Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar stalamed

17 marca 2023, 20:10

Nigdy nie ogarnę ludzi którzy świadomie postanawiają nie zapinać pasów. Są one w samochodzie, ich używanie nic nie kosztuje, ratują życie, więc co sprawia że tacy ludzie istnieją?

Avatar DiKarpio

18 marca 2023, 07:13

@stalamed: Tak już jest w tym kraju z zakazami.

Rząd zabrania srać pod drzewem.

Polacy:
- sranie pod drzewem to moje hobby, bez tego zwariuję
- ale pod jakim liściastym, iglastym?
- tylko w dzień? w nocy chyba można
- leszczyna to krzew? można pod nim srać?
- a jak wysram się pod drzewem wychylając dupę z samochodu to będzie ok?
- toż to spisek leśników i Watykanu
- młodym zabraniają srać pod drzewem, a starzy sobie chodzą do Biedronki
- to nawet Hitler tego nie zabraniał w czasie wojny
- dajcie spokój, nie postawią policjanta pod każdym drzewem, będziemy srać pod drzewem jak zawsze
- zabronienie srania pod drzewem bez wprowadzenia stanu wojennego to złamanie konstytucji i RODO
- gdyby nie 500+ i 13 emerytura to każdy mógłby srać gdzie chce
- no zabronili srać, ale za platformy to i szczać by zakazali

Avatar pmackowiakopl

18 marca 2023, 10:53

@stalamed: pasy są bardzo ważne gdy jedziesz samochodem

Avatar Anantashesha

18 marca 2023, 11:23

@DiKarpio: Kocham cię typie xD

Avatar TrueStoryGuy

18 marca 2023, 12:36

@stalamed: Jak na krótką i wolną jazdę, to nawet nie trzeba (do kilometra) lub bardziej bez sensu, przy dłuższych nie widziałbym problemu zwyczajnie zapiąć pasów.

Avatar Anantashesha

18 marca 2023, 13:14

@TrueStoryGuy: Do kilometra też cię może coś piznąć. Głupio tak ryzykować. Chyba że życie ci niemiłe.

Avatar TrueStoryGuy

18 marca 2023, 13:20

@Anantashesha: Jak cię piźnie jadąc z prędkością 30-50 km/h to raczej nic ci się nie stanie, a nawet jakby ktoś walnął w ciebie z ogromną prędkością, to pasy by cię w większości przypadków nie ocaliły. Czasem pasy w wypadku mogą być śmiertelne, ale na ogół zapewniają bezpieczeństwo.

Avatar stalamed

18 marca 2023, 13:45

@TrueStoryGuy: ja mam już taki odruch że ręka sama zapina pas nawet gdy po prostu muszę przesunąć auto 2 metry

Avatar Anantashesha

18 marca 2023, 13:50

@TrueStoryGuy: Antynaukowe bzdury. Pasy drastycznie zmniejszają śmiertelność wypadków.

Avatar TrueStoryGuy

18 marca 2023, 14:19

@Anantashesha: Ale to nie jest każdy przypadek. Znałem jeden wypadek, w którym rozcięło całkowicie górną część samochodu, a osoba przeżyła tylko dlatego, że nie miała zapiętych pasów. Tak, w wielu przypadkach jest dla bezpieczeństwa, ale czasem są i przyczyną zgonów, bo utrzymują człowieka w statycznej pozycji. Przy wolnej jeździe, pasy zapewniają bardzo niskie bezpieczeństwo, wręcz znikome w porównaniu do niezapiętych pasów.

Avatar Anantashesha

18 marca 2023, 15:09

@TrueStoryGuy: Oczywiście że takie sytuacje się zdarzają, ale znacznie więcej jest sytuacji w których pasy ratują albo uratowałyby życie. To co mówisz o wolnej jeździe to po prostu bzdura.

Avatar TrueStoryGuy

18 marca 2023, 15:20

@Anantashesha: To nie jest bzdura, uderzenie przy takiej prędkości, nawet przy niezapiętych pasach skończy się co najwyżej lekką wypukłością w aucie, a jeśli miałoby się skończyć źle, to pasy w życiu nie uratowałyby ciebie przed mocnym zderzeniem. Nie namawiam do niezapinania pasów, po prostu prawie nic nie dają przy wolnej jeździe.

Avatar Anantashesha

Edytowano - 18 marca 2023, 20:01

@TrueStoryGuy: Cheyste, jak grochem w dupę...

Avatar stalamed

18 marca 2023, 20:21

@TrueStoryGuy: jedź 15 km/h i wdepnij nagle na hamulec, będziesz miał okazję podziwiać jak pasy powstrzymują twojego pasażera przed zaj...niem twarzą w deskę rozdzielczą
Czy pasy przy wolnych prędkościa h ratują życie?
Raczej rzadko
Ale nadal chronią ciebię i twoich pasażerów przed urazami

Avatar TrueStoryGuy

18 marca 2023, 21:55

@stalamed: Uraz to nie śmierć, a nawet urazu można uniknąć, gdy się uważa na otoczenie. Urazy też można zdobyć przy zapiętych pasach, więc jakoś różnicy nie ma wielkiej. Poza tym, na tak krótkich trasach szansa wypadku jest mniejsza od 0,01%, więc czemu tak się spinać o bezpieczeństwo, skoro wystarczy, że jedzie się bezpiecznie i powoli?

Avatar Anantashesha

18 marca 2023, 23:02

@TrueStoryGuy: Bo nawet jak jeździsz bezpiecznie i powoli to drugi kierowca nie musi. A różnica JEST wielka, bo szansa na uraz przy zapiętych pasach jest MONSTRUALNIE mniejsza niż bez nich.

Avatar stalamed

18 marca 2023, 23:34

@TrueStoryGuy: "Uraz to nie śmierć, a nawet urazu można uniknąć, gdy się uważa na otoczenie." Nie uraz to nie śmierć, świetna obserwacja z twojej strony ale wolisz zaj...ć głową o deskę rozdzielczą czy poczuć lekkie szarpnięcie? Pasażer w samochodzie nie ma żadnego obowiązku by uważać na otoczenie i żaden kierowca nie powinien tego wymagać od swoich pasażerów nie wiem w ogóle skąd ci się k...a wziął ten argument

"Urazy też można zdobyć przy zapiętych pasach, więc jakoś różnicy nie ma wielkiej." Kamizelki kuloodporne, wszelkiego rodzaju kaski czy hełmy nie zapewniają ci 100% ochrony i w nich też można doznać urazu, po co w ogóle to istnieje, puśćmy żołnierzy z gołymi klatami bo w kamizelce też mogą zostać postrzeleni, strażacy w ich ognioodpornych kombinezonach też doznają opażeń więc niech idą w zwykłych bluzkach czy coś
Widzisz już że pie....isz totalne głupoty czy dać ci jeszcze kilka przykładów które wyjaśnią ci że środki bezpieczeństwa zmniejszają ryzyko i stopień doznania obrażeń bo tego ryzyka nie da się wyeliminować w 100% i to samo jest z pasami w samochodzie

"Poza tym, na tak krótkich trasach szansa wypadku jest mniejsza od 0,01%," podaj źródło tej informacji albo przestań wymyślać dane

"więc czemu tak się spinać o bezpieczeństwo, skoro wystarczy, że jedzie się bezpiecznie i powoli?"
Nie wiem czemu się tak spinać o bezpieczeństwo... może dlatego że zależy od niego twoje życie czy coś...
Możesz jechać bezpiecznie i powoli ale zwierzęta wskakujące z zarośli na drogę oraz inni uczestnicy ruchu mogą mieć to w dupie

Avatar Krzno_Mjedujeda

21 marca 2023, 02:17

@stalamed: Tak samo jak antymaseczkowcy imo

Avatar Lisandrine

18 marca 2023, 12:07

Rzeczywiście jest tak, że jak pasażer nie zapnie pasów i coś mu się stanie to wtedy kierowca płaci odszkodowanie albo rentę?

Avatar Elenorsar

19 marca 2023, 06:49

@Lisandrine: Kodeks ruchu drogowego jasno mówi, że kierowca przed rozpoczęciem jazy musi upewnić się, czy wszyscy pasażerowie zapieli pasy. W przypadku kontroli i niezapiętych pasów mandat dostanie zarówno pasażer i kierowca, a dodatkowo kierowca jeszcze punkty karne. Gdzie w przypadku tylnego siedzenia jeszcze można się tłumaczyć, że jak ruszałeś to miał zapięte, widać rozpiął w trakcie jazdy, tak z przodu już nie ma wytłumaczenia.

W związku z powyższym, jak widać kierowca odpowiada za to, czy pasażer ma zapięte pasy, czy nie, więc tak, będzie musiał zapłacić rentę, albo odszkodowanie. Mało tego. Gdy pasażer wychodzi z samochodu i źle postawi nogę, skręci ją czy coś, to też za to opowiada kierowca. I też trzeba zapłacić odszkodowanie. Dlatego właśnie wykupuje się NNW, aby pokryło takie koszta.

Avatar Lisandrine

19 marca 2023, 11:10

@Elenorsar: o kurde, będę o tym pamiętać. Dzięki ci dobry jejaku za wyjaśnienie i oby ci Bożydar w zielonych wynagrodził

Avatar Lolien1

18 marca 2023, 17:19

Mów mi więcej. Strażak specjalnie mi przy wypadku wpiął pas i go przeciął, żebym mandatu nie dostał. Tak to przynajmniej sobie jeszcze żyje

Avatar
Konto usunięte

18 marca 2023, 12:17

To ,,tłuste bezwładne cielsko" może jeszcze wlecieć z dużą energią w kierowcę i jego także uszkodzić.

Propsy dla kierowcy za odpowiedzialność.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar LOLActiv
Dodane przez: LOLActiv

Pan jest menda i tyle

True? Imo true

To dobry chłopak

Amerykańskie śmieszki

Pomocy

Polska gurom

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka