Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar DiabVCH

29 lipca 2023, 20:44

Nyga ☝️

Avatar smok_nad_rozlewiskiem

29 lipca 2023, 15:43

Migawka bo tego biletu nie kasujesz, tylko migasz nim kanarowi przed oczami

Avatar Pan_Schaboszczak

29 lipca 2023, 19:20

@smok_nad_rozlewiskiem: A krańcówka to lepsza nazwa od pętli bo koniec trasy to nie zawsze jest prawdziwa pętla, może być trójkąt torowy lub mijanka

Avatar Elmario1234

29 lipca 2023, 16:39

panie pilocie dziura w samolocie- jakiś trzy latek zawsze.

Avatar JakasnazwaniewiemXD

29 lipca 2023, 15:34

"Możesz mówić że wychodzisz na dwór, możesz mówić że wychodzisz na pole, ale nie ważne skąd jesteś i jak mówisz, wszyscy mówimy że idziemy na piwo"
~ja 2023

Avatar Ja_to_normal_serio

29 lipca 2023, 15:17

Jako mieszkaniec Podlasia potwierdzam

Avatar Frynosoma373

25 lipca 2023, 16:57

Na polu to się zbiera kartofle :P

Avatar
Konto usunięte

29 lipca 2023, 14:30

@Frynosoma373: a dwór to w pałacu jest

Avatar MemSavior

29 lipca 2023, 14:19

Pytanie do ludzi z zaborów rosyjskich i pruskich - wy się nie boicie że jak wychodzicie codziennie na dwór to w końcu pośliźniecie się na mokrej dachówce i spadniecie?

Avatar PanPiernik

25 lipca 2023, 12:04

Wciąż nie jestem w stanie zaakceptować że ktoś może mówić na dwór
Brzmi strasznie dziwnie

Avatar pewienktosktoniemaglosu

25 lipca 2023, 12:16

@PanPiernik: Popieram i chodze na zewnętrze

Avatar Drag_on

25 lipca 2023, 12:49

@PanPiernik: teraz wyobraź sobie ludzi którzy mówią że wychodzą na pole, to nawet nie ma sensu

Avatar Darwidx

25 lipca 2023, 15:05

@PanPiernik: Na dwór odnosi się do staropolskiego otoczenia domu szlacheckiego, obecnie określa krótką przechadzkę, lub wyjście w obrębie miejscowości czy dzielnicy.

Na Pole za to odnosi się do biedoty chłopskiej, która od razu z domu szła na pole, pracować, więc jest to okropne porównanie czasu wolnego do pracy, strasznie polskie. A wielu Polaków po usłyszeniu takiego tekstu pomyśli, że idziesz pracować na polu lub biegać na nim gdy jesteś dzieckiem.

Jeśli mieszkasz w mieście też mówisz na pole przy wyjściu z domu, czy wtedy to już zawsze miasto ?

Avatar TrueStoryGuy

29 lipca 2023, 14:43

@PanPiernik: Jest wiele odpowiedników, jeśli nie podoba Ci się na "dwór":
- na zewnątrz
- na powietrze
- na pole
- na przechadzkę
- na łono natury
- na otwarty świat
- na miasto/na ulicę
- do lasu
- na słońce
Do tego można to też wyrazić w inny sposób, by omijać podobne zwroty, np.: By się przewietrzyć, odświeżyć...
Słownictwo pozwala na wiele możliwych wyrażeń i pominięć.

Avatar PanPiernik

29 lipca 2023, 16:04

@TrueStoryGuy: jako dumny Podkarpacianin(?) zawsze mówię na pole

Avatar IkarAviator

25 lipca 2023, 15:05

Stalowy kormoran

Avatar pewienktosktoniemaglosu

25 lipca 2023, 12:15

Łoooooooooooooooooooooooo

Avatar
Konto usunięte

25 lipca 2023, 11:39

Tej, bździągwo, szpycnij, jako tu gemyla w Płoznaniu jest. Ino jakieś zawody robiom to już wuchta wiary mo z gorem. Łażą na szagę i ło trzymejcie mnie! Wej! Zaroz pod bimbe wlezie tyn ejber. Z ćmikiem w japie. Na blauce widziołżem go łystatnio.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku

Albo dla osób w spektrum

Miło z ich strony, śliczne są

Dwa oblicza

Brawo za czujność!

Rel

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka