ale patrz na to z drugiej strony, nigdy nie widział żadnej części a mimo to zagrał fenomenalnie więc talent to ma tak wielki, że nie potrzebował poprzedniczek by pociągnąc 4 na swoich barkach
efektach i worldbuildingu bym powiedział, bo może fabuła miałka ale to jak się galaktyka rozrosła i otworzyła furtkę na nowe ciekawe opowieści przez czas akcji to duży plus według mnie
1 była dla mnie ciekawa, przyjemnie się ogląda choć trochę akcja wolno się toczy, przez co punkt kulminacyjny wydaje się jedynym momentem takiej zwartej akcji
2 wypada najsłabiej, bo najbardziej bawi się w rozbudowę świata oraz wyjaśnie tych początków wojen klonów, przez co pomimo posiadania więcej sekwencji zwartkiej akcji jest trochę meczące bo to bardziej przystanek między kolejnymi ekspozycjami i dialogi wołają o pomstę do niebia
3 to natomiast praktycznie druga najlepsza część po Imperium, akcja jest idealnie wyważona z ekspozycyjną częścią, worldbuilding jest praktycznie mały i ograniczony do zmian pod OT i czuć, że skupiamy się na tym na czym mamy, czyli Jedi zaczynają za bardzo iść w nie tą stronę co trzeba i tracą Anakina
Więc jak dla mnie to nie jest nieciekawa fabuła co za bardzo przygnieciona za dużym worldbuildingiem jak na pojedyncze filmy i rozwlekające akcje niepotrzebnie poza 3 do finału, przez co nie czuje się tej kulminacji jak powinno, i jakby to ograniczyć do budowania galaktyki jak w OT to nawet pomimo niekiedy cringowymi dialogami i mniejszymi bolączkami to byłaby trylogia na jej miarę
@Kemono16: po prostu jedna z serii które bardzo lubię, gdzie jak się pojawia temat to lubię sobie czasem pozwolić na odpłynięcie :D byle uważać by nie wpaść w spirale Ultrona
Komentarze
Odśwież22 maja 2023, 15:25
to w sumie tak samo jak ta baba z sequeli
Odpisz
23 maja 2023, 12:49
@polska_cebulka: czekaj, o kim mówisz? Poświęciłem tak mało szacunku i zaangażowania tym częściom, że nie pamiętam, co się tam działo
Odpisz
23 maja 2023, 20:25
@Czaderek07: O szefowej nie o żadnej aktorce
Odpisz
24 maja 2023, 07:55
@NutelaEpickiGamer: Aaa, dobra. Bo właśnie tak myślałem że główną postać w sequelach grał jakiś orangutan.
Odpisz
22 maja 2023, 15:11
Nie chciał sobie spoilerować, w końcu części 4-6 są chronologicznie przed częściami 1-3.
Odpisz
Edytowano - 22 maja 2023, 13:58
i kogoś takiego dopuszczają do tak ważnej roli
ja rozumiem że aktor jest aktorem ale materiał źródłowy powinno się znać
Odpisz
22 maja 2023, 14:03
ale patrz na to z drugiej strony, nigdy nie widział żadnej części a mimo to zagrał fenomenalnie więc talent to ma tak wielki, że nie potrzebował poprzedniczek by pociągnąc 4 na swoich barkach
Odpisz
22 maja 2023, 14:07
@jakub17: może dlatego że poprzednie 3 części skupiały się na efektach specjalnych a nie na fabule
Odpisz
22 maja 2023, 14:09
efektach i worldbuildingu bym powiedział, bo może fabuła miałka ale to jak się galaktyka rozrosła i otworzyła furtkę na nowe ciekawe opowieści przez czas akcji to duży plus według mnie
Odpisz
22 maja 2023, 14:09
@jakub17: jeśli fabuła jest nieciekawe to efekty specjalne tego nie uratują
Odpisz
22 maja 2023, 14:18
powiem tak, według mnie
1 była dla mnie ciekawa, przyjemnie się ogląda choć trochę akcja wolno się toczy, przez co punkt kulminacyjny wydaje się jedynym momentem takiej zwartej akcji
2 wypada najsłabiej, bo najbardziej bawi się w rozbudowę świata oraz wyjaśnie tych początków wojen klonów, przez co pomimo posiadania więcej sekwencji zwartkiej akcji jest trochę meczące bo to bardziej przystanek między kolejnymi ekspozycjami i dialogi wołają o pomstę do niebia
3 to natomiast praktycznie druga najlepsza część po Imperium, akcja jest idealnie wyważona z ekspozycyjną częścią, worldbuilding jest praktycznie mały i ograniczony do zmian pod OT i czuć, że skupiamy się na tym na czym mamy, czyli Jedi zaczynają za bardzo iść w nie tą stronę co trzeba i tracą Anakina
Więc jak dla mnie to nie jest nieciekawa fabuła co za bardzo przygnieciona za dużym worldbuildingiem jak na pojedyncze filmy i rozwlekające akcje niepotrzebnie poza 3 do finału, przez co nie czuje się tej kulminacji jak powinno, i jakby to ograniczyć do budowania galaktyki jak w OT to nawet pomimo niekiedy cringowymi dialogami i mniejszymi bolączkami to byłaby trylogia na jej miarę
Odpisz
22 maja 2023, 14:25
Trollowanie dogłębne
Odpisz
22 maja 2023, 14:27
@OwOcomedy: nie wiem czy jakub troluje
jeśli tak to niezauważalnie
Odpisz
22 maja 2023, 14:28
lata praktyki to i człowiekowi to naturalnie przychodzi ;)
Odpisz
22 maja 2023, 14:30
@jakub17: serio napisałeś całą rozprawkę o tym? Podziwiam
Odpisz
22 maja 2023, 14:31
@Kemono16: chatgpt 🙄
Odpisz
22 maja 2023, 14:31
@Kemono16: po prostu jedna z serii które bardzo lubię, gdzie jak się pojawia temat to lubię sobie czasem pozwolić na odpłynięcie :D byle uważać by nie wpaść w spirale Ultrona
Odpisz