Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Dobrze czasem się oderwać
Północne Węgry
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież6 października 2023, 22:58
Cierpi na tym moje astronomiczne serce. Nie jesteśmy na stan obecny jakkolwiek fotografować egzoplanet w jakiejś sensownej rozdzielczości. Najbliższa egzoplaneta znajduje się jakieś 1,3 pc stąd. Przy założeniu, że jej promień jest w przybliżeniu równy promieniowi Ziemi, to potrzebny byłby teleskop OPTYCZNY o średnicy ok. 25-30 metrów, dla którego to wtedy jest granica rozdzielczości, czyli minimalna odległość kątowa dwóch punktów, aby móc stwierdzić, że są to dwa osobne punkty, a nie jeden. Hubble ma 2,5 m.
Odpisz
31 maja 2023, 12:30
1) większość tych "zdjęć" to wizje artystyczne lub mocno obrobione faktyczne zdjęcia
2) typowa kamera monitoringowa ma lustro ogniskowe na góra parę centymetrów, teleskopy satelitarne (Hubble'a, Webb'a itd) zestawy nawet na paręnaście metrów (z drugiej strony odległości są ciut większe, więc jeśli teleskop nie jest nakierowany na obiekt góra parę lat świetlnych od nas, zdjęcie jakością i tak przypomina nagrania UFO)
Odpisz
31 maja 2023, 08:53
Teleskop Hubble vs jakaś kamera z Lidla
Ma to sens
Odpisz
31 maja 2023, 08:17
Op nie wie co pisze XDDD
Odpisz