Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Trzykrotny T
Powodzenia
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Były nóżki, nie ma nóżek
Przerwa na herbatkę
Zaufaj mi, nie znam się na tym
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież30 maja 2022, 22:01
Nie ma też czegoś takiego jak broń półautomatyczna czy w pełni automatyczna. W polskiej nomenklaturze każda broń która po wystrzale automatycznie jest gotowa do strzału bez konieczności ręcznego ruchu np. zamkiem w celu wprowadzenia pocisku do komory zamkowej jest bronią automatyczną. Naszym odpowiednikiem tzw. "Full-auto" jest broń samoczynna a "semi-auto"- samopowtarzalna.
Odpisz
30 maja 2022, 22:04
@dopefish: już nie wspomnę że karabin szturmowy to kuriozum nazewnicze, które zawdzięczamy Hitlerowi który wszystko co miało szturmować było szturmowe. On po prostu lubił to słowo.
Odpisz
29 maja 2022, 10:41
a nie jest to jako karabinek?
Odpisz
29 maja 2022, 10:44
@Bartolinise: karabin i karabinek, z tego co się orientuję różnica jest tylko w wielkości i sile amunicji
Odpisz
30 maja 2022, 10:21
@piotrkacz: dokładnie karabin strzela amunicją pełnowymiarową bojową a karabinek zazwyczaj pistoletową
Odpisz
30 maja 2022, 10:48
@LobodPL: dobra, to czym wtedy jest pistolet maszynowy
Odpisz
Edytowano - 30 maja 2022, 10:53
@Maly_modelarz15: w zasadzie to niemal jeden luj. Generalnie działa to tak:
Pistolet<pistolet maszynowy<karabinek<karabin
Karabinek strzela na aminicje przejściową (mocniejszą niż pistoletowa) a pistolet maszynowy dokładnie taką samą jak pistolety.
Odpisz
30 maja 2022, 18:12
@LobodPL: Co ty gościu pi**dolisz za farmazony tu siejesz. Po pierwsze karabin strzela po prostu amunicją karabinową. 7.62x51 jeżeli mówimy o standardzie NATO. Karabinek nie amunicją przejściową tylko POŚREDNIĄ. 5.56x45 NATO. A pistolety i pistolety maszynowe zwykłym 9mm. Jeżeli chcesz już coś pisać to poprawne nazewnictwo proszę
Odpisz
30 maja 2022, 18:18
@Witciu: słuchaj pisałem z pamięci a przekleić info z googla każdy mądry w internecie potrafi. Pamięć nie jest idealna tak że wybacz.
Odpisz
30 maja 2022, 20:10
@LobodPL: A gdzie to jest napisane że ja przepisywałem z googla?
Odpisz
30 maja 2022, 20:37
@LobodPL: pistoletową to strzela pistolet maszynowy, karabinek strzela zazwyczaj amunicją pośrednią
Odpisz
30 maja 2022, 11:58
Poprawną nazwą jest karabinek automatyczny.
Odpisz
29 maja 2022, 10:56
Jest za to "Długolufowa strzelba wielo-amunicjonowana"
Odpisz
29 maja 2022, 11:09
@Klopson: polskie nazewnictwo broni często okazuje się dość dziwne i rozbudowane, ale za to precyzyjne
Odpisz
30 maja 2022, 10:49
@piotrkacz: określenie, którego ruska nomenklatura by się niepowstydziła
Odpisz