@Towarzysz777: Ponieważ władza i dobra, zbyt dobra pamięć, gdy wraca do Ciebie to ile razy musiałeś stawiać opór, a i tak najczęściej to Ty dostałeś po twarzy chociaż zdarzyło Ci się czasem wygrać
@Towarzysz777: Zaprzestał, bo nie miał dalszej okazji, teraz to Ty takową masz. Czy to my jesteśmy źli? Może, ale nazwijmy to czysty bohater często jest nudny, każdy potrzebuje drobnej dawki zła
@Towarzysz777: To powiem Ci tak. Obaj jesteśmy fanami MCU, więc pomyśl przez chwilę jak Stark, on potrafił korzystać z takiej metody, a i tak nie stał się złem, a przynajmniej nie całkowitym
@Towarzysz777: Musisz spojrzeć głębiej, chociażby na Wojnę Domową, chociaż Kapitan miał tam rację i został przez to potraktowany jako przestępca to Tony zaczął się zachowywać bardziej jak łotr, Handel bronią był zły i się wycofał, ale przed tym zabił ludzi, terrorystów i maniaka, więc dobrze, ale wciąż ich zabił
Jak chodzi o handel bronią to nawet o tym nie wiedział, bo to jego wspólnik ten stary go w to wrobił, Stark się dowiedział dopiero gdy go porwano, mówiąc że zmienił to miałem na myśli, że wycofał firmę z handlu bronią, sam nią nie handlował bo nie był tego świadom, a co do wojny bohaterów to ten się zmienił, tak? To jak możesz mówić, że jego zło konieczne wyszło na dobre, skoro się z niego wycofał - to znaczy, że właśnie nie działało, przymusowa kontrola nie wypaliła, nieprawdą więc jest, że zło konieczne w przypadku Starka miało jakikolwiek sens i pożądany efekt, Stark cokolwiek zrobił złego, wycofał się z tego i żałował, zło to zło, nie istnieje to konieczne
@Towarzysz777: Wrócę znów do tych zabójstw, bo były one w pierwszym filmie, zabił terrorystów z organizacji Dziesięć Pierścieni i zabił Steina, którego nazwałem maniakiem, czyli właśnie swojego wspólnika. Najpierw go zamroził wynosząc na odpowiednią odległość, a później pozwolił bezwładnie spaść na ziemię, powinien go złapać i samemu znieść na ziemię dając go do przyskrzynienia policji
Zabicie kogoś kto chciał cię zabić nie jest złem, każda religia pokoju dopuszcza samoobronę, jeśli podczas niej zabijesz kogoś, nie jest to postrzegane jako zło bo twoje życie było zagrożone, tak samo zabił terrorystów by chronić tamtych bezbronnych ludzi, zabijanie sług zła nie jest niczym złym, to czy jesteś w stanie obezwładnić atakującego to twoja ocena sytuacji, jeśli uważasz że jak go tylko sprowadzisz na ziemię to wyciągnie karabin i cię rozstrzela to go nie sprowadzasz na ziemię, na dodatek aparatura Steina została zamrożona, nie zniszczona, gdyby zabrał go na ziemię to zbroja zaczęłaby działać, to co robią teraz Ukraińcy przeciw Rosjanom nie jest złem, obrona żyć niewinnych jest dobrem, a to robił Stark, nigdy nie zabił świadomie niewinnego by kogoś uratować, nie istnieje zło konieczne
Nie, ale w wielu przypadkach w filmie jest używane myślenie z życia, bo produkcja ma zazwyczaj fabułę fikcyjną, a jak już jest s-f to na pewno ma taką fabułę, ale człowiek myśli podobnie, czy w rzeczywistości, czy też nie, chociażby w naszej historii, podczas rozpoczęcia jednej z najgorszych tragedii, czyli II Wojny Światowej Polacy na Westerplatte myśleli, że muszą zabić Niemców, bo musieli, innej opcji nie było, była to linia obrony
Komentarze
Odśwież12 marca 2022, 19:14
Kolejny mój mem z takimi sobie ocenami w aktywnych. Nice
Odpisz
13 marca 2022, 14:01
@Jadeja: Uwielbiam Becketta i dziękuję Ci za tego mema :)
Odpisz
13 marca 2022, 14:09
@Kaoili: też jest moją ulubioną postacią z serii POTC :]
Odpisz
12 marca 2022, 22:42
Śmieje? Jesteście już dorośli. Lepiej zapomnieć o takich błahostkach, jak to, kto komu dokuczał.
Odpisz
13 marca 2022, 04:41
a teraz przeproście się i podajcie sobie ręce (szkoła incydent nawiązanie)
Odpisz
12 marca 2022, 18:31
Przyjmujesz go i teraz ty się na nim mścisz
Odpisz
12 marca 2022, 18:29
Nie bądź dupkiem mogło odnosić sie do łobuza zarówno jak i tego drugiego
Odpisz
12 marca 2022, 12:04
Nie bądź dupkiem
Odpisz
12 marca 2022, 16:09
@Boberek00: + Zemsta nie jest ścieżką Jedi
Odpisz
12 marca 2022, 18:09
@Towarzysz777: A tam Jedi, zawsze trochę pomścić się można np. nie przyznając premii, ucinając pensję, czepiając się
Odpisz
12 marca 2022, 18:17
Odpisz
12 marca 2022, 18:38
@Towarzysz777: Ponieważ władza i dobra, zbyt dobra pamięć, gdy wraca do Ciebie to ile razy musiałeś stawiać opór, a i tak najczęściej to Ty dostałeś po twarzy chociaż zdarzyło Ci się czasem wygrać
Odpisz
Edytowano - 12 marca 2022, 18:39
A co da postawienie na swoim i dalsze gnojenie gdy ten przestał
Odpisz
Edytowano - 12 marca 2022, 18:58
@Towarzysz777: Zaprzestał, bo nie miał dalszej okazji, teraz to Ty takową masz. Czy to my jesteśmy źli? Może, ale nazwijmy to czysty bohater często jest nudny, każdy potrzebuje drobnej dawki zła
Odpisz
12 marca 2022, 18:59
Jeśli będziemy walczyć ich sposobami to czym się staniemy aniżeli tym, co przysięgaliśmy zniszczyć?
Odpisz
12 marca 2022, 19:03
@Towarzysz777: Staniemy się złem koniecznym
Odpisz
Edytowano - 12 marca 2022, 19:07
Czyli czymś, co nie istnieje, a już na pewno nie może się ostać, bo walczy samo ze sobą
Odpisz
12 marca 2022, 19:15
@Towarzysz777: To powiem Ci tak. Obaj jesteśmy fanami MCU, więc pomyśl przez chwilę jak Stark, on potrafił korzystać z takiej metody, a i tak nie stał się złem, a przynajmniej nie całkowitym
Odpisz
Edytowano - 12 marca 2022, 19:27
Stark nie używał zła koniecznego, Ultron nie był w zamyśle złem, a jego handel bronią był zły i się z niego wycofał, gdzie zło konieczne?
Odpisz
12 marca 2022, 19:33
@Towarzysz777: Musisz spojrzeć głębiej, chociażby na Wojnę Domową, chociaż Kapitan miał tam rację i został przez to potraktowany jako przestępca to Tony zaczął się zachowywać bardziej jak łotr, Handel bronią był zły i się wycofał, ale przed tym zabił ludzi, terrorystów i maniaka, więc dobrze, ale wciąż ich zabił
Odpisz
Edytowano - 12 marca 2022, 19:41
Jak chodzi o handel bronią to nawet o tym nie wiedział, bo to jego wspólnik ten stary go w to wrobił, Stark się dowiedział dopiero gdy go porwano, mówiąc że zmienił to miałem na myśli, że wycofał firmę z handlu bronią, sam nią nie handlował bo nie był tego świadom, a co do wojny bohaterów to ten się zmienił, tak? To jak możesz mówić, że jego zło konieczne wyszło na dobre, skoro się z niego wycofał - to znaczy, że właśnie nie działało, przymusowa kontrola nie wypaliła, nieprawdą więc jest, że zło konieczne w przypadku Starka miało jakikolwiek sens i pożądany efekt, Stark cokolwiek zrobił złego, wycofał się z tego i żałował, zło to zło, nie istnieje to konieczne
Odpisz
12 marca 2022, 19:48
@Towarzysz777: Wrócę znów do tych zabójstw, bo były one w pierwszym filmie, zabił terrorystów z organizacji Dziesięć Pierścieni i zabił Steina, którego nazwałem maniakiem, czyli właśnie swojego wspólnika. Najpierw go zamroził wynosząc na odpowiednią odległość, a później pozwolił bezwładnie spaść na ziemię, powinien go złapać i samemu znieść na ziemię dając go do przyskrzynienia policji
Odpisz
Edytowano - 12 marca 2022, 20:01
Zabicie kogoś kto chciał cię zabić nie jest złem, każda religia pokoju dopuszcza samoobronę, jeśli podczas niej zabijesz kogoś, nie jest to postrzegane jako zło bo twoje życie było zagrożone, tak samo zabił terrorystów by chronić tamtych bezbronnych ludzi, zabijanie sług zła nie jest niczym złym, to czy jesteś w stanie obezwładnić atakującego to twoja ocena sytuacji, jeśli uważasz że jak go tylko sprowadzisz na ziemię to wyciągnie karabin i cię rozstrzela to go nie sprowadzasz na ziemię, na dodatek aparatura Steina została zamrożona, nie zniszczona, gdyby zabrał go na ziemię to zbroja zaczęłaby działać, to co robią teraz Ukraińcy przeciw Rosjanom nie jest złem, obrona żyć niewinnych jest dobrem, a to robił Stark, nigdy nie zabił świadomie niewinnego by kogoś uratować, nie istnieje zło konieczne
Odpisz
12 marca 2022, 22:40
Życie to nie hollywoodzki film.
Odpisz
13 marca 2022, 09:04
Nie, ale w wielu przypadkach w filmie jest używane myślenie z życia, bo produkcja ma zazwyczaj fabułę fikcyjną, a jak już jest s-f to na pewno ma taką fabułę, ale człowiek myśli podobnie, czy w rzeczywistości, czy też nie, chociażby w naszej historii, podczas rozpoczęcia jednej z najgorszych tragedii, czyli II Wojny Światowej Polacy na Westerplatte myśleli, że muszą zabić Niemców, bo musieli, innej opcji nie było, była to linia obrony
Odpisz