Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar rumcajschr

9 sierpnia 2023, 16:52

A o "Г" ("G"), które w wielu wyrazach wydaje dźwięk "H", a nawet "W" to nawet nie wspominam

Avatar Esserix

9 sierpnia 2023, 17:37

@rumcajschr: Г i В są wymówiane prawidłowo, to nie jest G i W łacińskie; nawet polacy wymówiają W jak В.

Avatar Xelven

9 sierpnia 2023, 18:14

@Esserix: nigdy nie słyszałem by Polak jakikolwiek powiedział "bódka" na wódkę

Avatar Darwidx

9 sierpnia 2023, 18:53

@Esserix: Podaj jakikolwiek przykład błędnego wymawiania przez Polaków litery W w wyrazach.

Avatar Esserix

Edytowano - 10 sierpnia 2023, 09:52

@Xelven: ponieważ zazwyczaj nie słyszmy dźwięki obyczajne, inaczej będziecie każdy słyszeć po-swojemu i odejść od przeciętego wymówiania, i wtedy już język polski nie będzie polskim. I nie wymówiamy tylko jak 'b', mamy ''w', 'b', 'f', 'v', 'p' w poddźwięki. Pewne składają się razem w każdym słowie, samopoczuciu różnie, jednak w dźwięk rozpoznający się umysłem, (założonym za dziecio), za przyzwoity. Jeżeli będźcie roztwórcze i ostro się przysłuchiwali, potraficie usłyszeć. Też można tak rozpoznać, kto miał w ródzie francuzowitych, czechowitych, rusowitych, czy innych.
Też czasem wymówiamy 'b' ze poddźwiękem 'w', 'p'.

Avatar Darwidx

10 sierpnia 2023, 17:07

@Esserix: To było po staropolsku, XD ?

Avatar Esserix

10 sierpnia 2023, 17:20

@Darwidx: comme ci, comme ça.
Ze słówem "odejść" wyszedł błąd, ale owszem mam myśl zrozumiałą, (chociaż mniejszej liczbe ludzi).

Avatar Janusz404

3 grudnia 2023, 19:12

@Darwidx: https://pl.wiktionary.org/wiki/wtorek

IPA: [ˈftɔrɛk], AS: [ftorek]

Avatar Darwidx

4 grudnia 2023, 17:17

@Janusz404: No i git, Janusz jesteś super, nie zmieniaj się 👍

Avatar Kefas123pl

15 sierpnia 2023, 16:35

Oooo, no tok 🤣😂😅

Avatar pjoterix

15 sierpnia 2023, 00:39

Ja tłumaczący polakom że mogą po prostu napisać u zamiast pisać ó które czytają jak u.
Ja tłumaczący polakom że mogą po prostu napisać ż zamiast pisać rz które czytają jak ż.
Ja tłumaczący polakom że mogą po prostu napisać h zamiast pisać ch które czytają jak h.

Avatar Esserix

9 sierpnia 2023, 17:32

Trudno Wam to wytłumaczyć, ale spróbuję.
'A' dawniej była wymówiana ze dzwiękiem 'E' i 'O', (podobnie Å lub Ä), 'O' trochę jak Ó. To ma zamysł.

Avatar gelo1238

14 sierpnia 2023, 22:57

@Esserix: Jakim językiem się zazwyczaj posługujesz?

Avatar Esserix

14 sierpnia 2023, 23:16

@gelo1238: polskim.

Avatar gelo1238

14 sierpnia 2023, 23:29

@Esserix: Nastepnym razem tłumacz na trzeźwo

Avatar
Polymorphism1

9 sierpnia 2023, 17:13

najlepiej w ogóle nie mówić po kacapsku

Avatar AlMalina

Edytowano - 9 sierpnia 2023, 17:23

Я и так буду говорить на русском

Avatar
Polymorphism1

9 sierpnia 2023, 17:24

@AlMalina: spieprzaj kacapie

Avatar Esserix

9 sierpnia 2023, 17:33

@AlMalina: Ruska?

Avatar Pan_Schaboszczak

14 sierpnia 2023, 19:42

Ale ogarniasz że wiele Ukraińców też mówi po Rosyjsku a nie znają Ukraińskiego? Nie wspominając o wielu Białorusinach, Łotyszach, Kazachach, Uzbekach, Gruzinach, Ormianach, Azerach, Kirgizach i wielu innych narodach które nie mają nic wspólnego z rosyjskimi ludobójstwami?

Avatar
Konto usunięte

9 sierpnia 2023, 17:03

Powiedz to też Anglosasom wymawiającym samogłoski jak im się podoba oraz Francuzom z ich niemymi literami

Avatar rumcajschr

Edytowano - 9 sierpnia 2023, 17:11

Współczesny angielski to mix staroangielskiego z fr*ncuskim i łacińskim oraz z zapożyczeniami z większości języków zachodnioeuropejskich

Avatar jakusz

Edytowano - 9 sierpnia 2023, 16:59

Co łączy Europe i (r)osję? Te całe tereny należą do Polski ^_^

Avatar rumcajschr

9 sierpnia 2023, 17:00

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar rumcajschr
Dodane przez: rumcajschr

Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają

Znak czasów

Ch-chesz wyparować...?

Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie

Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku

Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka