Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar chlipchliphurra

26 maja, 13:41

szukałam ostatnio pracy w kwiaciarni i powiem, że to przerażające, jakimi januszami potrafią być niektórzy właścieciele, na takie okazyjne dni, gdzie pracy jest milion razy więcej niż zwykle, to zdarza się, że nawet premii nie dają ( ͡° ʖ̯ ͡°) a ktoś w końcu robi i sprzedaje te bukiety przez cały dzień

Avatar Monnx

26 maja, 18:21

@chlipchliphurra: bycie januszem a oczekiwanie premii za trochę więcej pracy niż zazwyczaj to dwie różne rzeczy. Zresztą, dlaczego by nie poprosić o taki dodatek? Pracodawca się zwyczajnie nie domyśli lub nie przyszło mu to nawet do glt

Avatar chlipchliphurra

26 maja, 18:36

@Monnx: W sensie pytałam na rozmowach czy przewidują premię dla pracowników w takie dni, gdy pracy jest zwyczajnie więcej i czasami dostawałam odpowiedź, że nie. Dla mnie to straszne januszostwo, pracodawca sam powinien wyjść z inicjatywą nagrodzenia pracownika, jeśli dzięki niemu ma większe zyski.

Avatar Monnx

26 maja, 18:43

@chlipchliphurra: przynajmniej byli szczerzy i powiedzieli że pracujesz za tyle samo bez względu na okoliczności. Co faktu nie zmienia że to dalej niefajnie :/

Avatar Lakikus

26 maja, 22:25

@chlipchliphurra: Zatrudniając się też w takim miejscu o którym jest ogólnie wiadomo, że występuje np.1 dzień w miesiącu kiedy pracy jest jak przez tydzień pracodawca najpewniej wlicza to po prostu w wypłatę. Szkoda, że nie powiedział tego wprost, ale przynajmniej jest szczery, że nie przewiduje specjalnych premi z tego powodu. Najczęściej po takich dniach występuje również tydzień zmniejszonej sprzedaży to może powinien odciąć wypłatę bo mniej sprzedajesz i masz mniej pracy?

Avatar chlipchliphurra

26 maja, 23:09

@Lakikus: Przy stawce za godzinę nie ma co wliczać ani obcinać.
Przykładowo - pracuję przez 6 godzin dziennie, na ustalonej, weźmy na to minimalnej stawce, przy standardowym ruchu w kwiaciarni. Trafi się raz dzień z dużo większym ruchem, gdzie ja w ciągu tych 6 godzin wykonam kilkukrotnie więcej pracy za tę samą cenę. A dzięki tej mojej pracy, właściciel zarobi kilkukrotnie więcej. Premia w takim wypadku jest czymś naturalnym, inaczej pracownik na tym traci.

Avatar Lakikus

27 maja, 05:29

@chlipchliphurra: Za to jeśli masz leniwy dzień i sprzedasz połowę tego co normalnie to pracodawca na tym traci.

Avatar chlipchliphurra

27 maja, 06:52

@Lakikus: Tak, w sprzedaży bywają takie dni, na czynnik ludzki niestety niewiele można poradzić i z tym się trzeba w biznesie liczyć. Dlatego jestem za stałą pensją + premia, jeśli uda się więcej sprzedać. Wiele zależy od pracownika, więc warto go nagradzać, gdy są ku temu powody i możliwości.

Avatar PatrykKalita

26 maja, 20:03

O k...a! To dziś jest dzień matki?

Avatar Narzeczona_Lucky_Luke_a

26 maja, 18:50

Nie wzbogacili się, nazbierałam stokrotek pod oknem

Avatar ArthurMorgan

26 maja, 12:59

Pamiętajcie że ojców można mieć wielu
Ale mamę tylko jedną
Pamiętajcie żeby cieszyć się każdą chwilą zanim będzie za późno

Avatar Smrodek_

26 maja, 13:13

Avatar Adix174

26 maja, 18:20

@ArthurMorgan: no chyba że ktoś jest z invitro

Avatar pawelec323232e2

26 maja, 18:08

Ja mamie zrobiłem piękny bukiet samemu

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

To wiele wyjaśnia

Tak na pewno jest nieco łatwiej

Mnie nie pytaj

Wyluzuj synek

Czepia się

Ich relacja musiała bardzo się rozwinąć poza messengerem

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka