Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar satoshi12345

7 czerwca, 22:28

A gdzie Wadiya?

Avatar Kolo_killer

30 maja, 23:06

I watykan

Avatar rozwalgo

31 maja, 04:16

@Kolo_killer: Czyli papież to dyktator?

Avatar Kolo_killer

31 maja, 06:56

@rozwalgo: papież to nie dyktator, ale tak się składa, że konstytucja watykanu mówi, że papież jest również Królem Watykanu. Monarchą absolutnym a za razem elekcyjnym

Avatar Boberek00

31 maja, 08:44

@Kolo_killer: Przecież Papieża się wybiera

Avatar Kolo_killer

31 maja, 09:28

@Boberek00: no tak, wybiera się papieża. I on jest również królem watykanu. Królem absolutnym.

Avatar Crln_7

31 maja, 19:49

@rozwalgo: papież to szef tej całej mafii

Avatar tomzizek2

1 czerwca, 11:14

@Boberek00: Demokracja znaczy, że lud wybiera, a nie kilku biskupów

Avatar Nerius

5 czerwca, 20:24

@tomzizek2: Jak już to kardynałów

Avatar IkarAviator

31 maja, 13:35

Demokracja to takie "nie mamy nikogo odpowiedzialnego, więc bierzemy dużo matołów i mamy nadzieję, że nawzajem będą się trzymać na uwięzi"

słowem założenie, że jednego kompetentnego człowieka można zastąpić skończoną liczbą niekompetentnych

Avatar Nanook

31 maja, 19:24

@IkarAviator: Dlaczego w twoim założeniu jeden monarcha/władca jest kompetentny, a wybierani przez obywateli reprezentanci narodu są niekompetentni? Równie dobrze można demokrację opisać jako system, w którym jednego niekompetentnego człowieka zastępuje się skończoną liczbą kompetentnych.

Avatar IkarAviator

31 maja, 19:37

@Nanook: Monarcha wie, że lud zbuntuje się przeciw niemu, a nie przeciw jakiejś zbiorowości zwanej rządem i bierze za wszystko odpowiedzialność. Jak nie bedzie dobry to go po prostu zdejmą. Jest przygotowywany do tej roli od dziecka, a jego ustawy wchodzą w życie znacznie szybciej. Państwo działa sprawniej i konkretniej, a zły władca oberwie srogo od ludu. Tu jest wątek konstytucyjności, żeby nie było tyranii

Avatar Nanook

31 maja, 19:47

@IkarAviator: Wiesz ile było zamachów na dyktatorskie rządy Fidela Castro? 638. Wszystkie nieudane. Nie jest łatwo pozbyć się władcy absolutnego.

Przeświadczenie, że jak król/władca/dyktator będzie źle rządził to lud się zbuntuje i go obali to mrzonka. Takich przypadków można w historii na palcach jednej ręki policzyć. Nieudanych rebelii z kolei było multum. Władcy wystarczy poparcie wojska i policji i jest nietykalny. Żaden lud mu nie zagrozi.

Natomiast wizja, że król będzie lepszym władcą, bo miał wyspecjalizowaną edukację to trochę wyidealizowany obraz sytuacji. Oznaczałoby to, że cechy charakteru i cechy wrodzone takiej osoby nie mają znaczenia, a ma znaczenie tylko wykształcenie. Historia pokazuje nam, że tak nie jest i było od groma beznadziejnych królów mimo że byli przygotowywani do tej roli od dzieciństwa.

Avatar IkarAviator

31 maja, 23:11

@Nanook: Monatcha byłby przełamaniem nieustannego limbo veto, w którym żyje nasz kraj. Czego jedni nie zrobią, zawsze ci drudzy będą temu przeciwni. Zawsze gdzieś są obiekcje i opóźnienia. Nie mówię o absolutyzmie, a o konstytucjonalnej. Król pięknie się sprawdził choćby w Lotaryngii. Prędzej znajdę dobrego króla niż dobry rząd

Avatar Borrioner

1 czerwca, 07:42

@IkarAviator: Demokracja to jest świetny ustrój, ale tylko pod warunkiem, jeżeli naród jest aktywny społecznie przez cały czas, a nie tylko co wybory.

Avatar IkarAviator

1 czerwca, 16:31

@Nanook: Widzę, że jednak ludzie opowiadają się za twoim poglądem. Drogą demokratyczną wygrałeś w obronie demokracji. Teraz ty możesz użyć mema "I love democracy", a ja użyję tego:

Avatar Nanook

1 czerwca, 20:30

@IkarAviator: A wrzucę.

Przyznam, że mnie zaintrygowałeś, bo bardzo dawno nie rozmawiałem z żadnym monarchistą. Stąd mam parę pytań:

1. Co masz na myśli pisząc "limbo veto"? Bo z polską kulturą polityczną jest rzeczywiście źle. Jedna strona wrzuca drugą komór gazowych, druga wykorzystuje historię dla celów politycznych i jest spora polaryzacja. Tylko czy wprowadzając rządy autorytarne, a takimi jest monarchia nawet jeżeli monarcha jest "ograniczony" konstytucją (kto mu zabroni nie zważać na te przepisy albo wprowadzać swoje zmiany?) na pewno się pozbędziemy tych problemów? Jasne, po wprowadzeniu cenzury, tłumieniu wszelkich przejawów inicjatyw obywatelskich czy sprzeciwu wobec władzy ta polaryzacja nie będzie publicznie widoczna. Ale ona nadal będzie w społeczeństwie. Tylko będzie się gotowała w każdym z nas bez możliwości ujścia. Cenzura i ograniczanie wolności obywatelskich to nie jest dobre rozwiązanie. Choć być może niesłusznie założyłem, że przez limbo veto masz na myśli właśnie polaryzację polityczną.

2. Kto miałby być u nas monarchą? I dlaczego mielibyśmy założyć, że jest do tego kompetentny?

3. Czy masz jakieś obecne przykłady państw, które są skutecznymi monarchiami konstytucyjnymi, w których król/królowa rzeczywiście sprawują rzeczywistą władzę? Bo wiesz, to że w Lotaryngii byli dobrzy monarszy (tu ci zaufam, bo nie znam dobrze tematu) nie znaczy, że w obecnych realiach jest to możliwe. To w końcu było ponad 1000 lat temu.

4. Czemu uważasz, że obiekcje albo opóźnienia są czymś złym? Jeżeli ktoś proponuje złe prawo to chyba dobrze jest, że ktoś ma wobec tego prawa obiekcje i je opóźnia. Jasne, są prawa, które wymagają natychmiastowego wprowadzenia i są często niepotrzebnie wydłużane, ale większość ustaw może być konsultowana ten miesiąc dłużej, byle tylko prawo było lepsze. Wiesz, każda ustawa wymaga skonsultowania tego nie tylko z wieloma ministrami, ale również z grupami interesów, organizacjami pozarządowymi, organizacjami branżowymi, czasem zwykłymi obywatelami, ekspertami, izbami gospodarczymi itd. To zajmuje czas, ale jest potrzebne, żeby prawo było jak najbardziej skuteczne i przynosiło pozytywny efekt dla jak największej liczby osób.

Avatar feniks100

1 czerwca, 01:10

Where Polska?

Avatar Bright32

31 maja, 00:02

Mem dodany przez dominicum
Ocena negatywna

Avatar Egirl

30 maja, 23:08

Może i nie jestem za bardzo za chrześcijanizmem ale Watykan gigachad

Avatar Darwidx

30 maja, 23:38

@Egirl: Watykan klasuję się jako jedyna w europie monarchia absolutna, co w sumie pasuję w jakiś sposób do papieża. Z drugiej strony przeprowadzana jest elekcja papieża przez kardynałów, to trochę zabawne, że władca absolutny zyskuję władze w wyborach.

Większość z tych państw w sumie to monarchie absolutne, przeciwieństwo demokracji.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar dominichouse
Dodane przez: dominichouse

Bruh

Aquaman: Geneza

Głosujcie na Cthulhu, wybierzmy większe zło.

Proszę nie deptać trawnika

Tak jest

Ludzie w szkole be like

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka