Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Fajnie że odpowiedzieli
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Pozdrawiam świetliki
Co za przypadek
Nie idź!
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież25 stycznia 2022, 07:57
Historyk co mnie uczył w szkole powiedział w klasie, że Przywódca Konfederatów nie miał Niewolników, a Północy miał, i uznał to za ironiczne
Odpisz
25 stycznia 2022, 07:59
@Zielasty: lincoln miał niewolników? czy jakiś lider wojska unii
Odpisz
25 stycznia 2022, 08:05
@Zielasty: Niewolnictwo to była sprawa drugo, a nawet trzeciorzędna w tej wojnie.
Odpisz
25 stycznia 2022, 08:06
@Zielasty: To slaby historyk, bo Abraham Lincoln z Unii nie miał niewolników i zamiast tego dążył do ich wolności, natomiast Jefferson Davis, przywódca Konfederatów miał 113 niewolników, których sam nabywał.
Odpisz
25 stycznia 2022, 08:14
@Nanook: Za to Ulysses Grant miał niewolników.
Odpisz
25 stycznia 2022, 08:15
Znaczna większość historyków uważa problem niewolnictwa za główną przyczynę wojny secesyjnej o czym możesz poczytać tu:
emergingcivilwar. com/2019/01/22/primary-sources-slavery-as-the-cause-of-the-civil-war/
Co nie znaczy oczywiście, że był był jedyny powód.
Odpisz
25 stycznia 2022, 08:22
@AdeptusAstartes: Masz rację. Choć należałoby użyć liczby pojedynczej. Posiadał bowiem jednego niewolnika, któremu dał wolność dwa lata przed wybuchem wojny.
Odpisz
25 stycznia 2022, 08:51
@Nanook: Ciekawe. W liceum do znudzenia powtarzano mi, że południowe Stany chciały opuścić Unię co uznano za bunt, a niewolnicy byli sprawą drugorzędna, bo nikogo zbytnio nie obchodzili. Ciekawe czy pokolenie bez gimnazjów dalej taki sam program nauczania.
Odpisz
25 stycznia 2022, 09:24
To przebiję twoje liceum, bo ja miałem wojnę secesyjną omawianą na studiach i zarówno wykładowca jak i Wiesław Dobrzycki, autor podręcznika o historii SM, określali niewolnictwo jako główną przyczynę i kwestie gospodarcze czy demograficzne jako również ważne, ale jednak podrzędne. Ale cóż sam nie jestem historykiem Stanów Zjednoczonych, więc tylko powtarzam co usłyszałem lub przeczytałem.
Odpisz
25 stycznia 2022, 13:11
@Nanook: unia się rozpadała, Lincoln potrzebował pretekstu to jej zjednoczenia. Mówił nawet, że jeśli mógłby uratować unie bez uwolnienia choćby jednego niewolnika, zrobiłby to. Zresztą niewolnictwo to sprawa drugorzędna, istniała też różnica gospodarcza, między północą a południem.
Odpisz
25 stycznia 2022, 14:07
Mi mówiono, że stany północne liczyły na przypływ uwolnionych niewolników do ich fabryk
Odpisz
26 stycznia 2022, 17:52
@Nanook: Miałem zajebistego nauczyciela historii w liceum, który jest profesorem. Poprawiał wszelkie nieścisłości, czy niedopowiedzenia z podręcznika i właśnie w kwestii Wojny Secesyjnej jak najbardziej stawał po twojej stronie.
Odpisz
27 stycznia 2022, 13:29
@Nanook: WSPÓŁCZESNYCH politycznie poprawnych "historyków".
Odpisz
27 stycznia 2022, 13:40
Współczesnych? Tak, w koncu żyjemy w czasach wspoółczesnych.
Politycznie poprawnych? Tego nie wiem, to jest sprawa indywidualna każdego człowieka. Pewnie jest wśród nich wielu, którzy lubią zarzucić jakimiś obrazliwymi żartami.
Odpisz
28 stycznia 2022, 09:21
@Nanook: Nie wiem o co chodzi. Napisałem tylko, że historia zmienia się w zależności od czasu kiedy się ją opisuje. Jest to jedna z najbardziej zmiennych w czasie dziedzin nauki.
Jeszcze 100 lat temu w publikacjach na temat Wojny Secesyjnej wątek niewolnictwa był podawany jako pomysł na uzyskanie poparcia opinii publicznej.
Odpisz
9 kwietnia 2022, 18:41
@AdeptusAstartes: I ironicznie Robert Edward Lee ich nie miał
Odpisz
27 stycznia 2022, 16:26
"Za Unię i Wolność"
Odpisz
26 stycznia 2022, 20:28
A Thomas Jeffeeson Junior? Syn niewolnicy i żołnierz konfederacji? Syn nordyckiego boga? Co z nim?
Odpisz
27 stycznia 2022, 09:19
@Loginamika04: Był żołnierzem północy
Odpisz
27 stycznia 2022, 09:24
@Tropicoplayer: Był konfederatem!
Odpisz
27 stycznia 2022, 10:25
@Loginamika04:
Odpisz
27 stycznia 2022, 10:25
@KapeluszNaLampe:
Odpisz
26 stycznia 2022, 20:58
To, że gospodarka Południa opierała się na niewolnictwie to wina Północy. To zrozumiałe, że wszczęli bunt.
Odpisz
26 stycznia 2022, 18:16
Odpisz
26 stycznia 2022, 17:56
Co do wojny secesyjnej, to polecam świetną grę multi na ten temat, konkretnie War od Rights. Na steamie za lekko ponad 100 złotych. Niby strzelanka, ale z jednostrzałowymi karabinami, ładowanymi około 13 sekund, to ma bardzo ciekawy klimat. Do tego dochodzi jeszcze całkiem zorganizowana społeczność, która nawet w losowej grze z randomami potrafi się zorganizować, by gra przebiegała jako bitwy liniowe i w ogóle. Bardzo dobre jest też to, że serwery są do 300 graczy, więc jak są pełne, to naprawdę daje niezłe wrażenie. Podsumowując, polecam to graczom holdfasta i mount and blade'a, którym nie pasuje brak dostatecznego realizmu.
Odpisz
26 stycznia 2022, 17:25
.
Odpisz
25 stycznia 2022, 09:00
I wish i was in the land of Cotton old times there are not forgotten look away look away look away Dixie land
Odpisz
26 stycznia 2022, 17:11
@CaoCao: American Trilogy?
Odpisz
25 stycznia 2022, 11:19
A co macie na obronę konfederacji?
Odpisz
Edytowano - 25 stycznia 2022, 12:38
@Agamer12321: Część tu op, tym memem nie chciałem bezpośrednio bronić konfederacji (południa), chodziło mi o to że podczas wojny secesyjnej Unia (Północ) nie walczyła głównie o zniesienia niewolnictwa a tylko o podtrzymanie jedności Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Odpisz
25 stycznia 2022, 12:39
@AdeptusAstartes: masz rację, nie przeczytałem dokładnie mema, i zrozumiałem, że niewolnictwo nie było powodem. Mój błąd, przepraszam
Odpisz
25 stycznia 2022, 12:41
@Agamer12321: nic nie szkodzi
Odpisz
Edytowano - 25 stycznia 2022, 13:09
@Agamer12321: mają Korwina/s
Odpisz
Edytowano - 25 stycznia 2022, 07:55
Konfa nawet wtedy była based
Odpisz