Kto wymyśla takie niepoprawne gry?
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Dwa oblicza
Kiedyś to był bardzo dobry serial
Trzeba sprawdzać jak niedzielę handlową
Dobry sposób na spędzanie wolnego czasu
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Angielskie śmieszki
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież5 września 2022, 19:40
Mój wewnętrzny szachista się burzy. Bierki na odwrót są ułożone. Białe powinny być na 1 i 2 linii, czarne na 7 i 8. No i jaka kobieta jak to przecież hetman jest, a nie hetmanka? Ach, no i hetman i król powinny się zamienić miejscami. Króle na linii e, a hetmany na linii d
Odpisz
5 września 2022, 19:46
@Nanook: a hetman to nie był ten co po skosie lata?
Odpisz
5 września 2022, 19:50
@M_ateo_1: na hetmana potocznie mówi się królowa, a po skosach rusza się goniec
Odpisz
5 września 2022, 19:50
@M_ateo_1: To był goniec. Ale hetman też może po skosie latać, tylko że może i w przód i w bok.
Odpisz
5 września 2022, 19:51
@Nanook: a no był goniec, ale że królowa=hetman pierwsze słyszę
Odpisz
5 września 2022, 21:35
@M_ateo_1: królowa to tłumaczenie z angielskiego (Queen), hetman jest historycznie Polski, ponieważ królowa nigdy nie miała dużego oficjalnego znaczenia w państwie (Jadeiga podczas panowania była królem), hetman natomiast był głównodowodzącym wojsk i dlatego w oficjalnym polskim nazewnictwie jest taka nazwa
Odpisz
5 września 2022, 22:35
@piotrkacz: ciekawe
Odpisz
Edytowano - 5 września 2022, 22:41
@Nanook: ja bym chciał tutaj dopowiedzieć, bo ktoś może się zmylić, osobie wyżej chodziło o zamienienie króla z hetmanem, dopiero po zamianie miejscami czarnych i białych.
Odpisz
5 września 2022, 22:47
@M_ateo_1: a w pierwotnej byli wezyrowie, bo to była identyczna ranga co u nas hetman
Odpisz
Edytowano - 6 września 2022, 09:56
@Nanook: Po angielsku szachowy hetman to queen, także nie jest to technicznie błąd.
Odpisz
6 września 2022, 11:07
@Nanook: nie placz
Odpisz
6 września 2022, 11:08
@kiep0: na ...j piszesz takie komentarze czyms taki zabijasz dyskusje
Odpisz
Edytowano - 6 września 2022, 11:39
@NieAktywnyKomentator: ty tez nie placz
Odpisz
6 września 2022, 11:53
@NieAktywnyKomentator: ale i tak cie kocham, nie musisz sie pieklić
Odpisz
10 lutego, 00:27
@Nanook: rel
Odpisz
5 września 2022, 19:57
Kij w te poprawność polityczną kiedy w końcu jakieś patche nowe będą
Odpisz
5 września 2022, 21:39
@Broolie: Ta gra jest na tyle doskonała, że nie ma potrzeby tworzenia do niej patchy.
Odpisz
5 września 2022, 21:59
Hetmana trzeba znerfić a pionki powinny dostać buffa
Odpisz
6 września 2022, 08:57
@Gaiaphage: Pionki są już potężne (większość gier nimi wygrywam) więc ich nie trzeba buffować, a jeżeli chodzi o nerf hetmana to jestem otwarty na argumenty.
Odpisz
6 września 2022, 22:46
@Broolie: dopiero co był przecież, jakoś na początku XIX wieku
Odpisz
8 września 2022, 18:09
@Broolie: k*rwa nie zliczę ile razy to przeszedłem, a wszystkie rundy są i tak prawie takie same. Czekam na dwójkę, a nie jakieś patche
Odpisz
8 września 2022, 20:52
@Sirbaloo: Polecam szachy diagonalne, lub wersję że figury umieszczasz inaczej.
Odpisz
21 grudnia 2022, 12:12
@Gaiaphage: szachy diagonalne, żadnych modów instalował nie będę
Odpisz
9 września 2022, 17:18
Gdzie królowa jest tą najpotężniejszą w szachach? Możesz ją stracić, król pozostanie na planszy i albo przeciwnik się podda, albo będzie remis, gdy oba pionki pozostaną na polu bitwy
Odpisz
7 września 2022, 20:35
ale plot twist normalnie szok
Odpisz
6 września 2022, 22:49
Spodziewalem się bo żart osobiście przer.....em
Odpisz
6 września 2022, 02:19
Odpisz
5 września 2022, 20:33
W sumie ciekawe, bo gra reprezentuje taktykę wojenną. Hetman to dowódca, pionki to żołnierze, król to głowa państwa, a reszta specjalnych pionków to posterunki, bądź specjalistyczne jednostki. Specyfika ruchów na planszy odzwierciedla sposób prowadzenia wojny pod wieloma względami.
Odpisz
5 września 2022, 21:01
@TrueStoryGuy: Oryginalnie inne figury też były odwzorowaniem jednostek na polu bitwy. Skoczki to były konie, wieże to były rydwany, a gońce to słonie.
Odpisz
5 września 2022, 22:29
@TrueStoryGuy: zamiast posterunki przeczytałam prostytutki f
Odpisz
5 września 2022, 22:06
Od kiedy hetman albo wezyr to kobieta?
Odpisz
5 września 2022, 22:02
Bo szachownica wygląda jak podłoga w kuchni
Odpisz
5 września 2022, 19:52
Psst, królowa to tak naprawdę hetman
Odpisz
5 września 2022, 20:26
@Rhokai: a pierwotnie to był wezyr - tak jak mógł on pochodzić z każdej warstwy społecznej, tak pionek po dotarciu na koniec planszy może się nim stać
Odpisz
5 września 2022, 20:15
Biali zaczynają pierwsi co jest odwzorowaniem kolonializmu 😳
Odpisz
5 września 2022, 16:46
hindusi ustawiający swoje białe aryjskie elity na lepszej pozycji
Odpisz