Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Zielasty

25 stycznia 2022, 07:57

Historyk co mnie uczył w szkole powiedział w klasie, że Przywódca Konfederatów nie miał Niewolników, a Północy miał, i uznał to za ironiczne

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (13)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (13)
Avatar
Konto usunięte

28 stycznia 2022, 09:21

@Nanook: Nie wiem o co chodzi. Napisałem tylko, że historia zmienia się w zależności od czasu kiedy się ją opisuje. Jest to jedna z najbardziej zmiennych w czasie dziedzin nauki.
Jeszcze 100 lat temu w publikacjach na temat Wojny Secesyjnej wątek niewolnictwa był podawany jako pomysł na uzyskanie poparcia opinii publicznej.

Avatar
Brodacz

9 kwietnia 2022, 18:41

@AdeptusAstartes: I ironicznie Robert Edward Lee ich nie miał

Avatar Bosku

27 stycznia 2022, 16:26

"Za Unię i Wolność"

Avatar Loginamika04

26 stycznia 2022, 20:28

A Thomas Jeffeeson Junior? Syn niewolnicy i żołnierz konfederacji? Syn nordyckiego boga? Co z nim?

Avatar Tropicoplayer

27 stycznia 2022, 09:19

@Loginamika04: Był żołnierzem północy

Avatar Loginamika04

27 stycznia 2022, 09:24

@Tropicoplayer: Był konfederatem!

Avatar KapeluszNaLampe

27 stycznia 2022, 10:25

Avatar KapeluszNaLampe

27 stycznia 2022, 10:25

Avatar TowarzyszTobislav

26 stycznia 2022, 20:58

To, że gospodarka Południa opierała się na niewolnictwie to wina Północy. To zrozumiałe, że wszczęli bunt.

Avatar CaoCao

26 stycznia 2022, 18:16

Avatar
Konto usunięte

26 stycznia 2022, 17:56

Co do wojny secesyjnej, to polecam świetną grę multi na ten temat, konkretnie War od Rights. Na steamie za lekko ponad 100 złotych. Niby strzelanka, ale z jednostrzałowymi karabinami, ładowanymi około 13 sekund, to ma bardzo ciekawy klimat. Do tego dochodzi jeszcze całkiem zorganizowana społeczność, która nawet w losowej grze z randomami potrafi się zorganizować, by gra przebiegała jako bitwy liniowe i w ogóle. Bardzo dobre jest też to, że serwery są do 300 graczy, więc jak są pełne, to naprawdę daje niezłe wrażenie. Podsumowując, polecam to graczom holdfasta i mount and blade'a, którym nie pasuje brak dostatecznego realizmu.

Avatar Lewaw12

26 stycznia 2022, 17:25

.

Avatar CaoCao

25 stycznia 2022, 09:00

I wish i was in the land of Cotton old times there are not forgotten look away look away look away Dixie land

Avatar
Konto usunięte

26 stycznia 2022, 17:11

@CaoCao: American Trilogy?

Avatar Agamer12321

25 stycznia 2022, 11:19

A co macie na obronę konfederacji?

Avatar AdeptusAstartes

Edytowano - 25 stycznia 2022, 12:38

@Agamer12321: Część tu op, tym memem nie chciałem bezpośrednio bronić konfederacji (południa), chodziło mi o to że podczas wojny secesyjnej Unia (Północ) nie walczyła głównie o zniesienia niewolnictwa a tylko o podtrzymanie jedności Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Avatar Agamer12321

25 stycznia 2022, 12:39

@AdeptusAstartes: masz rację, nie przeczytałem dokładnie mema, i zrozumiałem, że niewolnictwo nie było powodem. Mój błąd, przepraszam

Avatar AdeptusAstartes

25 stycznia 2022, 12:41

@Agamer12321: nic nie szkodzi

Avatar
Knull

Edytowano - 25 stycznia 2022, 13:09

@Agamer12321: mają Korwina/s

Avatar Schabowy_nie_mielony

Edytowano - 25 stycznia 2022, 07:55

Konfa nawet wtedy była based

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Fajnie że odpowiedzieli

Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają

Pozdrawiam świetliki

Co za przypadek

Nie idź!

Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka