3 niż mieć nerwicę i mieć 5. Byleby umieć materiał, bo szkoła głównie uczy rozwiązywać testy anieżeli faktycznie czegoś
Odpisz
1 stycznia 2022, 19:51
@korsti: Szkoda tylko, że niektórzy rodzice nie mają takiego toku myślenia i zmuszają swoje dzieci do bycia "przykładnym" uczniem. Mam nadzieję, że w przyszłości takich przypadków będzie jak najmniej.
Odpisz
1 stycznia 2022, 19:52
@korsti: Akurat oceny z liceum nie liczą się przy rekrutacji na studia, liczą się wyniki z matury.
Odpisz
1 stycznia 2022, 20:14
@OlgaAristowskaya: to tym bardziej. Aktualnie na studiach też moim jedynym celem jest zdać , a nie żeby mieć zajebiste wyniki. Ale też na studiach jest niezły zapie.... i wysokie progi punktowe na to aby zdać. Polecam jednak wyrobić sobie choć odrobinę etyki pracy , żeby łatwiej było się wam uczyć nowych rzeczy w przyszłości
Odpisz
Edytowano - 1 stycznia 2022, 21:05
@korsti: Jakiejś wiedzy trochę z tego zapamiętasz, jeśli będziesz choć trochę zwracać uwagę na to co się uczysz lub czego cię uczą.
Odpisz
1 stycznia 2022, 21:45
@TrueStoryGuy: to byłem ja przez całe liceum. Uważając na lekcjach starczyło mi wiedzy aby osiągać dość dobre wyniki. Problemem jest to że teraz nie mam wyrobionej etyki pracy i przez to cierpię na studiach
Odpisz
2 stycznia 2022, 10:34
@korsti: Z relacji kuzynki o studiach prawniczych:
"Nie ważne czy idziesz na UJ czy na jakię mniejszy, i tak się tam nic nie nauczysz. Radze ci jak najszybciej iśč na praktyki"
Odpisz
2 stycznia 2022, 10:39
@korsti: Raczej aż tak nie będą zwracać uwagi póki będziesz wykonywać jakieś minimum.
Odpisz
31 grudnia 2021, 17:53
Mega rel. Po tych wszystkich latach zmuszania mnie do nauki i psychicznemu naciskowi ze strony rodziny, aby być najlepszą, to nauka mi tak zbrzydła, że szkoda gadać
Odpisz
2 stycznia 2022, 10:35
@Sunrise711: Znam ten ból...
Odpisz
1 stycznia 2022, 23:51
Nie potrzebujesz ocen (ani nawet większej wiedzy), jeśli będąc w szkole nauczyłeś się jak się uczyć i jak odpowiednio szukać potrzebnych informacji. Alternatywny tytuł: nie potrzebujesz ocen, jeśli nauczyłeś się w szkole tego, czego szkoła nie chce Cię nauczyć a powinna
Odpisz
2 stycznia 2022, 09:07
@Chenderella: imo ludzie co nie wiedza wzoru na objetocs kuli to podludzie
Odpisz
Edytowano - 1 stycznia 2022, 22:46
Wcale, że nie. Liczy się tylko wiedza i wyniki matur oraz egzaminów
Odpisz
1 stycznia 2022, 19:47
To jedynie odnosi się do ocen w ostatniej klasie technikum/liceum i studiów tak naprawdę. To czy w podstawówce czy w historycznym już niestety gimnazjum lecisz na dwójach/trójach czy piątkach/szóstkach nie ma żadnego znaczenia. Lepiej się cieszyć młodością i skupić na tworzeniu fajnych wspomnień niż marnować się wkuwając bezużyteczne informacje i stosować się do wszystkich zasad jak "aniołek".
Odpisz