Oj, no tak być nie będzie
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To musiało być męczące
Nie znoszę kleszczy
Tylko ty możesz rozwiązać tę sprawę Bob
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Papierowa szkoła posting
Rel
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież4 czerwca 2022, 20:34
Z Bożej Łaski cesarz Austrii,
apostolski król Węgier,
król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Slawonii, Galicji, Lodomerii i Ilyrii,
król Jerozolimy etc, etc…
arcyksiążę Austrii,
wielki książę Toskanii i Krakowa,
książę Lotaryngii, Salzburga, Styrii, Karyntii, Krainy i Bukowiny,
wielki książę Siedmiogrodu,
margrabia Moraw,
książę Górnego i Dolnego Śląska, Modeny, Parmy, Piacenzy, Guastalli, Oświęcimia i Zatora,
Cieszyna, Frulii, Raguzy i Zadaru,
uksiążęcony hrabia Habsburga i Tyrolu, Kyburga, Gorycji i Gradiszki,
książę Trydentu i Brixen,
margrabia Łużyc Dolnych i Górnych oraz Istrii,
hrabia Hohenembs, Feldkirch, Bregenz, Sonnenbergu,
pan Triestu, Cattaro i Marchii Słoweńskiej,
wielki wojewoda województwa Serbii, etc, etc, …
Odpisz
4 czerwca 2022, 10:39
Jego magnificencja, docent, doktor habilitowany, książę Zadupia dolnego, murgrabia Dołów zagnojnych, diuk Podłoniaczów, princeps Starych jaji, profesor Smródkowski.
Odpisz
Edytowano - 4 czerwca 2022, 16:36
@Figarus: magister politechniki jak i monotechniki inżynier inżynierii wyższej i niższej a nawet tej średniej król świata i bóg tej galaktyki niszczyciel wymiarów
Odpisz
4 czerwca 2022, 19:55
@Figarus: Magister ekonomii w Biedronce, generał floty alkoholików
Odpisz
4 czerwca 2022, 19:56
@MaciejTor: Bóg wymiarów Zulu,Beta,00-935,0006829
Odpisz
4 czerwca 2022, 09:11
Szkoda, że nie ma tak jak w Skandynawii gdzie do nauczycieli i profesorów zwracasz się po prostu po imieniu, jak do normalnych ludzi, a nie jak do jakichś bogów.
Odpisz
4 czerwca 2022, 15:06
@Nanook: W Skandynawii ogólnie zwracasz się do innych na "Ty", nawet w trakcie nauki języka ciężko doszukać się zwrotów grzecznościowych. Owszem, takowe istnieją, ale nie zawarcie ich w wypowiedziach nieoficjalnych nie sprawi, że ktoś nagle napluje nam w twarz w trakcie rozmowy z nimi. Wyjątki istnieją, ale na tyle nielicznie, że w trakcie kontaktów z klientami coraz częściej się zwracam bezpośrednio i wszystko jest absolutnie ok.
Odpisz
4 czerwca 2022, 10:26
Serio na uczelniach w Polsce tak jest? Bo ja u siebie spotkałam się raczej z zesranie w drugą stronę: "nie, proszę nie mówić do mnie panie profesorze, ja jestetme tylko profesorem uczelni, to stanowisko, nie tytuł. Mój tytuł naukowy to doktor i tak proszę do mnie mówić, bo czuje się niezręcznie jak ktoś tytułuje mnie tak samo jak profesora P."
Odpisz
31 maja 2022, 22:06
a wgl jak u was mówicie do nauczycieli na poziomie liceum/technikum?
u mnie się mówi "sorze/sorko"
Odpisz
1 czerwca 2022, 07:57
@Kaowru: W większości to po imieniu, albo klasyczne "pani/panie"
Odpisz
4 czerwca 2022, 09:06
@Kaowru: dziadzie/babo
Odpisz
4 czerwca 2022, 09:29
@Kaowru: do wszystkich a pan/pani tylko jedna każe na siebie mówić pani profesor
Odpisz