@Nanook: mysle ze w wielu krajach da sie godnie żyć a nie mieszkać z rodzicami do 30stki pomimo stałej pracy bo większość twojego dochodu pożera państwo obiecując bombelkom pieniądze ktorych nie mają
@Nanook: Ups, dałem nie ten wykres co trzeba, bo ten się odnosi do osób o wysokich zarobkach. Poniżej wykres ogólny, o który mi chodziło. Jak widać Polska jest poniżej średniej OECD i poniżej większości krajów UE
@Nanook: fajnie tylko ze wciąż w wielu wielu krajach ludzi stać chociażby na wyprowadzkę z domu xD
No ale nie no oczywiście, wszystkie kraje ble tylko polska najlepsza
A nawet juz poza kontekstem mema, nawet jesli nid wprowadzą tego 800+ ale pis wygra wybory to i tak nie będzie sie tu dało mieszkać. Rząd nie radzi sobie praktycznie z niczym, kobietom odbierane sa kolejne prawa i coraz bardziej miesza sie kościół do życia ludzi
@Veeebs: Nikt nie twierdzi, że inne kraje są ble, a Polska jest najlepsza. Twierdzę tylko, że Polska nie jest najgorsza, choć oczywiście wiele rzeczy mogłoby się zmienić na lepsze.
No i po prostu śmieszy mnie sentyment wielu Polaków, którzy tak narzekają na polskie "rozdawnictwo" i "wysokie podatki, które rzad daje bombelkom", a potem jadą do Niemiec, Francji czy Skandynawii. No jasne, w tych krajach się lepiej mieszka, ale to właśnie dzięki wyższym podatkom i rozwiniętej sieci zasiłków społecznych.
A to, że PiS jest kijowy światopoglądowo, kobietom odbierane są prawa, Kościół ma zbyt wysoką pozycję w kraju to prawda. Dlatego warto głosować na partie, które coś z tym zrobią.
@Veeebs: Sytuacja mieszkaniowa jest ...jowa w całej Europie, ale prawdą jest że w Polsce coraz gorzej się żyję. Osobiście wolałbym się wyprowadzić gdzieś na zachód, ponieważ jak pis wygra kolejne wybory to w tym kraju nie będzie się dało żyć.
Patrząc na to jak Kaczyński zachowuje się podczas wystąpień publicznych można stwierdzić, że pewnie ma jakąś demencję czy różne zaburzenia psychiczne. Przede wszystkim da się zaobserwować otępienie i spowolnienie myślenia, oraz osłabione okazywanie emocji. Może powinien już przejść na emeryturę i w spokoju umrzeć ze starości?
Ej że serio bezpłatne leki? W sensie te na receptę prawda? Bo inaczej to by można wleźć, codziennie brać 1 lek a w końcu wyjechać z zapasem leków do jakiegoś kraju 3 świata i sprzedawać
Komentarze
Odśwież20 maja 2023, 19:43
Odpisz
Edytowano - 15 maja 2023, 16:05
Jesli pis wygra wybory to wynosze sie jak najszybciej za granice
Odpisz
20 maja 2023, 11:26
@Veeebs: A to myślisz, że za granicą nie ma benefitów rodzinnych?
Odpisz
20 maja 2023, 11:32
@Nanook: autorowi pewnie nie chodziło tylko oto
Odpisz
20 maja 2023, 12:26
@Nanook: mysle ze w wielu krajach da sie godnie żyć a nie mieszkać z rodzicami do 30stki pomimo stałej pracy bo większość twojego dochodu pożera państwo obiecując bombelkom pieniądze ktorych nie mają
Odpisz
20 maja 2023, 12:39
@Veeebs: A jakie kraje masz na myśli? Bo w większości krajów UE obciążenie podatkowe pracy jest wyższe niż w Polsce.
Odpisz
20 maja 2023, 12:42
@Nanook: Ups, dałem nie ten wykres co trzeba, bo ten się odnosi do osób o wysokich zarobkach. Poniżej wykres ogólny, o który mi chodziło. Jak widać Polska jest poniżej średniej OECD i poniżej większości krajów UE
Odpisz
20 maja 2023, 13:35
@Nanook: fajnie tylko ze wciąż w wielu wielu krajach ludzi stać chociażby na wyprowadzkę z domu xD
No ale nie no oczywiście, wszystkie kraje ble tylko polska najlepsza
A nawet juz poza kontekstem mema, nawet jesli nid wprowadzą tego 800+ ale pis wygra wybory to i tak nie będzie sie tu dało mieszkać. Rząd nie radzi sobie praktycznie z niczym, kobietom odbierane sa kolejne prawa i coraz bardziej miesza sie kościół do życia ludzi
Odpisz
20 maja 2023, 13:41
@Veeebs: Nikt nie twierdzi, że inne kraje są ble, a Polska jest najlepsza. Twierdzę tylko, że Polska nie jest najgorsza, choć oczywiście wiele rzeczy mogłoby się zmienić na lepsze.
No i po prostu śmieszy mnie sentyment wielu Polaków, którzy tak narzekają na polskie "rozdawnictwo" i "wysokie podatki, które rzad daje bombelkom", a potem jadą do Niemiec, Francji czy Skandynawii. No jasne, w tych krajach się lepiej mieszka, ale to właśnie dzięki wyższym podatkom i rozwiniętej sieci zasiłków społecznych.
A to, że PiS jest kijowy światopoglądowo, kobietom odbierane są prawa, Kościół ma zbyt wysoką pozycję w kraju to prawda. Dlatego warto głosować na partie, które coś z tym zrobią.
Odpisz
20 maja 2023, 13:49
@Veeebs: Sytuacja mieszkaniowa jest ...jowa w całej Europie, ale prawdą jest że w Polsce coraz gorzej się żyję. Osobiście wolałbym się wyprowadzić gdzieś na zachód, ponieważ jak pis wygra kolejne wybory to w tym kraju nie będzie się dało żyć.
Odpisz
20 maja 2023, 11:21
Tymczasem Inflacja która wypie....i szybciej niż nerwica Hitlera po tym jak przegrywa wojnę
Odpisz
15 maja 2023, 09:11
Patrząc na to jak Kaczyński zachowuje się podczas wystąpień publicznych można stwierdzić, że pewnie ma jakąś demencję czy różne zaburzenia psychiczne. Przede wszystkim da się zaobserwować otępienie i spowolnienie myślenia, oraz osłabione okazywanie emocji. Może powinien już przejść na emeryturę i w spokoju umrzeć ze starości?
Odpisz
20 maja 2023, 11:04
on się chce podobno wycofać ale jak widać jeszcze nie teraz
Odpisz
20 maja 2023, 11:03
Ej że serio bezpłatne leki? W sensie te na receptę prawda? Bo inaczej to by można wleźć, codziennie brać 1 lek a w końcu wyjechać z zapasem leków do jakiegoś kraju 3 świata i sprzedawać
Odpisz
15 maja 2023, 09:23
Wyjechać, serio
Odpisz
15 maja 2023, 09:24
@Kaczkodon: tylko gdzie?
Odpisz
15 maja 2023, 10:26
@Foxsik89: jak najdalej
Odpisz
Edytowano - 15 maja 2023, 10:36
@Kaczkodon: Ale czołgiem w kierunku sejmu
Odpisz
15 maja 2023, 10:40
@rumcajschr: Jedziemy?
Odpisz
15 maja 2023, 10:44
@Kaczkodon: Robić. Niech żyje schizo-rewolucja!
Odpisz
15 maja 2023, 09:24
Jeszcze willa dla każdego w centrum miasta i 3 mercedesy
Odpisz
15 maja 2023, 09:18
na początku jak o tym usłyszałem to myślałem że to żart, jednak jest źle
Odpisz