Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Dobrze czasem się oderwać
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Nie idź!
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież18 lipca 2022, 11:04
Większy problem jest chyba taki, że PiS dostali 43% w wyborach, ale 51% miejsc w parlamencie
Odpisz
18 lipca 2022, 11:05
@Tajwan: 100 osobowy parlament i 1% głosów to jedno miejsce w parlamencie i załatwione
Odpisz
18 lipca 2022, 11:17
@Tajwan: Albo po prostu zmienić metodę wyborczą z d'Hondta promującą wieksze partie na Sainta‐Laguë, która będzie lepiej odzwierciedlać poglądy społeczeństwa.
Odpisz
Edytowano - 18 lipca 2022, 17:38
@Nanook: To też jest rozwiązanie. Co nie zmienia faktu, że parlamentarzystów jest za dużo, a próg wyborczy powinien wynosić 1%
Odpisz
18 lipca 2022, 22:37
@Tajwan: Poza tym głosowanie preferencyjne
Odpisz
17 lipca 2022, 11:51
Próg niech już sobie będzie
Tylko dlaczego partia co zdobyła z 40 procent ma większość?
Czy to nie powinno być 50 procent?
Odpisz
18 lipca 2022, 20:12
@HusariaTV: widać, że nie kumasz
Odpisz
18 lipca 2022, 13:42
Gdyby tak zlikwidować 4 największe partie i zakazać im dalszego wpieprzania się w politykę, to mielibyśmy szanse na inną gospodarkę....
Odpisz
18 lipca 2022, 14:34
@Mikrus19: * wszystkie partie
Odpisz
17 lipca 2022, 11:13
W Izraelu prób wyborczy mają próg wyborczy na poziomie 3,25% i w listopadzie będą mieli piąte wybory w ciągu ostatnich czterech lat.
Odpisz
18 lipca 2022, 12:53
nie ma takiego państwa jak izrael
Odpisz
18 lipca 2022, 13:22
@gelo1238: jest I graniczy z egiptem, lebanonem, jordanią i syrią
Odpisz
17 lipca 2022, 11:31
Tak zaprosmy 40 partii do sejmu na pewno nie wywoła to rozpie....u 👍🏿👍🏿👍🏿
Odpisz
18 lipca 2022, 12:58
@Kuman: Siema zapomniałeś o /s
Odpisz
18 lipca 2022, 11:42
Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie zamiast 5-6 partii, mamy ich 80-90. To dopiero byłoby zabawne.
Odpisz
17 lipca 2022, 15:26
No bo lepiej żeby w sejmie było pierdyliard partyjek z jednym posłem, duża szansa na stabilne rządy 👍🏿
Gorzej że teraz można mieć większość nie mając 50% głosów, tak jak Husaria powiedział
Odpisz
Edytowano - 17 lipca 2022, 11:38
System jednopartyjny górą
Odpisz
17 lipca 2022, 11:28
Im więcej partii, tym większy chaos przy tworzeniu koalicji. 5% to sensowny kompromis, zwłaszcza że od 1% partia jest dotowana przez kadencję, więc może cały czas działać.
Odpisz