Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Niezniszczalne
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Szybki jak błyskawica
Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież11 czerwca 2023, 13:37
Jak kogoś ciekawi to opowiem.
Odpisz
8 marca 2023, 20:23
– Tej dominikańskiej
– Jak to dominikańskiej?
– Bo koło galerii dominikańskiej XD
Odpisz
8 marca 2023, 08:21
Odpisz
5 marca 2023, 21:03
Polskokatolicka? Takie coś istnieje?
Odpisz
5 marca 2023, 22:08
@Exzit1: Polskokatolicyzm to kulturowo polska odmiana starokatolicyzmu, a starokatolicyzm to odłam chrześcijaństwa, który powstał w wyniku sprzeciwu części Kościoła wobec Soboru Watykańskiego I i ogłoszenia dogmatu o nieomylności papieża w 1870.
Odpisz
6 marca 2023, 10:33
@Exzit1: tzw katolicyzm polsko jasełkowy
Odpisz
6 marca 2023, 11:15
@Olafaugust: Liturgia polskokatolicka raczej nie różni się od zwykłej rzymskokatolickiej. Jedynie pomijane jest imię obecnego papieża, choć nie zawsze.
Odpisz
6 marca 2023, 13:17
@Jefte: To oni nie zachowali starego rytu? Wydawało mi się, że pozostali przy trydenckim.
Odpisz
6 marca 2023, 15:31
@abc123def: Część z nich jeszcze w epoce przed soborem używała języka polskiego w Liturgii. Po reformach poszli na łatwiznę i nie drukują własnych ksiąg liturgicznych, gdyż byłoby to dla nich nieopłacalne (zbyt mały nakład) i korzystają z tych samych co kościół rzymskokatolicki
Odpisz
6 marca 2023, 19:27
@abc123def: Staro- (w tym też polskokatolicy) odrzucają również dogmaty o Niepokalanym Poczęciu oraz wniebowstąpieniu Najświętszej Maryi Panny.
(Wiem, że nikt nie pytał; po prostu uzupełniam to co zostało już wyżej napisane).
Odpisz
7 marca 2023, 23:51
@Jefte: Różni się w kilku miejscach dość znacznie. Chociażby z tą Maryją, o czym wspomniał makapaka, a co jest naprawdę istotną częścią katolicyzmu, bo implikuje pewne konkretne informacje o relacji Boga z człowiekiem.
Odpisz
6 marca 2023, 12:24
Ja gram na ustawieniach fabrycznych, o tą domyślną mi chodzi.
Odpisz
6 marca 2023, 10:10
Może jeszcze meczet tam mają porypy?
Odpisz
6 marca 2023, 10:15
@malinowy_kot: na pewno, synagoga też się znajdzie
Odpisz
6 marca 2023, 11:34
@malinowy_kot: we Wrocławiu mamy chyba tylko synagogę jeśli już
Odpisz
6 marca 2023, 11:09
Dużo wierzą tam ludzie.
Odpisz