Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Krzno_Mjedujeda

30 marca, 17:44

Najbardziej nierealna rzecz w tym memie, to że bogacz mówi, że ma za dużo pieniędzy. To by się nie stało nigdy, zawsze chcą więcej.

Avatar JanuszRasista

30 marca, 19:28

@Krzno_Mjedujeda: 99% ludzi chce więcej. Reszta ma autyzm albo jest warzywkiem

Avatar Krzno_Mjedujeda

30 marca, 19:38

@JanuszRasista: Nieprawda. Są też normalni ludzie, którzy dostrzegają, że nie za bardzo jest im potrzebna możliwość wydawania 10 miliardów każdego miesiąca, skoro wystarczy im parę tysięcy na miesiąc na luzie.

Avatar JanuszRasista

30 marca, 19:40

@Krzno_Mjedujeda: Kto normalny ci powie że zarabia za dużo albo że nie chciał by podwyżki?

Avatar OwOcomedy

31 marca, 04:45

@JanuszRasista: mam spergera, więc rel w ...j

Avatar TrueStoryGuy

31 marca, 09:48

@Krzno_Mjedujeda: Musi zachować jakieś pozory.

Avatar Noxen

31 marca, 11:42

@Krzno_Mjedujeda: wiesz, miliarderzy raczej nie kontynuują budowania majątku w celu zapewnienia sobie własnych potrzeb, bo przy takich pieniądzach i tak nie wydaliby ich przez całe życie.

Avatar Darwidx

31 marca, 13:03

@Krzno_Mjedujeda: Akurat się zgadzam istnieją ludzie ceniący od dóbr materialnych bardziej dobra nie materialne, mnisi z wielu religii, badacze czy stare baby.

Avatar JanuszRasista

31 marca, 13:06

@Noxen: Co znaczy według ciebie własnych potrzeb?

Avatar Noxen

31 marca, 13:30

@JanuszRasista: miliard dolarów, to taka kwota, że ciężko byłoby przez całe życie ci ją wydać, no chyba, że kupowałbyś i rozwalał wille/samoloty/jachty, ale to byłoby na tyle absurdalne że raczej ciężko zaliczyć takie coś jako potrzebę jakiegokolwiek człowieka. Miliarderzy na ogół prowadzą jakieś biznesy, mimo że mogliby przestać to robić i byliby ustawieni do końca życia. Nie robią tego z obawy przed tym, że jakość ich życia mogłaby się pogorszyć ze względu na brak pieniędzy.

Zarabianie możnaby uznać za potrzebę w przypadku części miliarderów, ale pieniądze same w sobie które są tylko efektemcraczej nie, ponieważ czy posiadasz 5 czy 100 mld, to nie wpłynie to na twoją jakość życia.

Avatar JanuszRasista

31 marca, 13:45

@Noxen: Potrzeba samorealizacji to studnia bez dna. Polityka, filantropia, hobby czy nawet kreowanie swojej publicznej persony. Wszystko to wymaga potencjalnie nieskończonej liczby pieniędzy. W praktyce potrzeby ludzkiego ego

Avatar Krzno_Mjedujeda

31 marca, 15:05

@Darwidx: Ale to nawet nie chodzi o nie-cenienie dóbr materialnych. Chodzi o to, że nikt normalny nie musi mieć hangaru pełnego luksusowych aut, kilku willi, połowy rzeczy zrobionych ze złota, a i tak mieć jeszcze stukrotność wartości tego wszystkiego, tylko po to żeby se być na X miejscu w rankingu bogaczy, mimo że tej kasy się nigdy nie wykorzysta.

Avatar JanuszRasista

31 marca, 15:18

@Krzno_Mjedujeda: Nikt nie potrzebuje też trzech telefonów ale ludzie mają. Ludzie nie potrzebują połowy rzeczy co kupują. Bogaci różnią się tylko skalą

Avatar Krzno_Mjedujeda

31 marca, 15:19

@JanuszRasista: nie trolluj

Avatar JanuszRasista

31 marca, 15:20

@Krzno_Mjedujeda: Nie trolluję. Po czym wnioskujesz że trolluję?

Avatar JanuszRasista

31 marca, 15:22

@Krzno_Mjedujeda: Powiedziałem tylko że bogaci nie różnią się wadami charakteru od reszty ludzi. Tylko w wielkiej skali lepiej widać

Avatar Wojolek10

31 marca, 19:35

@OwOcomedy: K...a ja też

Avatar Wojolek10

31 marca, 19:35

@JanuszRasista: Ja mam autyzm a chciałbym zarabiać więcej

Avatar Noxen

1 kwietnia, 01:18

@JanuszRasista: chodziło mi głównie o to, że powyżej pewnej ilości pieniądze stają się tylko pewną liczbą/wskaźnikiem i nie są dla człowieka już celem samym w sobie. Celami takich ludzi bardziej staje się np. władza i wpływy, które oczywiście są zależne od pieniędzy, ale jednocześnie nie chodzi o pieniądze jako takie. Teoretycznie zawsze kwota jaką się dysponuje robi różnicę, bo np. większość miliarderów nie mogłoby pozwolić sobie na takie kupienie Twittera jak to zrobił Musk, ale czy taki zakup można by określić potrzebą?

Generalnie ten mój pierwszy komentarz odnosiłem głównie do fragmentu komentarza Krzno_Mjedujeda: "Są też normalni ludzie, którzy dostrzegają, że nie za bardzo jest im potrzebna możliwość wydawania 10 miliardów każdego miesiąca" ponieważ uważam że określenie miliarderów jako osób które uważają że potrzebna im jest możliwość wydawania takich pieniędzy jest niezbyt dobrą oceną sytuacji.

Avatar JanuszRasista

Edytowano - 1 kwietnia, 08:04

@Noxen: Zgodził bym się co do drugiej części tej wypowiedzi ale mam wątpliwości co do pierwszej. Nie wydaje mi się że pieniądze kiedykolwiek były celem samym w sobie. Ludzie chcą rzeczy i uczuć(np.bezpieczeństwa) a pieniądze to tylko środek do celu. Tylko kiedy nam pieniędzy brakuje to ciężko o tym pamiętać.
A jeśli chodzi o potrzeby to ponownie w piramidzie Maslowa są takie potrzeby jak potrzeba uznania i samo realizacji. Idąc za tym wzorem zakup twitera to jest prawdopodobnie realizacja jednej z tych potrzeb. On może szczerze myśleć że ma jakiś moralny obowiązek zrobienia tego

Avatar Wojolek10

31 marca, 19:34

Te 9 osób które uważa że Pierścienie Władzy to świetny serial i dało w dół

Avatar Niemadrogi

30 marca, 19:19

Nie zrujnuje. Po prostu powstanie nowa produkcją, którą bez problemu można ignorować.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Jak dla mnie zwycięstwo absolutne

Jak to zdjąć?!

Wholesome

Łatwo poszło

Rel

Space X ma nowe zastosowanie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka