Ja mam inny argument, wszelka przymusowa redystrybucja dochodów to kradzież, a jako że jest to podstawa socjaldemokracji, czyni ją to systemem z zasady niesprawiedliwym.
@Kawento: Socdem to kompromis pomiędzy kapitalizmem a komuną
Z dużym majątkiem musi się wiązać odpowiedzialność.
Inaczej mamy takie kwiatki jak skupowanie mieszkań w całej nowo wybudowanej dzielnicy przez zagranicznych milionerów, aby sprzedać je za kilkakrotność ich ceny.
A świadomość społeczna rośnie, klasa niska/średnia nie będzie mieć dzieci bez zabezpieczeń majątkowych.
Mogę wręcz powiedzieć że ten brak odpowiedzialności jest niemalże autodestrukcyjny
@Kawento: Dlaczego zatrzymywać się tylko na tym, że redystrybucja to kradzież? Idąc tą logiką wszelkie podatki to kradzież, a istnienie policji i kodeksu karnego to tyrania i niewola. ;)
Ty też nie masz racji, ludzie tak czy siak nieważne czy mają pieniądze czy nie, nie będą chcieć mieć dzieci z innych przyczyn. Gdyby było tak jak mówisz, chociażby w Szwecji, Niemczech, Francji itd. nie było by ujemnego wskaźnika przyrostu naturalnego, tym bardziej, że w sporej części zawyżają go imigranci
@Nanook: nie wszelkie podatki to kradzież, tylko te które nie mają dobrego uzasadnienia. Np. Podatek od nieruchomości ma sens bo zajmujesz powierzchnię. Podatek dochodowy nie ma sensu bo płacisz za to że pracujesz. Już opodatkowanie oddychania miałoby lepsze uzasadnienie.
@Noxen: To jest już tylko twoja opinia, a nie uniwersalna prawda. Jest mnóstwo osób, która uważa, że podatek od nieruchomości to też kradzież oraz mnóstwo, w sumie większość społeczeństwa, która nie uważa podatku dochodowego za kradzież.
No ale wracając do podatku od nieruchomości to jest to danina, na którą się nie zgadzałeś, a którą płacisz pod przymusem. Dlaczego nie uważasz tego podatku za kradzież? Bo ma sens? To tylko racjonalizacja kradzieży. Poza tym dlaczego niby ma sens? Dlaczego sensowne jest to, że musisz płacić corocznie za ziemię, którą posiadasz? Przecież należy ona do ciebie.
@Nanook: Posiadasz ziemię którą musi chronić wojsko i policja. Co prawda możnaby również podciągnąć to pod kradzież, ponieważ możnaby uznać że właściciel ziemi nie prosił się o ochronę, czyli generalnie takie bardziej anarchistyczne podejście. Rzecz w tym że bez wojska i policji posiadanie takiej nieruchomości byłoby w zasadzie niemożliwe (z czym np. anarchiści pewnie by się akurat nie zgodzili). Teoretycznie rzeczywiście dałoby się pewnie wszystkie podatki potraktować jako kradzież.
Ale co do dochodowego to to akurat jest obiektywny fakt że jest on kradzieżą, ponieważ jest to dosłownie zabieranie pieniędzy uzasadnione tym że je posiadasz.
@Noxen: Ale ja się np. nie zgadzałem na ochronę przez wojsko i policję ;)
Widzisz, chodzi o to, że każdy ma inne spojrzenie na tę kwestię i albo wszystkie podatki traktujemy jako kradzież, albo żadne. Ja jestem w tym drugim teamie, bo kradzież z definicji jest nagła i potajemna, natomiast o tym, że musisz co roku płacić podatki wiesz. Jest to uregulowane i stałe. Tak że lepszym określeniem podatków jest haracz albo danina. Nadal nie brzmi to świetnie, ale przynajmniej dostajemy wzamian sporo fantów, w postaci zaplecza socjalnego, ochrony policji i innych służb, dostępu dostępu wody itd.
@Nanook: no to o tym że można podatek od nieruchomości uznać za kraciez to napisałem.
Czemu mielibyśmy traktować albo wszystko albo żadne jako kradzież? Czemu nie mielibyśmy jednych traktować jako kradzież, a innych nie?
Co do określenia "haracz" to jest to generalnie również kradzież, ale konkretny rodzaj, więc nazywając podatek haraczem z automatu kategoryzuje aż go jako kradzież.
Co do tego że kradzież musi być nagła i potajemna to całkowicie się nie zgadzam. Jeśli teraz powiedziałbym ci że za miesiąc przyjdę do twojego domu i na twoich oczach zabiorę wszystkie twoje rzeczy, a jeśli spróbujesz mnie powstrzymać to połamie ci nogi, to też była by to kradzież (po prostu byłbym kiepskim złodziejem).
Dodam jeszcze że w swoich komentarzach nie oceniałem tego czy podatek dochodowy jest rzeczą dobrą czy zła. Nie podawałem tutaj moich poglądów na temat ekonomi, tylko na temat poprawności używania pewnych słów.
@Nanook: Tak, podatki to kradzież lub w najlepszym razie haracz mafijny dla kapitana państwo. A jeśli prawo, w tym kodeks karny oraz organy państwa, w tym policja, naruszają czyjąkolwiek wolność w stopniu większym niż wymagany do ochrony wolności innych osób, to tak, to jest tyrania.
@Chenderella: no tak ale kraje demokratyczne wydają zazwyczaj od 2 do 5% pkb na wojsko, a komunistyczne zazwyczaj 30 do 40% pkb wiec w kraju jest bieda, a przez to że oni nawet nie umieją prowadzić gospodarki to kraje kapitalistyczne i tak tych pieniędzy wydają więcej
Komentarze
Odśwież30 marca 2022, 22:20
Tymczasem rosja
Odpisz
10 kwietnia 2022, 20:51
@PaintMaster69: Sugerujesz że dzisiejsza Rosja jest socjalistyczna?
Odpisz
10 kwietnia 2022, 21:21
@Gopostal: Nie, sugeruje że ma beznadziejne wojsko
Odpisz
31 marca 2022, 08:34
Ktoś patrzył tagi?
Odpisz
1 kwietnia 2022, 11:29
@Bastus77: Już naprawione
Odpisz
3 kwietnia 2022, 19:59
Odpisz
16 marca 2022, 22:58
Socjaldemokraci w krajach skandynawskich:
Odpisz
22 marca 2022, 20:00
Socjaldemokracja to nie socjalizm, a system między kapitalizmem a socjalizmem, czyli etatyzm lub interwencjonizm.
Odpisz
22 marca 2022, 22:40
@Kawento: -No to to zróbmy
-Nie, to socjalizm
Odpisz
24 marca 2022, 15:00
Ja mam inny argument, wszelka przymusowa redystrybucja dochodów to kradzież, a jako że jest to podstawa socjaldemokracji, czyni ją to systemem z zasady niesprawiedliwym.
Odpisz
24 marca 2022, 18:20
@Kawento: A moim argumentem jest to że nadmierne gromadzenie dobrytku to sabotaż Ludzkości
Trickle down economics nie działają
Odpisz
24 marca 2022, 19:00
Gromadzenie majątku samo w sobie nie jest złe. A teoria skapywania nie dość, że nie działa, to nawet nie istnieje jako teoria naukowa.
Odpisz
24 marca 2022, 19:17
@Kawento: Socdem to kompromis pomiędzy kapitalizmem a komuną
Z dużym majątkiem musi się wiązać odpowiedzialność.
Inaczej mamy takie kwiatki jak skupowanie mieszkań w całej nowo wybudowanej dzielnicy przez zagranicznych milionerów, aby sprzedać je za kilkakrotność ich ceny.
A świadomość społeczna rośnie, klasa niska/średnia nie będzie mieć dzieci bez zabezpieczeń majątkowych.
Mogę wręcz powiedzieć że ten brak odpowiedzialności jest niemalże autodestrukcyjny
Odpisz
30 marca 2022, 21:17
Obrazek jest o socjalizmie, a nie o socjaldemokracji, więc nie wiem czemu się do socdemów odnosisz.
Odpisz
30 marca 2022, 21:25
@Kawento: Dlaczego zatrzymywać się tylko na tym, że redystrybucja to kradzież? Idąc tą logiką wszelkie podatki to kradzież, a istnienie policji i kodeksu karnego to tyrania i niewola. ;)
Odpisz
30 marca 2022, 21:30
@Kawento: Państwo które z definicji musi zbierać podatki aby się utrzymać
Odpisz
30 marca 2022, 21:31
Ty też nie masz racji, ludzie tak czy siak nieważne czy mają pieniądze czy nie, nie będą chcieć mieć dzieci z innych przyczyn. Gdyby było tak jak mówisz, chociażby w Szwecji, Niemczech, Francji itd. nie było by ujemnego wskaźnika przyrostu naturalnego, tym bardziej, że w sporej części zawyżają go imigranci
Odpisz
31 marca 2022, 00:42
@Nanook: nie wszelkie podatki to kradzież, tylko te które nie mają dobrego uzasadnienia. Np. Podatek od nieruchomości ma sens bo zajmujesz powierzchnię. Podatek dochodowy nie ma sensu bo płacisz za to że pracujesz. Już opodatkowanie oddychania miałoby lepsze uzasadnienie.
Odpisz
31 marca 2022, 06:59
@Noxen: To jest już tylko twoja opinia, a nie uniwersalna prawda. Jest mnóstwo osób, która uważa, że podatek od nieruchomości to też kradzież oraz mnóstwo, w sumie większość społeczeństwa, która nie uważa podatku dochodowego za kradzież.
No ale wracając do podatku od nieruchomości to jest to danina, na którą się nie zgadzałeś, a którą płacisz pod przymusem. Dlaczego nie uważasz tego podatku za kradzież? Bo ma sens? To tylko racjonalizacja kradzieży. Poza tym dlaczego niby ma sens? Dlaczego sensowne jest to, że musisz płacić corocznie za ziemię, którą posiadasz? Przecież należy ona do ciebie.
Odpisz
31 marca 2022, 10:56
@Nanook: Posiadasz ziemię którą musi chronić wojsko i policja. Co prawda możnaby również podciągnąć to pod kradzież, ponieważ możnaby uznać że właściciel ziemi nie prosił się o ochronę, czyli generalnie takie bardziej anarchistyczne podejście. Rzecz w tym że bez wojska i policji posiadanie takiej nieruchomości byłoby w zasadzie niemożliwe (z czym np. anarchiści pewnie by się akurat nie zgodzili). Teoretycznie rzeczywiście dałoby się pewnie wszystkie podatki potraktować jako kradzież.
Ale co do dochodowego to to akurat jest obiektywny fakt że jest on kradzieżą, ponieważ jest to dosłownie zabieranie pieniędzy uzasadnione tym że je posiadasz.
Odpisz
31 marca 2022, 14:11
@Noxen: Ale ja się np. nie zgadzałem na ochronę przez wojsko i policję ;)
Widzisz, chodzi o to, że każdy ma inne spojrzenie na tę kwestię i albo wszystkie podatki traktujemy jako kradzież, albo żadne. Ja jestem w tym drugim teamie, bo kradzież z definicji jest nagła i potajemna, natomiast o tym, że musisz co roku płacić podatki wiesz. Jest to uregulowane i stałe. Tak że lepszym określeniem podatków jest haracz albo danina. Nadal nie brzmi to świetnie, ale przynajmniej dostajemy wzamian sporo fantów, w postaci zaplecza socjalnego, ochrony policji i innych służb, dostępu dostępu wody itd.
Odpisz
Edytowano - 31 marca 2022, 15:45
@Nanook: no to o tym że można podatek od nieruchomości uznać za kraciez to napisałem.
Czemu mielibyśmy traktować albo wszystko albo żadne jako kradzież? Czemu nie mielibyśmy jednych traktować jako kradzież, a innych nie?
Co do określenia "haracz" to jest to generalnie również kradzież, ale konkretny rodzaj, więc nazywając podatek haraczem z automatu kategoryzuje aż go jako kradzież.
Co do tego że kradzież musi być nagła i potajemna to całkowicie się nie zgadzam. Jeśli teraz powiedziałbym ci że za miesiąc przyjdę do twojego domu i na twoich oczach zabiorę wszystkie twoje rzeczy, a jeśli spróbujesz mnie powstrzymać to połamie ci nogi, to też była by to kradzież (po prostu byłbym kiepskim złodziejem).
Dodam jeszcze że w swoich komentarzach nie oceniałem tego czy podatek dochodowy jest rzeczą dobrą czy zła. Nie podawałem tutaj moich poglądów na temat ekonomi, tylko na temat poprawności używania pewnych słów.
Odpisz
31 marca 2022, 19:00
@Nanook: Tak, podatki to kradzież lub w najlepszym razie haracz mafijny dla kapitana państwo. A jeśli prawo, w tym kodeks karny oraz organy państwa, w tym policja, naruszają czyjąkolwiek wolność w stopniu większym niż wymagany do ochrony wolności innych osób, to tak, to jest tyrania.
Odpisz
31 marca 2022, 19:02
@Kawento: Anarchokomunizm dosłownie
Odpisz
16 marca 2022, 21:19
*Kraje totalitarne, chyba trochę lepiej pasuje
Odpisz
16 marca 2022, 21:28
@piotrkacz: +1
Odpisz
30 marca 2022, 23:56
@piotrkacz: Wszystkie kraje socjalistyczne są krajami totalitarnymi, taka już natura socjalizmu że nikt tego nie chce, musisz na siłę wcisnąć.
Odpisz
31 marca 2022, 07:17
ludzie lubią socjalizm do momentu gdy nie ogarną, że wspólne dobro polega nie tylko na tym, że ty masz czyjeś dobro ale że ktoś ma twoje
Odpisz
30 marca 2022, 22:06
EkhmPolskaWydającaJedenZNajwiększychProcentówNaWojskoEkhm
Odpisz
30 marca 2022, 23:45
@Chenderella: no tak ale kraje demokratyczne wydają zazwyczaj od 2 do 5% pkb na wojsko, a komunistyczne zazwyczaj 30 do 40% pkb wiec w kraju jest bieda, a przez to że oni nawet nie umieją prowadzić gospodarki to kraje kapitalistyczne i tak tych pieniędzy wydają więcej
Odpisz
30 marca 2022, 22:57
Po co to nikt wsadzacie z dupy w każdego mema
Odpisz
30 marca 2022, 22:10
Jeszcze propaganda napakowana, ale to szczegół
Odpisz
30 marca 2022, 21:28
Nierel
Odpisz
30 marca 2022, 21:08
przeszło z oryginalnymi tagami lol
Odpisz
30 marca 2022, 21:11
@Kuman: zajebiste tagi
Odpisz
16 marca 2022, 21:08
Z tym wojskiem to bym nie przesadzał.
Odpisz