Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar kwiato99

10 sierpnia 2022, 11:31

Śmiechłem

Avatar CezarPolishCat

9 sierpnia 2022, 21:13

ZDRADA!!!! DO PIEKŁA!!! ZETNIJMY GO!!!

Avatar Nanook

9 sierpnia 2022, 08:58

A nie jest? Ja bym właśnie powiedział, że hamburgery, w tym Big Mac, to właśnie sztandarowe danie kuchni amerykańskiej.

Avatar Dark_Dante

9 sierpnia 2022, 16:04

@Nanook: O ile się orientuję, to "hamburger" nie odnosi się do angielskiego "ham", a do Niemieckiego miasta Hamburg, gdzie był pierwotnie przyrządzany, skąd to imigranci przywieźli go do Stanów. Raczej nazwalibyśmy to jednym z najpopularniejszych dań, jak u nas kebab, niż narodowych. Jeśli mamy patrzeć w ten sposób, to daniem narodowym będzie przejęta część kuchni różnych plemion Indian z tych terenów. Ewentualnie pieczony indyk w Święto Dziękczynienia.

Avatar Nanook

9 sierpnia 2022, 17:29

@Dark_Dante: Łapię o co ci chodzi z tym rozróżnieniem dań narodowych i popularnych i zgadzam się, że indyk na Święta Dziękczynienia jest dobrym przykładem dania narodowego w Stanach. Ale uważam też, że hamburger jest na tyle zakorzeniony w amerykańskiej kulturze, że spokojnie można go też uznać za amerykańskie danie narodowe. Nie tylko ze względu na popularność, ale to jak amerykańskie jest to danie. Mówisz hamburger, myślisz Ameryka.

A to że hamburger został wymyślony przez imigrantow z Niemiec nie ma dużego moim zdaniem znaczenia. W Hamburgu istniał jedynie prekursor współczesnego, amerykańskiego hamburgera, od którego znacząco się różni. Tak samo np. z donutami, które pochodzą oryginalnie z Niderlandów, ale kojarzymy je ze Stanami Zjednoczonymi, bo to tam został im nadany ten kształt oraz smak i to też tam stał się częścią kultury. Tak też było właśnie z hamburgerem.

Avatar thorin13

9 sierpnia 2022, 17:43

@Dark_Dante: w sumie to croissant też nie jest daniem francuskim, bo pochodzi z Austrii, powstał po Odsieczy Wiedeńskiej w 1683

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar ficos
Dodane przez: ficos

Takie życie

Oto co się dzieje kiedy nie zabijasz zwierzątek na mięso

Gupi karton

To ma sens

No ciekawe czemu nie odpisał?

A moje zaufanie w sumie wzbudza

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka