@nwmnmampomyslu: aktywiści lubią być nazywani ekologami. Coś jak kobieta chcąca pracować na równi z mężczyznami a tymi co drą mordę o to że mężczyźni sprowadzili zło na świat, w obu przypadkach to są feministki
Elektryki zostawiają więcej śladu węglowego niż spalinowe, moja sugestia: samochody na wodór, produkt reakcji w silniku: woda; proces zdobycia wodoru: do magnezu dolewamy octu (chyba, już konkretnie nie pamiętam tego doświadczenia); ogólnie to toyota ożywiła serie ae86 i zrobili je wodorowe więc toyota z rigczem
@Zpolskijestem0: Toyota już od dawna z rigczem bo już wcześniej powstawała toyota mirai która nie jest tak w 100% wodorowa bo silnik wodorowy ładuje silnik elektryczny. Ogólnie to sporo firm japońskich producentów samochodów razem z Yamahą stara się stworzyć wydajny silnik wodorowy
@Zpolskijestem0: Elektryki W POLSCE zostawiają większy ślad węglowy niż DUŻY samochód spalinowy. W takiej Francji elektryk w ciągu kilku lat wyemituje mniej co2 niż samochód spalinowy(patrząc na produkcję i eksploatację).
@Zpolskijestem0: Owszem pożary są ciężkie do ugaszenia* ale zdażają się rzadziej niż przy samochodach spalinowych.
Warto dodać że Renault Megane e-tech ma specjalny korek do gaszenia.
A tańszych elektryków z bateriami LiFePO4 problem niedotyczy. Wrzucam opis z elektrody
"Ogniwa LiFePO4 są dużo bezpieczniejsze w użyciu. Obciążanie dużymi prądami nie robi na nich wrażenia, a zwarcie nie prowadzić do termicznego rozkładu kończącego się pożarem"
* elektryka gasi się tradycyjnym sposobem wiele godzin albo szybciej się to robi kontenerem.
Komentarze
Odśwież25 kwietnia 2023, 14:05
to są aktywiści, ekolodzy wiedzą że to ...ja różnicy robi bo większość energii elektrycznej jest z źródeł które też w ...j zanieczyszczeń robią
Odpisz
26 kwietnia 2023, 01:31
@nwmnmampomyslu: aktywiści lubią być nazywani ekologami. Coś jak kobieta chcąca pracować na równi z mężczyznami a tymi co drą mordę o to że mężczyźni sprowadzili zło na świat, w obu przypadkach to są feministki
Odpisz
4 maja 2023, 10:40
@Polakowaty: bo to sa
Odpisz
28 kwietnia 2023, 07:08
Elektryki zostawiają więcej śladu węglowego niż spalinowe, moja sugestia: samochody na wodór, produkt reakcji w silniku: woda; proces zdobycia wodoru: do magnezu dolewamy octu (chyba, już konkretnie nie pamiętam tego doświadczenia); ogólnie to toyota ożywiła serie ae86 i zrobili je wodorowe więc toyota z rigczem
Odpisz
28 kwietnia 2023, 07:14
@Zpolskijestem0: Toyota już od dawna z rigczem bo już wcześniej powstawała toyota mirai która nie jest tak w 100% wodorowa bo silnik wodorowy ładuje silnik elektryczny. Ogólnie to sporo firm japońskich producentów samochodów razem z Yamahą stara się stworzyć wydajny silnik wodorowy
Odpisz
28 kwietnia 2023, 12:31
@Zpolskijestem0: Elektryki W POLSCE zostawiają większy ślad węglowy niż DUŻY samochód spalinowy. W takiej Francji elektryk w ciągu kilku lat wyemituje mniej co2 niż samochód spalinowy(patrząc na produkcję i eksploatację).
Odpisz
28 kwietnia 2023, 12:51
@mafiax2006: Wodorowe samochody będą niszowe.
Są droższe od samochodów akumulatorowych i mają droższą eksploatację.
Dlaczego droższa jest eksploatacja?
Przy elektryku masz coś takiego:
Prąd -> akumulator -> napęd
A przy samochodzie wodorowym coś takiego:
Prąd -> wodór -> prąd -> napęd
Odpisz
28 kwietnia 2023, 13:10
@Grewest: niby tak, ale wolę wydać więcej pieniędzy na naprawy itp. niż jeździć bombą, której nawet nie zgaszą
Odpisz
28 kwietnia 2023, 16:45
@Zpolskijestem0: Owszem pożary są ciężkie do ugaszenia* ale zdażają się rzadziej niż przy samochodach spalinowych.
Warto dodać że Renault Megane e-tech ma specjalny korek do gaszenia.
A tańszych elektryków z bateriami LiFePO4 problem niedotyczy. Wrzucam opis z elektrody
"Ogniwa LiFePO4 są dużo bezpieczniejsze w użyciu. Obciążanie dużymi prądami nie robi na nich wrażenia, a zwarcie nie prowadzić do termicznego rozkładu kończącego się pożarem"
* elektryka gasi się tradycyjnym sposobem wiele godzin albo szybciej się to robi kontenerem.
Odpisz
27 kwietnia 2023, 22:24
Podobno wyprodukowanie samochodu elektrycznego powoduje wydzielenie cztery razy więcej dwutlenku węgla niż wyprodukowanie spalinowego.
Odpisz
28 kwietnia 2023, 12:34
@Narzeczona_Lucky_Luke_a:
Odpisz
28 kwietnia 2023, 00:08
>>Zabiłem 10 ludzi bo nie miałem pieniędzy na samochód.
>>Dlaczego oni nazywają mnie wrogiel ludzkości?
Odpisz
4 maja 2023, 10:40
@Komutor: co ma piernik do wiatraka?
Odpisz
25 kwietnia 2023, 12:15
Elektryczne samochody też im już zaczęły przeszkadzać, ostatnio aktywiści klimatyczni wbiegli na tor podczas startu wyścigu formuły E przerywając go
Odpisz
25 kwietnia 2023, 13:06
@Toxxyczny: bo prądu też nie należy marnować
Z resztą powinniśmy robić auta wodorowe
Odpisz
25 kwietnia 2023, 13:48
@Murarzowa: lepszym pomysłem jest paliwo syntetyczne
Odpisz
25 kwietnia 2023, 13:49
@Polakowaty: niby z czego miałoby się je produkować?
Odpisz
25 kwietnia 2023, 13:51
@mont111: z Syntetyku xd
Odpisz
25 kwietnia 2023, 13:52
@JaJestemZWami: materiał: syntetyk Każdą substancje jakoś trzeba wyprodukować lub wydobyć więc zmieniłoby to tylko jakie substancje są cenne
Odpisz
26 kwietnia 2023, 01:26
@mont111: odpady syntetyczne
Odpisz
26 kwietnia 2023, 08:27
@Polakowaty: takie rzeczy to do elektrowni jak już
Masz normalnie spalarnie śmieci i wszystko jest tak dobrze filtrowane, że ludzie nie wiedzą, że te spalarnie bywają w centrach miast
Odpisz
26 kwietnia 2023, 15:14
@Murarzowa: są też spalarnie na własną rękę gdzie ma się w dupie takie rzeczy jak zanieczyszczenia
Odpisz
27 kwietnia 2023, 21:52
@mont111: Energia znikąd się nie pojawi, trzeba coś zawsze poświęcić. Samochód na wiatr przecież nie pojedzie.
Odpisz
27 kwietnia 2023, 22:16
@Murarzowa: I love driving around in my 330kg of TNT equivalent explosives rigged coffin!
Odpisz
25 kwietnia 2023, 12:49
Wina kapitalizmu
Odpisz
27 kwietnia 2023, 21:05
@OwOcomedy: Rewolucji przemysłowej imo
Odpisz
26 kwietnia 2023, 11:55
Prawda
Odpisz