Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar
Konto usunięte

21 września 2022, 17:14

No nie nazwałbym tego buntem. Tak, z pewnością przyczynia się do tego bieda, brak czasu przez pracę i brak perspektyw, ale sama decyzja wynika z osobistego wyboru, z "nie chcę", "nie potrzebuję", "nie stać mnie", a nie z potrzeby buntu, cokolwiek to by miało znaczyć. Mam wrażenie, że autorka trochę nie może pojąć, jak ludzie mogą nie chcieć dzieci i doszukuje się w tej decyzji jakiegoś większego celu, protestu. Nope, po prostu nie chcemy, bo społeczeństwo i starsze pokolenia udowodniły, że dziecko to głównie wydatki, obowiązki i poświęcony czas.

Avatar obiwankenobi555

22 września 2022, 05:39

Tylko kto wtedy zapracuje na emeryturę dla tego pokolenia? Jeśli dzieci będzie znacznie mniej niż emerytów to niebawem czeka nas kolejny kryzys, bo tych starszych ludzi nie będzie miał kto utrzymać

Avatar
Konto usunięte

22 września 2022, 14:35

@obiwankenobi555: Prawda, ale raczej nie przekonasz ludzi, żeby mieli dzieci dla większego celu ratowania emerytur. No i obecnie tego problemu nie mamy, bo niedobór młodych na rynku pracy zastępują nam imigranci.

Avatar malinowy_kot

21 września 2022, 22:49

Ale to prawda. Tylko ludzie głupi rozmnażają się przy takich warunkach życia jakie mamy obecnie.
Z czego chcesz utrzymać dzieciaka, jak zwykła bułka kosztuje więcej i więcej, wszystko kosztuje więcej, a zarobki są ujowe.
Karyny i Seby się rozmnażają, bo dostaną kasę, ale co po kasie, jak dzieciak będzie żył w ujowych warunkach. Tak jakby budować dom zaczynając od dachu.
Poza tym, mamy przeludnienie na świecie, zwierzęta nie mają gdzie mieszkać powoli, bo człowiek wchodzi na ich terytorium, dlatego później sobie dzik czy jakiś łoś łazi po mieście, nie boi się ludzi, bo ludzie weszli już na jego terytorium.
Jeszcze sprawa śmieci i wyrzucanego jedzenia, tego jest w uj. Widzieliście jak wyglądają ulice Paryża? Jaki to syf?
Śmieć na śmieciu, człowiek na człowieku.
Po co się rozmnażać, jak wkrótce może nie być miejsca do życia.

Avatar Noxen

22 września 2022, 00:52

@malinowy_kot: "Tylko ludzie głupi rozmnażają się przy takich warunkach życia jakie mamy obecnie." - Warunkach jakie mamy obecnie, czyli w zasadzie najlepszych w historii ludzkości?

Ja rozumiem że szczególnie ostatnie kilka lat to nie jest najbardziej kolorowy okres w życiu wielu ludzi, ale nadal mamy dużo lepsze warunki niż ludzie kilkadziesiąt lat temu i dawniej.

Większość ludzi w takiej Polsce ma dostęp do wody, elektryczności, internetu. Jedzenie mimo że ceny poszły w górę, to przynajmniej jest normalnie dostępne w sklepach, a nie musimy sobie sami wszystko upolować lub wyhodować. Mamy ogólno dostępne leki, o jakich ludziom kiedyś się nawet nie śniło.

Uważasz że przez całą historię ludzkości wszyscy ludzie byli głupi?

Avatar malinowy_kot

22 września 2022, 10:33

@Noxen: Mleko jest ze sklepu, a nie od krowy. Takim typem człowieka jesteś.
Uważasz, że inflacja i zmniejszenie liczby zwierząt oraz tak zamieszczone środowiskowych, to dobra rzecz? No w sumie to nie ty będziesz żyć na śmieciach, a twoi potomkowie, więc utopia

No uj

Avatar dustin2001

22 września 2022, 11:09

@malinowy_kot:
Tylko głupi ludzie się nie rozmnażają przy takich warunkach życia.

Jeżeli będziemy czekać na idealne warunki do wydania na świat dziecko to:
a) nie doczekamy się,
b) doczekamy się, kiedy zdrowe zachodzenie w ciążę już odpada.

Dzieci to przyszłość i przetrwanie, dlatego każda rodzina powinna się starać mieć 2-3 dzieci, bo inaczej czekają nas złe czasy.

Paryż? Tam jest syf, ze względu na MIGRACJĘ. To nie jest przeludnienie ani kultura europejska. To jest wynik migracji ludzi z innych kultur i wpędzenia tego w jedno miejsce. To jest polityka sztucznego naprawiania problemu.

I nie. Przeludnienia nie ma w Europie, a nie jest naszym interesem, aby zajmować się przeludnieniem w innych częściach świata. Wcześniej czy później ten problem sam się rozwiąże lub będą uprawiać konkretną politykę.

Avatar dustin2001

22 września 2022, 11:10

@malinowy_kot: A i kolega @Noxen ma pełną rację. To są cudowne warunki do życia. I trzeba to doceniać.

Klikasz włącznik i pojawia się światło! To cud.

Avatar Ionek

22 września 2022, 12:39

@malinowy_kot: Poczytaj sobie o mysiej utopii Johna Calhouna. Homoseksualizm i agresję już mamy. Sprawa przeludnienia już się sama rozwiązuje bo widać to na statystykach dzietności w ostatnich latach, w samej bolzdze pomimo 500+ jest ...jowo. Ale jest jeszcze sprawa porównania człowieka do myszy, bo to dwa zupełnie różniące się organizmy. I tak panowie @Noxen i @dustin2001 maja racje mamy świetne warunki do życia, więc to kwestia naturalna, że ludzie chcą mieć dzieci to są jeszcze ci zdrowi. W dodatku sprawa braku miejsca dla zwierząt, co zrobić z gatunkami inwazyjnymi, które wypierają rodzime gatunki z ich siedlisk? Człowiek jest inteligentny, ale ograniczenie posiadania przez rodziców dzieci jest dosyć kontrowersyjna.

Avatar Noxen

22 września 2022, 13:09

@malinowy_kot: nie twierdzę, że wszystko co teraz mamy jest dobre, albo że żyjemy w jakimś raju, tylko że problemy jakie teraz mamy w stylu zanieczyszczenie środowiska, to nic w porównaniu do problemów z jakimi mierzyli się nasi przodkowie. Średnia długość życia jest dużo wyższa niż takie sto lat temu, a ty piszesz jakbyśmy żyli w najgorszych warunkach w historii ludzkości. Jakoś ludzie normalnie żyli i się rozmnażali, nawet gdy nie mieli pewności czy przeżyją następny dzień.

Poza tym to, co to za durna logika. Skoro mamy taką tragiczną sytuację, to w jaki sposób nie rozmnażanie się miałoby tu pomóc? Myślisz, że za 30 lat będzie lepiej, gdy większość ludzi to będą staruchy, a młodych nie będzie prawie w ogóle, ponieważ teraz ludzie się nie rozmnażają?

Avatar Darwidx

Edytowano - 21 września 2022, 18:34

Zróbmy kontrkulture i rozmnażajmy się na potęgę 👍

Avatar Ionek

22 września 2022, 12:43

@Darwidx: Gorzej jak się sami faceci zgłoszą...

Avatar Tajwan

21 września 2022, 22:37

Lewactwo nie chce mieć dzieci, więc nie przekazuje swoich lewackich genów dalej. Dlatego prawica wygra 😎

Avatar JEJAPLCO

21 września 2022, 16:53

zgadzam się

Avatar Kolo_killer

21 września 2022, 16:54

@JEJAPLCO: nie zgadzam się

Avatar JEJAPLCO

21 września 2022, 16:55

@Kolo_killer: uzasadnij w 3 zdaniach

Avatar Kolo_killer

Edytowano - 21 września 2022, 17:26

@JEJAPLCO: Dobrobyt daje możliwość wyboru pomiędzy karierą, która może pochłaniać tyle czasu, że nie będzie czasu na opiekę dziećmi

W najbiedniejszych miejscach świata (pomijając dżungle, góry i inne miejsca bez miejsca pod uprawy) dzieci tak jak zawsze są niemal jedynym zabezpieczeniem rodziców przed nędzą (motyka sama pola nie zaora)

Spojrzeć możemy też na najbogatsze części Europy. Czy dzietność krajów Beneluksu i Szwajcarii przewyższa dzietność Polski?

Ja się o tym w szkole uczyłem, na rozszerzonej geografi.

Sry, byłem paczkę odebrać

Avatar JEJAPLCO

21 września 2022, 17:27

@Kolo_killer: mój mózg próbujący to przetworzyć=

Avatar Kolo_killer

21 września 2022, 17:33

@JEJAPLCO: w kracjach pomiędzy sacharą i Lasami równikowymi jest eksplozja demograficzna, co oznacza, że podwoi się populacja w góra 24 lata

Avatar ptasznik5

21 września 2022, 16:56

Powinny powstać fabryki dzieci

Avatar CC_2224_Cody

21 września 2022, 17:05

Avatar Kolo_killer

21 września 2022, 16:55

Spójrz na mapę przyrostu i wyciągnij wnioski

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar studenciak
Dodane przez: studenciak

Teraz Ferdek będzie musiał iść do pośredniaka

Patrzcie jak zmasakrowali mojego chłopca

Chciał, żeby ludzie posiadali broń oraz żeby każdy miał przeszkolenie wojskowe

I nikomu to nie przeszkadza

Strasznie niemili ludzie

No, tak było

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka