Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar asasinpio

5 maja, 15:31

Jest to wielce nieprawdopodobne zważając na to ile kości chociażby dinozaurów odnaleźliśmy

Avatar niggiddu

5 maja, 15:34

@asasinpio: chyba że te cywilizacji jakimś wynalazłyby technologie bardziej biodegradowalne od zwierzęcych kości

Avatar asasinpio

5 maja, 15:35

@niggiddu: I tak szansa, że żadna z tych rzeczy nie zakonserwowała się w chociażby błocie jest bliska 0

Avatar Mijak

6 maja, 10:22

@asasinpio: Że tysiące takich cywilizacji istniały to mało prawdopodobne. Ale choć jedna lub kilka mogło istnieć.

Avatar Grewest

6 maja, 13:52

@asasinpio: No i taka cywilizacja musiała by nie używać paliw kopalnych, inaczej wykrylibyśmy zaburzenie w historii klimatu.

Avatar Mijak

6 maja, 14:06

@Grewest: Gdyby istniała wystarczająco dawno i wystarczająco krótko, to moglibyśmy tego nie zauważyć. Albo zauważyć i uznać że to pewnie jakiś maturalny kataklizm.

Avatar niggiddu

6 maja, 14:32

@Mijak: matura, która zniszczyła całą cywilizację... i uczniowie narzekają na dzisiejsze

Avatar Yurasi

Edytowano - 7 maja, 21:17

@Mijak: Jesteśmy w stanie zbadać jak wyglądała nasza planeta i ustalić czas w jakim tak wyglądała na początku swojego istnienia, a nawet inne planety w naszym układzie, a także jakie były losy widzialnego wszechświata z bardzo pewnymi wynikami, więc nie ważne jak bardzo będziesz ignorować prawa fizyki to nie jest możliwe. Poza tym jest wymagane spore okno czasowe, w którym zostawiliby po sobie sporo śladów, bo nie możliwe, by doszli do takiego rozwoju z dnia na dzień.

Avatar Mijak

7 maja, 21:24

@Yurasi: Ładnie to brzmi, ale niestety jest nieprawdziwe. Może ci się wydawać że tak jest, bo naukowcy tworzą całkiem szczegółowe modele odległej przeszłości i odległych planet, ale są one właśnie tym - modelami teoretycznymi. Najbardziej prawdopodobnymi opcjami biorąc pod uwagę dostępną wiedzę, ale trzeba pamiętać o tym, że ta wiedza jest niepełna i co jakiś czas dokonywane są odkrycia zmuszające do zmiany tych modeli.

Avatar Yurasi

Edytowano - 7 maja, 23:15

@Mijak: No tak, ale to wciąż bliższe prawdy niż stwierdzenie, że istniał na naszej planecie inteligentny gatunek, który nie pozostawił po sobie żadnych śladów. I nie te modele nie zostały zbytnio zmienione od dłuższego czasu, przynajmniej te dotyczace Ziemi.

Avatar Mijak

7 maja, 23:25

@Yurasi: Ale twierdzenie że nie istniał to coś innego niż twierdzenie że to fizycznie niemożliwe żeby istniał. To pierwsze stanowi racjonalne podejście, ale to drugie to zwyczajna nieprawda.

Avatar Yurasi

7 maja, 23:33

@Mijak: W teorii możliwe jest doprowadzenie do rozwoju cywilizacji, na którym ich twory faktycznie byłyby w pełni biodegradowalne, ale niemożliwe, by nie postał po nich żaden ślad. Wcześniej wspominałem, że zostałoby po nich pełno śladów z okresu zanim do tego doszli, po drugie skoro ich cywilizacja upadła to zostałyby po nich szkielety tych ostatnich przedstawicieli tego gatunku albo jakieś ślady, że próbowali przetrwać po upadku cywilizacji.

Avatar Mijak

7 maja, 23:36

@Yurasi: Oczywiście niemożliwe żeby nie pozostał po nich żaden ślad. Ale jak najbardziej możliwe żeby ludzkość jeszcze tego śladu nie znalazła. Albo żeby informacja o odnalezieniu takich śladów nie była szeroko dostępna. Albo żeby owe ślady były na tyle niewyraźne, że zostały zinterpretowane jako coś innego.

Avatar Yurasi

Edytowano - 7 maja, 23:44

@Mijak: Teraz to już wchodzisz w teorie spiskowe, gdyby istniał jakikolwiek ślad, to byśmy już go znaleźli i nie ma sensu w ukrywaniu tego przed opinią publiczną, a ciężko zidentyfikować narzędzie albo szkielet, wskazujący na rozumność zwierzęcia (bo tak, da się takie rzeczy wywnioskować z szkieletu) jako coś innego.

Avatar Mijak

Edytowano - 7 maja, 23:52

@Yurasi: To że rząd ukrywa przed nami istnienie takich znalezisk to faktycznie teorie spiskowe.
W które osobiście nie wierzę, co nie oznacza wcale, że są one niemożliwe.
Ale to że takie ślady mogły istnieć i jeszcze ich nie odnaleźliśmy to zwykłe prawdopodobieństwo. Historia życia na Ziemi sięga setek milionów lat, a zaawansowana cywilizacja mogła istnieć przez kilka tysięcy, zanim upadła. To wystarczająco krótki okres, żebyśmy mogli go przegapić, jeśli miał miejsce wystarczająco dawno. Istnieją zdecydowanie dłuższe okresy z których nie mamy żadnych znalezisk.

Avatar Yurasi

Edytowano - 8 maja, 01:02

@Mijak: Jakie okresy? Z każdego okresu, w którym istniało życie są jakieś znaleziska o tym świadczące, jednokomórkowce nie mogły zbudować cywilizacji, gigantyczne owady też nie, w czasach dinozaurów nie ma niczego co by świadczyło, że którykolwiek z nich był w stanie używać narzędzi, a potem przyszły ssaki, z których czasem wyłoniliśmy się my, gdzie masz miejsce na jakikolwiek inny gatunek zdolny do zbudowania cywilizacji?

Avatar Mijak

8 maja, 01:22

@Yurasi: Tak, z każdego wielkiego okresu trwającego wiele milionów lat są jakieś znaleziska. I te okresy składają się z tysięcy mniejszych okresów trwających "zaledwie" setki lub tysiące lat. I w takiej skali już istnieje wiele okresów z których nie mamy żadnych znalezisk. I wiele z których mamy tych znalezisk zbyt mało, żeby wywnioskować cokolwiek więcej na temat życia w danym okresie, niż że na pewno gdzieś musiały żyć między innymi takie istoty, których szczątki zostały odnalezione.

Avatar Mijak

8 maja, 01:25

@Mijak: Twierdzenie że którekolwiek z tych znalezisk wyklucza istnienie w danym okresie istot rozumnych jest jak twierdzenie że istnienie innych zwierząt wyklucza istnienie ludzkości. Bez sensu.

Avatar Yurasi

8 maja, 08:22

@Mijak: To co przed chwilą napisałeś jest wbrew ewolucji, brak ogniw pośrednich między nimi a istotami, które są w stanie być zakwalifikowane jako rozumne, to nie jest bez sensu, bez jest to co ty mówisz. Mówisz, że jest jakieś prawdopodobieństwo tego, ale pomijasz fakt, że to prawdopodobieństwo jest takie same, a nawet niższe niż to, że mój pies obroni pracę magisterską.

Avatar Soczystylosos

6 maja, 15:09

Szablon?

Avatar DeMajkel

5 maja, 16:36

wgl co on powiedział w oryginale?

Avatar Yurasi

5 maja, 17:45

@DeMajkel: "Hey, you ever accidentally masturbate to young pictures of your mom?"

Avatar Traktor_z_pum

5 maja, 15:30

Prawdopodobnie był jedną z tych osób które planują rozmowy z innymi, więc od razu rozpoczął plan by wszytko wyszło w scenariuszu

Avatar Kolo_killer

5 maja, 15:30

Pozostały by dziwne warstwy jak np my pozostawimy po sobie azot z nawozów

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Lody

źródło: Patyczaki z painta

Oceń:

Trochę tak się zachowuje

Clever

Jak admin to zobaczy to rozsadzą go emocje

Wentylatorek

W sumie na jedno wychodzi

Wyrok mógł być tylko jeden

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka