Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Baturaj

19 października 2022, 16:02

Otóż mogą.

To działa tak, jak niegłosujący obywatel mówiący "mój głos nic nie zmienia".

Szczerość i uczciwość wymagają tego, żeby zachowywać się tak, jak byśmy chcieli, żeby każdy się zachowywał. Inaczej jesteśmy hipokrytami.
Innymi słowy: zawsze zadaj sobie pytanie, co by było gdyby każdy na planecie zachowywał się tak, jak ja. I masz odpowiedź, czy to coś zmienia.

Avatar Sebzer

19 października 2022, 19:40

@Baturaj: gratulacje dałeś sobie wyprać mózg korporacyjna propagandą

Avatar Baturaj

Edytowano - 19 października 2022, 20:02

@Sebzer: Korporacyjną propagandą...? Korporacyjną? Wybacz, ale co spowodowało, że doszedłeś do takiego wniosku? Przecież to jest jednoznacznie naciągnięte pod Twoje uprzedzenie. W mojej wypowiedzi bowiem nic na taki wniosek nie wskazuje.

Nie mówię ani nie mam na myśli NIC związanego z działalnością jakichkolwiek korporacji czy innych podmiotów handlowych. Mówię ogólnie, o ludzkich czynach.

Bo człowiek, który mówi, że chciałby, żeby o środowisko się dbało, ale jednocześnie sam o nie nie dba, jest po prostu hipokrytą.
Argument "ale to i tak prawie nic nie zmieni, bo korporacje" jest błędem logicznym polegającym na braku świadomości tego, że wpływ ogólny jest sumą wpływów poszczególnych jednostek całości.

Innymi słowy: jeśli chcesz, żeby coś się zmieniło, to zacznij od siebie, bo w przeciwnym wypadku okazuje się, że wcale tego nie chcesz.

Avatar Myszkapl

18 października 2022, 23:54

Zależy od Ciebie, nie kupuj chińskiego towaru, tylko lokalne, wykonane zgodnie z normami i nietransportowane przez pół świata

Avatar JemeJord

19 października 2022, 08:49

@Myszkapl: to wyjdzie drożej niż jak przepłynie, przeleci i przejedzie pół ziemii

Avatar Myszkapl

19 października 2022, 10:01

@JemeJord: Mniej kosztuje Twój portfel, ale więcej sumienie. Fabryki z Chin nie tylko trują środowisko, ale i łamią prawa człowieka

I jakby więcej osób kupowało polski towar, to fabryki mogłyby go robić bardziej masowo, zmniejszając koszt produkcji i cenę

Avatar Komutor

19 października 2022, 10:42

@Myszkapl: niezbyt, większe zapotrzebowanie na polskie towary oznacza że potrzeba więcej pracowników co przekłada się na konieczność zwięszenia pensji i wzrost ceny towaru

Avatar Myszkapl

Edytowano - 19 października 2022, 11:08

@Komutor: Złe rozumowanie
1. Nie zatrudnia się więcej pracowników / nie płaci więcej, by zmniejszyć wydajność produkcji. Zatrudnia się ich tyle ile potrzeba by zrobić normę ilości na pracownika
2. Jak się produkuje więcej to inwestuje się kapitał w większą automatyzację procesu i przy większym nakładzie produktu potrzeba ostatecznie dużo mniej ludzi

Avatar Sebzer

19 października 2022, 19:43

@Myszkapl: ale ty masz myślenie życzeniowe i oderwane od rzeczywistości, a kiedyś myślałem że masz rigcz

Avatar Myszkapl

19 października 2022, 19:46

@Sebzer: Myślę ekonomicznie i przyszłościowo, nie chcę by moje potencjalne dzieci i wnuki żyły jak w jakimś postapo

A wszystko małymi krokami można zmienić - wystarczą prawa popytu i podaży

Avatar piotrkacz

Edytowano - 19 października 2022, 14:18

Nie wiem, może UE zamiast wprowadzać dodatkowe oplaty za węgiel w obrębie Europy, niech częściowo ograniczy import z Chin?
Nie spowoduje to znacznie mniejszego popytu na ich produkty?
A więc nie doprowadzi do zamknięć fabryk?

Avatar Talerz

Edytowano - 18 października 2022, 16:10

To, że fabryki zanieczyszczają planetę nie uprawnia pojedynczych jednostek do robienia tego samego, ręka ci nie odpadnie jak wrzucisz plastikową butelkę do żółtego kosza zamiast do zmieszanych

Avatar Papasmerf44

19 października 2022, 13:10

@Talerz: Zgadza się. Nie wolno bezmyślnie robić tego, co fabryki, ale z drugiej strony też bogaci ludzie nie powinni skarżyć się na to, że przeciętny człowiek wrzucił nie ten śmieć do innego pojemnika.

Avatar Mythe

19 października 2022, 10:25

Problem tego mema polega na tym, że to jest zwykła manipulacja danymi. Są przedstawione w taki sposób aby przeciętny obywatel pomyślał, że jego działanie nie ma znaczenia, więc może robić co mu się podoba.

Napisano: 3037 elektrowni węglowych
Google podpowiada, że obecnie populacja chin to 1412,6 mln.

Oznacza to, że jest 0.00000214993 elektrowni na osobę. - Nagle ta liczba wydaje się być super mała.
Tak samo będzie z pozostałymi danymi.

A co do marginalnych oszczędności, to wystarczy, że dziennie zaoszczędzisz 1 litr wody (ale każdy z nas) np, przez zakręcenie kranu podczas mycia zębów, czy naczyń. Woda nie musi się cały czas lać, to w skali Europy, w której żyje sobie drobne około 746 milionów ludzi nagle ten litr wody to sporo, bo to będzie 746 milionów litrów wody zaoszczędzone.

To samo tyczy się kupowania butelek z wodą. Pozornie niewiele, ale jak w całej europie jednego dnia nikt nie kupi butelki wody, to wyprodukujemy sporo mniej ton śmieci w postaci plastiku.

I tak samo faktury elektroniczne. Niby jedna kartka to niedużo, ale w skali Polski, Europy czy świata, to będzie sporo drzew uratowanych.

Jest jeszcze jedna kwestia, która tutaj jest pominięta.
Zrujnowanie planety to nie jest proces liniowy. Czyli do jakiegoś punktu, będzie coraz gorzej, ale jak go przekroczymy to nie będzie odwrotu. W takiej perspektywie te małe gesty wykonane przez wielu ludzi faktycznie mogą nas uratować przed zagładą.

Avatar Komutor

19 października 2022, 10:40

@Mythe: mówisz o manipulacji danymi i sam robisz dokładnie to samo, 746 milionów litrów wody brzmi imponująco, ale tyle przepływa przez wisłę w ciągu 12 minut. W skali całej europy to jest śmieszna ilość

Avatar Myszkapl

19 października 2022, 11:15

@Komutor: Wody z Wisły się nie pije, bo to syf, a on mówi o pitnej wodzie. Woda która leci do odpływu nie "znika", tylko miesza się z produkowanym przez nas syfem i po oczyszczeniu trafia do rzek itd

Ale poziom wód gruntowych, które zasilają wody podziemne pitne z roku na rok jest coraz niższy. I możemy mu pomóc w odbudowie nie lejąc wody chociaż wtedy, gdy nie potrzebujemy tego do szczęścia

Avatar AlPoziomka

18 października 2022, 16:08

Avatar TrueStoryGuy

18 października 2022, 16:41

@AlPoziomka: Polski nawet nie ma, a wszyscy narzekają na zanieczyszczenie.

Avatar AlPoziomka

18 października 2022, 17:48

@TrueStoryGuy: Jest europa

Avatar TrueStoryGuy

18 października 2022, 18:25

@AlPoziomka: W czym Rosja i Niemcy przodują, więc w porównaniu do reszty świata jesteśmy bardziej ekologiczni... do jakiegoś stopnia.

Avatar polishplayer21

18 października 2022, 17:17

https://youtu.be/JySgjeLzV3k
Wyjaśnienie dlaczego nie jest tak dokładnie jak mówią

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Kogoś pomijają

Tragedia

Ale rangi mistrza nadal nie dostał

Też mi go zawsze było szkoda

Został ograny

Nie da mu się odmówić odwagi i głupoty

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka