Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar IkarAviator

22 maja, 22:50

Dobra niewierny, teraz słuchaj, nawróć się i wierz w Ewangelię

Avatar Anantashesha

22 maja, 21:23

komentarz obrazkowy

Avatar OsamaFloppa

22 maja, 07:39

"Ateiści kiedy zacytują fragment Biblii" niezależenie co próbują udowodnić to się ośmieszają i przeczą samym sobie

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (23)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (23)
Avatar Saqrti

22 maja, 21:29

@OsamaFloppa: widzisz... Ateiści mają z tym problem bo ilekroć osoby wykorzystują biblie w dyskusjach ideologicznych/moralnych mogą i zdecydowanie zbyt często twierdzą że jest to słowo boże, ale tak jak sam stwierdziłeś, nikt nie wierzy dosłownie we wszystko co jest w biblii (No parę takich niestety by się znalazło). Z tego rodzi się pytanie co sądzić, co autor miał na myśli? Koniec końców to duchowieństwo decyduje jak rozumieć Biblię (Albo wskazówki daje, wytyczne. Jeden kit). Ciężko nie stwierdzić że jest to proces czysto ludzki. Teologowie badają dekadami Biblię żeby móc jakoś wytłumaczyć każdą nieścisłość, czy rozwinąć kontekst. - Jak do mnie to niedorzeczne. Czy słowo boże powinno być tak skomplikowane, że jest potrzebne stado badaczy żeby powiedzieć o co w jakimś fragmencie chodzi. Mały Książe sobie radzi całkiem nieźle. Dzieciaki w podstawówce są w stanie wszystko zrozumieć. Mniejsza. Offtopic. - W każdym razie. Jak można wykorzystywać biblię jako prawdę absolutną w niektórych sytuacjach, jednocześnie twierdząc, że nikt nie wierzy w całość i na dodatek potrzebować tłumaczy dla całości tekstu?

Na szczęście kiedy moralność ludzi znów troszkę się zmodyfikuje wystarczy zmienić tłumaczy i dalej głosić nieomylność księgi (To była wina tłumaczy)

Avatar Von_Kostryn

22 maja, 22:11

@OsamaFloppa: sam sie osmieszasz w tym momencie

Avatar Kurokofan

22 maja, 14:09

Ja (ateista) wiem więcej o religii niż połowa mojej klasy

Avatar Szopgracz

22 maja, 18:49

@Kurokofan: Wydaje mi się, że ateiści często tak mają, bo katolikami nie kieruje ciekawość, bo oni już wszystko wiedza przez boga

Avatar MsCrazyAlex

Edytowano - 22 maja, 03:52

Walić dyskusje z katolikami, śmieszniej jest ze świadkiem Jehowy. O ile dyskusja z katolikiem to zwykle rozmowa między ludźmi którzy po prostu postanowili wymienić się poglądami posiadając mniejszą lub większą wiedzę na temat danej religii, to świadkowie są szkoleni do nauczania, więc w dyskusję zwykle wchodzą z przekonaniem że mają większą wiedzę od rozmówcy. Kojarzycie ten żart, że ŚJ nie mają pojęcia co robić jak ktoś ich wpuści do domu, bo nigdy do takiego etapu nie dotarli? Ten szok to ...j w porównaniu z tym, jak wyciągnięcie takim ludziom biblię świadkowską i np biblię tysiąclecia i pokażecie im różnice w przekładzie; to ich totalnie bluescreenuje. Mieszkam w kamienicy blisko sali Królestwa, więc zaraz po wprowadzeniu się miałam kilka dość nachalnych wizyt z zaporszeniem do studium. Teraz wizyty nie dość że ustały to jeszcze jak dwóch Świadków (w tym jeden Starszy, czyli taki z trochę wyższym lvl) zobaczyło mnie w bramie to zrezygnowali z wejścia do kamienicy xD.

Avatar Murarzowa

22 maja, 09:13

@MsCrazyAlex: katolicy często z wiarą katolicką mają gówno wspólnego

Avatar KUBEKch_1

22 maja, 08:41

Ja i mój kolega jesteśmy katolikami i ostatno innemu koledze, który jest ateistą tłumaczyliśmy biblię

Avatar wiedeni

22 maja, 08:33

Katolik:

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar KufelMleka
Dodane przez: KufelMleka

Drobna manipulacja

Zupełnie normalny

Arghhhh!

Wasz ulubiony sos?

Czeskie śmieszki

To teraz już wiesz

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Ateista podczas kłótni z katolikiem, kiedy zacytuje dwa pozornie sprzeczne fragmenty Biblii, ale słowa Pisma Świętego tylko dodadzą temu drugiemu mocy i zregenerują mu manę: