Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Schabowy_nie_mielony

28 lutego, 11:22

Bry"ole i francuzi nie zasługują na szacunek. Zdradzili nas, chociaż obiecali nam pomóc. Nawet nie reagowali na to, co niemcy robili z nami. Jeszcze lepiej, zabili naszego tylko dlatego, że był przeciwko komuchom którym bry"ole lizali dupy

Avatar makaron10

28 lutego, 20:01

@Schabowy_nie_mielony: Gdybyśmy mieli oceniać kto zasługuje na szacunek, na podstawie tego kto nam kiedyś dokopał, to nie mielibyśmy szacunku do kogokolwiek.

Avatar TakiOLogin

1 marca, 01:29

@Schabowy_nie_mielony: "Churchill początkowo walczył bardzo o Polskę ale później ustąpił chociaż nie bez oporów...

Zamiarem jego było uzyskanie pewnych gwarancji dla rządu polskiego na uchodźstwie, żeby mógł on bezpiecznie powrócić do kraju i żeby ludność mogła decydować o swojej przyszłości na drodze wolnych wyborów

Churchillowi nie udało się jednak pozyskać takich gwarancji"

"Roosevelt w ostatniej rozmowie prywatnej że Stalinem powiedział mu, że zgadza się na jego propozycję przesunięcia Polski na Zachód ale nie może tego powiedzieć publicznie gdyż musi pamiętać o siedmiu milionach Amerykanów polskiego pochodzenia w związku z czekającymi go w następnym roku wyborami"

Źródło: RWE

Wbrew temu co często się mówi u nas w kraju również w szkołach polska straciła swoje granice głównie przez umowę Roosevelta ze Stalinem. Churchill był nam bardziej przychylny jednak to zdało się trochę na nic przez wspomnianą umowę i mniejsze znaczenie Wielkiej Brytanii w porównaniu do dwóch pozostałych mocarstw. Churchill zlecił nawet wykonanie planu zbrojnego ataku na ZSSR (operacja unthinkable) jednak rząd USA i Izba Lordów nie szły mu w tym temacie na rękę. Jeśli chodzi o Francję generała De Gaulle'a to w powojennych ustaleniach znaczyła ona bardzo mało.

Mimo wszystko nie widzę najmniejszego sensu w budowaniu obecnej geopolityki na historii sprzed 70 lat. Gdybyśmy tak robili to Polska była by w stanie wojny z Niemcami, Szwecją, Rosją, Litwą, Słowacją i Ukrainą a to tylko mała część. Chyba jednak nie tędy droga. Ludzie rządzący wtedy Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią czy Polską już dawno nie żyją. Nie ma sensu rozdrapywać starych ran trzeba zająć się ich leczeniem.

Avatar Figarus

Edytowano - 1 marca, 02:46

@TakiOLogin: I patrzeniem w przeszłość. Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy nienawidzą Niemców i Ukraińców. Tak, to co robili SSmani i banderowcy trudno nie nazwać po prostu ,,sk...ysyństwem"… Ale to było siedemdziesiąt lat temu. Ci ludzie nie zasługują na szacunek i mimo bycia martwymi, nadal można czuć do nich urazę. Ale nie do ich wnuków i prawnuków. Co taki dwudziestoletni Denys, czy Tobias mogą za to, że ich pradziadkowie mordowali Polaków? Nic, bo ich na świecie nie było. I nikogo nie zamordowali. Po części rozumiem mojego osiemdziesiącioletniego dziadka, który ma pewien resentyment do Ukraińców, bo urodził się we wsi pod Wołyniem, a gdy miał dwa latka wzięli Józia pod pachę i uciekali przed własnymi sąsiadami. Pomijam jego opowieści dziwnej treści, bo dziadek też jest już chory... Jednak potrafię to zrozumieć, bo on przeżył faktycznie straszne wydarzenia, o których opowiadała mu matka. Jednak, urodzeni dziesięciolecia po tych wydarzeniach, nie możemy obwiniać za tragedie, które nas bezpośrednio nie dotyczą naszych rówieśników, którzy stricte też nie mają nic wspólnego z tymi makabrycznymi wydarzeniami, oprócz tego, że są tej samej co ówcześni zbrodniarze. Gdybym jakaś moja myśl mogła zapisać się w historii, jeden mój cytat miał trafić do podręczników do historii i byłby cytowany, byłaby to fraza, którą wymyśliłem: ,,Nie nakręcajmy spirali nienawiści. Nie zabierajmy oka za oko, bo wszyscy na końcu oślepniemy. Przeszłości nie można zapomnieć, ale nie wolno nią żyć. Tamte mosty zostały dawno spalone. Zamiast żyć na zgliszczach budujmy nowe. Nawet jeśli przeszłość była straszna, to minęła. Nie możemy dopuścić, aby ta historia toczyła się kołem. Żyjemy tu i teraz. I pomyślmy wszyscy co możemy uczynić, aby przyszłość stała się pięknejsza niż dzień dzisiejszy."

Avatar TakiOLogin

1 marca, 09:59

@Figarus: "Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym"
~Mahatma Gandhi

Avatar Schabowy_nie_mielony

2 marca, 12:32

@Figarus: Jeśli nie będziemy odbierali oka za oko, to zobaczą, że nic nie zrobimy, nieważne co oni nam zrobią, więc mogą sobie pozwolić na wszystko

Avatar TakiOLogin

2 marca, 18:25

@Schabowy_nie_mielony: A to działa też w drugą stronę?
Ukraińcy i Białorusini również mają prawo nam odebrać oko za palenie ich wiosek i mordowanie ludzi przez Armię krajową? Za centralny obóz pracy w Jaworznie - polski obóz koncentracyjny? Sami Ukraińcy za akcję Wisła i wykorzystywanie ich przez wiele lat na ziemiach pierwszej Rzeczpospolitej? Żydzi za getta ławkowe i prześladowanie w drugiej Rzeczpospolitej? Czesi i Słowacy za zbrojną aneksję Zaolzia? Zwykli Niemcy za przesiedlenia po drugiej wojnie światowej i zaszłości z tak odległych czasów jak średniowiecze?
Czy to działa tylko w jedną stronę i Polacy jako naród wybrany mają taki przywilej?

Avatar PanPiekarnik

28 lutego, 20:16

*ale ja uznaję że je sobie z dupy wyssałeś

Avatar Polakowaty

28 lutego, 09:58

Można szablon?

Avatar Bezpaniki

27 lutego, 22:15

Tacy to byli panowie bogacze z zachodu

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Doceńmy go

Pewnie dlatego

Rybne śmieszki

Taka prawda

Mniam

Jak było wygnać mnie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Karski: *składa raport zachodowi o obozach koncentracyjnych*
Zachód: