@the_Inquisitor: Tym bardziej, że Wielki Kryzys w większości państw świata trwał do 1933, a u nas przeciągnął się do 1935. Dopiero ostatnie lata przed wybuchem wojny były odbiciem po latach recesji, a które zostały brutalnie przerwane przez wojnę.
Czy ja wiem czy było tak świetnie...
Jeżeli ktoś chce pogłębić wiedzę na temat życia w Polsce przed II wojną, polecam książkę pt. "Boso ale w ostrogach" Stanisława Grzesiuka.
Ale tylko wersję bez cenzury.
Wersja z cenzurą jest nie fajna.
Komentarze
Odśwież27 lipca 2022, 02:08
Co prawda na 21 lat, ale zawsze
Odpisz
29 maja 2022, 00:00
lepiej by nam się żyło pod niemieckim butem, change my mind
Odpisz
1 czerwca 2022, 15:31
Chyba zapomniałeś o kryzysie gospodarczym republiki weimarskiej i prześladowaniach rasowych III Rzeszy
Odpisz
1 czerwca 2022, 15:31
Tak naprawdę było inaczej
Odpisz
28 maja 2022, 13:56
Trochę prawdziwe, Polska mocno się rozwijała itd., ale taki np. przewrót majowy, rządy autorytarne, nie było kolorowo cały czas
Odpisz
28 maja 2022, 14:53
@the_Inquisitor: Tym bardziej, że Wielki Kryzys w większości państw świata trwał do 1933, a u nas przeciągnął się do 1935. Dopiero ostatnie lata przed wybuchem wojny były odbiciem po latach recesji, a które zostały brutalnie przerwane przez wojnę.
Odpisz
28 maja 2022, 14:59
Tak, wojna przerwała np. budowę COP-u czy uwłaszczenie chłopów
Odpisz
28 maja 2022, 12:32
Ace Ventura
Odpisz
28 maja 2022, 12:11
Czy ja wiem czy było tak świetnie...
Jeżeli ktoś chce pogłębić wiedzę na temat życia w Polsce przed II wojną, polecam książkę pt. "Boso ale w ostrogach" Stanisława Grzesiuka.
Ale tylko wersję bez cenzury.
Wersja z cenzurą jest nie fajna.
Odpisz
28 maja 2022, 12:19
@Kobiety_nieistnieja: Rozumiem co masz na myśli, lecz autor wyraźnie zaznacza, że chodzi o kraj, a nie ludzi z tego kraju.
Odpisz
28 maja 2022, 12:32
Ano..
Bardzo przepraszam.
Odpisz
27 maja 2022, 14:14
nk co za muza
Odpisz
28 maja 2022, 12:22
@andi12345: ZZ Top - Sharp Dressed Man
Odpisz
27 maja 2022, 21:02
No elo k*rwy dzisaj pokaże jak rozj*bać bolszewików i wydymać Niemca od tyłu
Odpisz
Edytowano - 27 maja 2022, 14:40
Było coś podobnego +- dwa roki wstecz
Odpisz
27 maja 2022, 14:15
zmieniło się to w 1933.
Odpisz
27 maja 2022, 13:56
To najlepsza metafora tego okresu jaką widziałem
Odpisz