Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar the_Inquisitor

Edytowano - 27 listopada 2022, 16:44

Tak szczerze to 1/4 Ukrainy nie ma prądu. Ze nie wspomnę już o zniszczonych budynkach, zabitych ludziach. Tą wojnę trzeba było zakończyć rozmowami, wiadomo że Ukraina na dłuższą metę nie da rady. Ale nie. Dlaczego tego tak nie zakończyć? Bo Zełenskiemu do ucha szepcze cały Zachód że tą wojnę wygra. Bo Zachodowi to na rękę, żeby osłabić Rosję. A mieszkańcy Ukrainy na tym cierpią, giną. Nie, nie popieram Rosji, ale zdecydowanie nie popieram też USA. Oni poprostu chcą żeby ta wojna trwała, bo osłabia ona Rosję. Nie patrzą na straty Ukrainy, nie patrzą na ból ludzi. Liczy się tylko osłabienie przeciwnika.

Avatar M_ateo_1

27 listopada 2022, 16:53

@the_Inquisitor: czyli jak Rosja zaatakuje kogokolwiek to mamy jej we wszystkim ustępować aby ludzie nie cierpieli?

Avatar the_Inquisitor

27 listopada 2022, 16:54

@the_Inquisitor: a i macie pudło na czerwone \____/

Avatar M_ateo_1

27 listopada 2022, 16:54

@the_Inquisitor: burwa myślałem że tak szybko odpowiedziałeś xD

Avatar the_Inquisitor

Edytowano - 27 listopada 2022, 16:55

@M_ateo_1: Nie, ale akurat w tym przypadku Ukraina nie ma większych szans na zwycięstwo, chyba że NATO lub USA włączy się bezpośrednio.

Avatar M_ateo_1

27 listopada 2022, 17:01

@the_Inquisitor: ale, jakby Ukraina obecnie wygrywa, Kijów, Sumy, Charków, Izium, Lisiczańsk, Chersoń to gest dobrej woli Ruskich? Spod Chersonia więcej Ukraińcom sprzętu i żołnierzy się zwolniło na kolejne ofensywy, Ruskie kolejny miesiąc atakują Bachmut i nie mogą zdobyć. Ich blitzkrieg się skończył, jedyne co im zostało to ostrzeliwać miasta rakietami. I fakt, bez pomocy zachodu tak pięknie by nie było, ale pomoc zachodu jak narazie nie słabnie i wierzę że Ukraina jest na drodze do zwycięstwa. A polityka zgadzania się z dyktatorami i chodzeniem na ustępstwa nie działa.

Avatar Witciu

27 listopada 2022, 17:07

@the_Inquisitor: Nie dam ci ani czerwonego ani zielonego bo mam mieszane uczucia ale masz za to pieska

Avatar M_ateo_1

27 listopada 2022, 17:08

@Witciu: pysznie, mój miał takie same maty ale miał wyj...ne i szczał obok xd

Avatar Witciu

27 listopada 2022, 17:10

@M_ateo_1: To suczka znajomego tak ma. Widzi matę, ale sika obok

Avatar the_Inquisitor

Edytowano - 27 listopada 2022, 17:16

@M_ateo_1: to że Ukraina odbiła trochę terenów nie znaczy że wygrywa. Rosja zatrzyma terytoria które już zajęła. Kontynuacja walki przez Ukrainę ma osłabić Rosję, co jest na rękę zachodowi. Gdyby Zełensky postarał się o rozmowy pokojowe, pewnie wojna by się już skończyła. Ale póki wojna trwa, Rosja jest osłabiona. Gdyby chodziło o dobro obywateli, wojna by się już skończyła. Ukraina nie zdoła odbić tych terenów, po prostu będzie osłabiać Rosję póki Zachód nie powie inaczej. A ludzie dalej będą ginąć przez ataki rakietowe

Avatar piotrkacz

27 listopada 2022, 18:15

@the_Inquisitor: z NATO-wskim sprzętem jest w stanie odbić
Mają wyższe morale (a to znacząco zwiększa skuteczność)
USA wyłaczenie Rosji z handlu jest na rękę, ale Węgrom, Francji czy Niemcom już nie (ograniczenia w sprowadzaniu gazu czy ropy)

Polska w 1919-1921 też nie miała za bardzo przecież szans przeciw Rosji, to znaczyło, że miała się poddać i utracić dopiero co odzyskaną niepodległość? Źle, że się broniła? (Wiemy jak historia pokazała, że silniejszy nie zawsze wygrywa)

Ustępowanie dyktatorowi bylo już w latach 30 ubiegłego wieku, chyba wszyscy wiemy do czego to doprowadziło

Ludność cywilna cierpi, tak, ale jeżeli wojna by się teraz skończyła, Rosja by zebrała z powrotem siły i zaatakowała za kilka lat znowu, chyba, że władza by się zmieniła (a do tego potrzeba impulsu, przegrana wojna może takim być)

Avatar the_Inquisitor

27 listopada 2022, 18:24

@piotrkacz: nie będę się dalej kłócił, to kwestia osobistych przekonań kogo uważamy za zwycięzcę, powiedziałem co chciałem powiedzieć

Avatar piotrkacz

27 listopada 2022, 18:27

@the_Inquisitor: ja za przegranego uważane tego kto utracił ziemię, wpływy(Rosja jest obecnie na kierunku utraty) i nie udało się mu osiągnąć celów,

Jak chodzi np. o Polskę po II WŚ to ciężko określić czy byliśmy wygranymi czy przegranymi, raczej tymi drugimi zostaliśmy pod pewnego rodzaju okupacją, mimo, że byliśmy sojusznikami zwycięzców

I Rosji nie można traktować jako godnego zaufania podmiotu

Avatar Grewest

27 listopada 2022, 19:52

@the_Inquisitor: Dlaczego Ukraina ma rozmawiać z Rosją, kiedy ma inicjatywę po swojej stronie? Dopiero w styczniu wejdą do walk dłużej szkolone mobilki z Rosji. Do tego momentu Ukraina może spokojnie coś jeszcze odbić.

Jeśli uda się Ukraincom odbić Swatowe, to będą mieć w zasięgu artylerii linię kolejową zaopatrującą wojska rosyjskie w Siewierodoniecku.
Jeśli Ukraincy odbiją Melitopol, to przetną lądowe połączenie Krymu z resztą Rosji i wymuszą wycofanie się sił rosyjskich z elektrowni atomowej.

Avatar MemyLubieMemy

Edytowano - 28 listopada 2022, 12:27

@the_Inquisitor: Powiem tak:
Nie zamierzam się z tobą kłócić, ponieważ konflikt się jeszcze nie zakończył, ale natomiast przytoczę jedno bardzo podobne wydarzenie, a będzie to wojna afgańska.
ZSRR, czyli wsm Rosja była zaniepokojona tym, że ich marionetkowy władca Afganistanu odwracał się w stronę zachodu, więc przeprowadziła na terenie tego kraju interwencję, która na początku była bardzo dla rosjan udana, ponieważ zdobyli stolicę i zabili tą marionetkę. Jednak mudżahedinowie (partyzanci po dobrej stronie mocy) dostali wsparcie zaopatrzenia, broni i amunicji od USA i zaczęli się bronić. Ostatecznie to oni wygrali, a ZSRR musiało się zmierzyć z poważnym kryzysem gospodarczym, co wpłynęło na upadek tego kraju. Niestety, podczas tej wojny zginęło od 700tys. do 2 milionów cywilów, ale jednak niestety, były to koszta które trzeba było ponieść. Amerykanie nie wysłali od początku najlepszej broni czy helikopterów, ponieważ właśnie chcieli jak najbardziej osłabić ZSRR. Niestety, wojna to biznes. Podszyty często ideami takimi jak patriotyzm czy "zaniepokojenie nazistowskimi r....mi", jednak zawsze biznes. Nie możemy w tej chwili nic zrobić poza pomocą tym cywilom odpoczywającym w bunkrach czy stacjach metra w postaci jakiejś darowizny w postaci produktów spożywczych czy nawet jakiś starych zabawek dla małych dzieci.
Ale się zbytnio rozpisałem więc podsumowanie:
Wojna jest okropna, i wie to każdy mądry człowiek.
Jednak wojna to biznes, na który nie mamy wpływu, więc powinniśmy coś zrobić dla tych ludzi zamiast bez powodu przekrzykiwać się w komentarzach.
Zakończę teraz słowami które powinny łączyć wszystkich ludzi na świecie, a zwłaszcza Ukraińców i Polaków. [email protected]ć Putina.

Sorry za tak długi komentarz :P

Avatar Adix174

Edytowano - 30 listopada 2022, 19:39

@M_ateo_1: no zwłaszcza że raz na takie ustępstwa się poszło,w 1938,miały być tylko sudety a skończyło się na całych czechach... jeszcze wzmocniło to niemieckie siły pancerne które przejechały przez Polske,Belgie,Francje i trochę przez ZSRR

Avatar piotrkacz

30 listopada 2022, 19:49

@Adix174: trochę?
Wjechał mocno, prawie pod Moskwę, więc nie powiedziałbym, że trochę

Avatar pawelec323232e2

27 listopada 2022, 18:52

Taktyki mają naprawdę przerażające

Avatar Tajdeus

25 listopada 2022, 17:46

Where Denaturov

Avatar jakub17

27 listopada 2022, 15:38

@Tajdeus: Denaturov za swoje zasługi, ma zaszczyt wydobywania surowoców w guła... Wojskowym obozie zadań specjalnych by wspierać swoich dzielnych rodaków w dwutygodniowej specjalnej operacji wojskowej trwającą już kilka miechów

Avatar Tajdeus

27 listopada 2022, 16:31

@jakub17: Wolałem Denaturova.

Avatar Jefte

27 listopada 2022, 15:57

Pierwszy sukces na taką skalę od dłuższego czasu.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Progs
Dodane przez: Progs

Fakty historyczne

Pff amatorzy

Masz jakiś problem poza mną?

Wydefenestruj mnie mamusiuuu... czekaj, co?

Dzisiaj jest już na rencie...

Codziennie żałuję

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka