Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Nie tym razem, nie po tym co robiłeś z betoniarką
Rel
Przypałowo
Jesteś wybrańcem panie profesorze
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież10 kwietnia 2022, 11:00
Odpisz
8 kwietnia 2022, 23:29
Spanie po nocce to nie to samo, co spanie w nocy. Wiem, o czym mówię, bo mogę spać po nocce nawet te standardowe 8h, a i tak czuję się lekko przyćmiona i rozkojarzona przez resztę dnia. Dlatego chwała wszystkim bogom, w których nie wierzę, że mam system 4-brygadowy, bo nie muszę robić 5 nocek pod rząd.
Odpisz
7 kwietnia 2022, 16:12
Niektórym ludziom serio lepiej funkcjonuje się nocą. Inna sprawa, że potem mają niedobór witaminy D, bo słońca nie widują :D
Odpisz
7 kwietnia 2022, 16:14
@Lintu: ja tam nocnym markiem jestem, ale chcąc nie chcąc jestem zmuszony do "normalnego" trybu życia
Odpisz
Edytowano - 7 kwietnia 2022, 16:30
@Bartolinise: u mnie są dwie tendencje dobrego funkcjonowania i jest to albo tryb typowo nocny, albo pobudka w okolicach 4-5. Tylko wtedy zauważam u siebie najwyższą wydajność.
No, jest jeszcze opcja, jak nie śpię tak długo, że wjeżdża adrenalinka, dodatkowo potęgowana pustym żołądkiem, wtedy to kawa zalana redbullem wymięka, ale i zjazd jest później drastyczny.
Dzieci, nie próbujcie tego w domu i poza nim :V
Odpisz
7 kwietnia 2022, 16:36
@Lintu: to ja ci powiem że gdybym miał typowo zajęcia w nocy i odsypiałbym za dnia to byłoby cudnie, lecz każdego ranka muszę obudzić się około 6 i coś robić prawie do 24, gdzie potem dopiero może usnę przez to że zmęczył mnie dzień a nie że sam bym chciał
Odpisz
7 kwietnia 2022, 17:08
@Bartolinise: potężne rel. Chociaż u mnie ostatnio sprawy tak się mają, że budzę się tak, jak muszę dotrzeć na zajęcia, ale aktywności uruchamia się nocą i w efekcie sypiam po 3-4h dziennie, aż któregoś dnia dosłownie mnie odcina i budzę się dopiero z budzikiem. Porąbane
Odpisz
7 kwietnia 2022, 17:14
@Lintu: najpewniej mnie czekać będzie dokładnie to samo, no chyba że porzucę człowieczeństwo i znajdę metodę żeby działać 24/7
Odpisz
7 kwietnia 2022, 17:20
@Lintu: w sumie brak witaminy d nie powinien być jakimś drastycznym problemem ponieważ ja np. gdy wracam z nocki o 6 to wstaje o 14-15 więc co za różnica czy ten czas spędzam śpiąc czy pracując jak ludzie w biurach i tak i tak śłońca dostanę tyle co przez okno wleci
Odpisz
7 kwietnia 2022, 17:21
@stalamed: a od jakiego czasu tak masz? U mnie po 5 latach takiego terybu brak okazał się spory, pojawiło się ciągłe zmęczenie i większe problemy w funkcjonowaniu.
Odpisz
7 kwietnia 2022, 17:26
@Lintu: pracuję w sydtemie 3 zmianowym więc mnie to nie dotyka ale moja logika mi mówi że nie powinno być dużej różnicy między osobą pracującą w godzinach 6-14 a osobą pracującą na nocki
(Nie licząc zimy i pracy na zewnątrz)
Odpisz
7 kwietnia 2022, 19:29
@stalamed: na bazie własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że masz małą lukę. Tego po prostu nie widać od razu, wychodzi po czasie i często nawet nie ma się świadomości, że dane objawy świadczą o niedoborze witaminy...
Odpisz
8 kwietnia 2022, 21:52
@Lintu: ale z witaminą d to tak nie do końca, bo robota trwa 8h i spisz ok 6h- 8h i wciąż pozostaje ci 8h na witaminę d
Odpisz
8 kwietnia 2022, 21:53
@Racibor: I te 8h przypada akurat na chwile, gdy słonka jeszcze / już nie ma, bo jeszcze dojazdy :)
Odpisz
8 kwietnia 2022, 21:54
@Lintu: jednak jak jedziesz to też masz kontakt ze słońcem
Odpisz
Edytowano - 8 kwietnia 2022, 21:55
@Racibor: chyba tylko latem i to i tak za mało
Odpisz
8 kwietnia 2022, 21:59
@Lintu: ale aż tak dużo nie potrzeba, 15 minut miedzy 10–15, przy odsłonięciu 18 proc. ciała (krótka koszulka i spodenki), bez filtrów UV, to nie tak że potrzeba siedzieć całe 8h na słońcu
http://pacjent.gov.pl/aktualnosc/swiatlo-sloneczne-i-witamina-d
Odpisz
8 kwietnia 2022, 22:01
@Racibor: widzisz, podałeś godziny, w których większość ludzi jest w pracy. Poza tym ja miałam naprawdę przerypany przypadek, ale powoli wychodzę na prostą i nadrabiam braki. Konkluzja z tego taka, że nie wiele trzeba, by zadbać o odpowiedni poziom, ale lepiej nie lekceważyć, jakie to ważne :)
Odpisz
8 kwietnia 2022, 22:33
@Lintu: no w pracy, i w pracy mogą być w miejscu bez dostępu do światła, tylko okno, ale przypadek o którym mówimy tych w godzinach to mają wolne czyli mogą wyjść na te 15 minut choć nawet to może nie być potrzebne jak są w naświetlonym pomieszczeniu
Odpisz
8 kwietnia 2022, 16:31
Ja chcę zwrócić tylko na fakt, że jak wrócisz z nocki to możesz spać do której chcesz, 13? Może 14? A może 16? Obojętnie która godzina, bo przed tobą cały dzień, A gdy idzesz rano do pracy to musisz wstać o wyznaczonej godzinie, nawet jeśli nie mogłeś/aś zasnąć i spałało się tylko z 3 godziny.
Odpisz
8 kwietnia 2022, 21:51
@Hiholatek: avatar ci nie spie....ił?
Odpisz
8 kwietnia 2022, 21:50
ale nocki to nie nadgodziny, doba trwa dla ciebie tylko samo
Odpisz
8 kwietnia 2022, 09:33
U mnie w robocie jest właśnie Darek n stanowisku kierownik, spoko gość, czasami jak jest mniej roboty to często gadamy i czasami temat schodzi na drogi tego że kiedyś to ta firma była wielka, że robiło się nocki i się nie wyrabiali z robota, a nie jak teraz że przez pół dnia z 2 zmianami nie ma co robić
Odpisz
7 kwietnia 2022, 17:53
jak na 24 to dobrze się trzyma
Odpisz
7 kwietnia 2022, 16:23
Zawodowi testerzy łóżek nie narzekają
Odpisz
7 kwietnia 2022, 16:10
Hollow
Pusty
Odpisz
7 kwietnia 2022, 16:19
@Bartolinise: Jestem HOLLOW.
Pusty, jestem pusty HOLLOW.
Lece pod ten bit tłusty. Każdy daje FOLLOW.
Jestem HOLLOW.
Pusty, jestem pusty HOLLOW.
Lece pod ten bit tłusty każdy daje FOLLOW.
Każdy ssak* daje FOLLOW. (je)
Jestem HOLLOW.
Pusty, pusty HOLLOW.
Odpisz