A pamiętacie jak rodzice mówili że z porządnymi kwalifikacjami będziesz dobrze zarabiał ?
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jesteś wybrańcem panie profesorze
Nie znoszę kleszczy
Z klasą się trzeba urodzić
Albo dla osób w spektrum
Dwa oblicza
Przyszłość jest piękna
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież2 maja 2023, 15:22
Jak to mawial mój dziadek za czasów komuny ( której u nas BTW nie było tylko był socjalizm)
Masz pracować, siedzieć cicho i klaskać, wtedy jesteś równy gość, jak coś ci nie pasuje, to od razu jesteś w kartotece, powiedzcie mi co się zmienilo
Odpisz
1 maja 2023, 14:07
Jeżeli płacisz dużo wykwalifikowanym to wtedy podnosisz ceny bo wrastają koszty produkcji.
Utrzymywanie wykwalifikowanych ludzi na niskiej pensji wyrównuje szanse i możliwości nabycia dóbr przez tych z gorszymi kwalifikqcjami
A w ogóle to jak chcesz robić kwalifikacje to pewnie jest to twoja pasja i cieszysz się samą pracą, a wiadomo że pieniądze szczęścia nie dają
Prosta ekonomia co nie?
Błagam ja żartuje nie zabijajcie
Odpisz
1 maja 2023, 14:19
@Kaczkodon: Ta zasada raczej nie tyczy się takich firm jak Google, czy Amazon mających na tyle duże zasoby, aby dobrze opłacać pracowników. Problem w tym, że pracownicy dobrze opłacani mogą uzbierać na tyle duży majątek, aby móc się zwolnić i nie pracować resztę życia
Odpisz
1 maja 2023, 17:27
w sumie to spbie jaja robiłem, co do twojego zdania to generalnie nie kq nic złego w byciu ustawionym do końca życia, może fiemw założy z nudów albo piramidę finansową. Generalnie topowe firmy faktycznie mają inną politykę
Jak mówiłem, cudowałem jesne że powinni być dobrze opłacani za swoje kwalifikacje, inaczej dokonamy samobójstwa na naszym rynku
Odpisz
2 maja 2023, 13:52
Dlatego istnieją podatki
Odpisz
2 maja 2023, 09:22
Odpisz
1 maja 2023, 14:05
Paradoksalnie czasem się zdarza, że pracownikom słabiej opłacanym bardziej podoba się wykonywana przez nich praca.
Odpisz
1 maja 2023, 14:09
aa prawda w GZM jest wiele osób jeźdzących autobusami tylko dlatego że to ich pasja i mają umowy po 1/8 1/4 etatu
Odpisz