Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Znak czasów
Ch-chesz wyparować...?
Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież9 sierpnia 2023, 16:52
A o "Г" ("G"), które w wielu wyrazach wydaje dźwięk "H", a nawet "W" to nawet nie wspominam
Odpisz
9 sierpnia 2023, 17:37
@rumcajschr: Г i В są wymówiane prawidłowo, to nie jest G i W łacińskie; nawet polacy wymówiają W jak В.
Odpisz
9 sierpnia 2023, 18:14
@Esserix: nigdy nie słyszałem by Polak jakikolwiek powiedział "bódka" na wódkę
Odpisz
9 sierpnia 2023, 18:53
@Esserix: Podaj jakikolwiek przykład błędnego wymawiania przez Polaków litery W w wyrazach.
Odpisz
Edytowano - 10 sierpnia 2023, 09:52
@Xelven: ponieważ zazwyczaj nie słyszmy dźwięki obyczajne, inaczej będziecie każdy słyszeć po-swojemu i odejść od przeciętego wymówiania, i wtedy już język polski nie będzie polskim. I nie wymówiamy tylko jak 'b', mamy ''w', 'b', 'f', 'v', 'p' w poddźwięki. Pewne składają się razem w każdym słowie, samopoczuciu różnie, jednak w dźwięk rozpoznający się umysłem, (założonym za dziecio), za przyzwoity. Jeżeli będźcie roztwórcze i ostro się przysłuchiwali, potraficie usłyszeć. Też można tak rozpoznać, kto miał w ródzie francuzowitych, czechowitych, rusowitych, czy innych.
Też czasem wymówiamy 'b' ze poddźwiękem 'w', 'p'.
Odpisz
10 sierpnia 2023, 17:07
@Esserix: To było po staropolsku, XD ?
Odpisz
10 sierpnia 2023, 17:20
@Darwidx: comme ci, comme ça.
Ze słówem "odejść" wyszedł błąd, ale owszem mam myśl zrozumiałą, (chociaż mniejszej liczbe ludzi).
Odpisz
3 grudnia 2023, 19:12
@Darwidx: https://pl.wiktionary.org/wiki/wtorek
IPA: [ˈftɔrɛk], AS: [ftorek]
Odpisz
4 grudnia 2023, 17:17
@Janusz404: No i git, Janusz jesteś super, nie zmieniaj się 👍
Odpisz
15 sierpnia 2023, 16:35
Oooo, no tok 🤣😂😅
Odpisz
15 sierpnia 2023, 00:39
Ja tłumaczący polakom że mogą po prostu napisać u zamiast pisać ó które czytają jak u.
Ja tłumaczący polakom że mogą po prostu napisać ż zamiast pisać rz które czytają jak ż.
Ja tłumaczący polakom że mogą po prostu napisać h zamiast pisać ch które czytają jak h.
Odpisz
9 sierpnia 2023, 17:32
Trudno Wam to wytłumaczyć, ale spróbuję.
'A' dawniej była wymówiana ze dzwiękiem 'E' i 'O', (podobnie Å lub Ä), 'O' trochę jak Ó. To ma zamysł.
Odpisz
14 sierpnia 2023, 22:57
@Esserix: Jakim językiem się zazwyczaj posługujesz?
Odpisz
14 sierpnia 2023, 23:16
@gelo1238: polskim.
Odpisz
14 sierpnia 2023, 23:29
@Esserix: Nastepnym razem tłumacz na trzeźwo
Odpisz
9 sierpnia 2023, 17:13
najlepiej w ogóle nie mówić po kacapsku
Odpisz
Edytowano - 9 sierpnia 2023, 17:23
Я и так буду говорить на русском
Odpisz
9 sierpnia 2023, 17:24
@AlMalina: spieprzaj kacapie
Odpisz
9 sierpnia 2023, 17:33
@AlMalina: Ruska?
Odpisz
14 sierpnia 2023, 19:42
Ale ogarniasz że wiele Ukraińców też mówi po Rosyjsku a nie znają Ukraińskiego? Nie wspominając o wielu Białorusinach, Łotyszach, Kazachach, Uzbekach, Gruzinach, Ormianach, Azerach, Kirgizach i wielu innych narodach które nie mają nic wspólnego z rosyjskimi ludobójstwami?
Odpisz
9 sierpnia 2023, 17:03
Powiedz to też Anglosasom wymawiającym samogłoski jak im się podoba oraz Francuzom z ich niemymi literami
Odpisz
Edytowano - 9 sierpnia 2023, 17:11
Współczesny angielski to mix staroangielskiego z fr*ncuskim i łacińskim oraz z zapożyczeniami z większości języków zachodnioeuropejskich
Odpisz
Edytowano - 9 sierpnia 2023, 16:59
Co łączy Europe i (r)osję? Te całe tereny należą do Polski ^_^
Odpisz
9 sierpnia 2023, 17:00
@jakusz:
Odpisz