Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar nieKolejarz

4 czerwca 2022, 20:34

Z Bożej Łaski cesarz Austrii,
apostolski król Węgier,
król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Slawonii, Galicji, Lodomerii i Ilyrii,
król Jerozolimy etc, etc…
arcyksiążę Austrii,
wielki książę Toskanii i Krakowa,
książę Lotaryngii, Salzburga, Styrii, Karyntii, Krainy i Bukowiny,
wielki książę Siedmiogrodu,
margrabia Moraw,
książę Górnego i Dolnego Śląska, Modeny, Parmy, Piacenzy, Guastalli, Oświęcimia i Zatora,
Cieszyna, Frulii, Raguzy i Zadaru,
uksiążęcony hrabia Habsburga i Tyrolu, Kyburga, Gorycji i Gradiszki,
książę Trydentu i Brixen,
margrabia Łużyc Dolnych i Górnych oraz Istrii,
hrabia Hohenembs, Feldkirch, Bregenz, Sonnenbergu,
pan Triestu, Cattaro i Marchii Słoweńskiej,
wielki wojewoda województwa Serbii, etc, etc, …

Avatar Figarus

4 czerwca 2022, 10:39

Jego magnificencja, docent, doktor habilitowany, książę Zadupia dolnego, murgrabia Dołów zagnojnych, diuk Podłoniaczów, princeps Starych jaji, profesor Smródkowski.

Avatar MaciejTor

Edytowano - 4 czerwca 2022, 16:36

@Figarus: magister politechniki jak i monotechniki inżynier inżynierii wyższej i niższej a nawet tej średniej król świata i bóg tej galaktyki niszczyciel wymiarów

Avatar HansFrank

4 czerwca 2022, 19:55

@Figarus: Magister ekonomii w Biedronce, generał floty alkoholików

Avatar HansFrank

4 czerwca 2022, 19:56

@MaciejTor: Bóg wymiarów Zulu,Beta,00-935,0006829

Avatar Nanook

4 czerwca 2022, 09:11

Szkoda, że nie ma tak jak w Skandynawii gdzie do nauczycieli i profesorów zwracasz się po prostu po imieniu, jak do normalnych ludzi, a nie jak do jakichś bogów.

Avatar Neronixu

4 czerwca 2022, 15:06

@Nanook: W Skandynawii ogólnie zwracasz się do innych na "Ty", nawet w trakcie nauki języka ciężko doszukać się zwrotów grzecznościowych. Owszem, takowe istnieją, ale nie zawarcie ich w wypowiedziach nieoficjalnych nie sprawi, że ktoś nagle napluje nam w twarz w trakcie rozmowy z nimi. Wyjątki istnieją, ale na tyle nielicznie, że w trakcie kontaktów z klientami coraz częściej się zwracam bezpośrednio i wszystko jest absolutnie ok.

Avatar MsCrazyAlex

4 czerwca 2022, 10:26

Serio na uczelniach w Polsce tak jest? Bo ja u siebie spotkałam się raczej z zesranie w drugą stronę: "nie, proszę nie mówić do mnie panie profesorze, ja jestetme tylko profesorem uczelni, to stanowisko, nie tytuł. Mój tytuł naukowy to doktor i tak proszę do mnie mówić, bo czuje się niezręcznie jak ktoś tytułuje mnie tak samo jak profesora P."

Avatar Kaowru

31 maja 2022, 22:06

a wgl jak u was mówicie do nauczycieli na poziomie liceum/technikum?
u mnie się mówi "sorze/sorko"

Avatar Koteczek_21

1 czerwca 2022, 07:57

@Kaowru: W większości to po imieniu, albo klasyczne "pani/panie"

Avatar polska_cebulka

4 czerwca 2022, 09:06

@Kaowru: dziadzie/babo

Avatar
Konto usunięte

4 czerwca 2022, 09:29

@Kaowru: do wszystkich a pan/pani tylko jedna każe na siebie mówić pani profesor

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

To musiało być męczące

Nie znoszę kleszczy

Tylko ty możesz rozwiązać tę sprawę Bob

Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom

Papierowa szkoła posting

Rel

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka