Dzień jak co dzień w Polsce
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Nigdy na to nie wpadną
Nie są aż takie pyszne
Niezniszczalne
Co za przypadek
Frustrujące
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież17 sierpnia 2023, 21:42
Średnio w to wierzę. Bo po pierwsze jeśli ciotka wynajęła dom, to nie miała prawa, bo nie jest właścicielem, więc umowa jest nieważna. Większość umów mówi o tym, ze to lokatorzy samodzielnie opłacają media, co znaczy jak nie płacą nie mają - Ty tego nawet nie ruszasz.
Odpisz
18 sierpnia 2023, 21:20
@Mythe: To się słabo znasz bo o ile jest możliwość przepisania licznika na najemcę, to równie często koszty mediów wlicza się w koszt wynajmu i płaci się właścicielowi, a on opłaca u dostawców. Co do wynajęcia przez ciotkę to tak umowa jest nie ważna, ale nie oznacza to, że lokatorów można legalnie wyrzucić niestety
Odpisz
28 sierpnia 2023, 00:24
@Benios30: No skoro umowa nigdy nie była ważna, to nigdy nie mieli prawa tam mieszkać. Zgłaszasz włamanie i do widzenia. Ustawa o prawie lokatorskim broni lokatorów, a nie ludzi, którzy wbiją Ci się do mieszkania i stwierdzą, że nie wyjdą, bo mają kawałek nielegalnego podpisanego papieru.
Odpisz
8 listopada 2023, 19:37
@Mythe: Nie mówi Ci nic termin „dziki lokator”?
Odpisz
1 grudnia 2023, 20:49
@Hipisss: Ale dziki lokator może pokazać umowę, że tu mieszkał, wynajmował i tyle. Jak ktoś nie ma umowy, to co ma pokazać. Przecież nie możesz wbić się do dowolnego mieszkania i uznać, jestem dzikim lokatorem nie wyrzucicie mnie. To jest zwykłe włamanie.
Odpisz
2 grudnia 2023, 20:38
@Mythe: Umowę mają tylko nie z tą osobą, a technicznie to nie ich wina, że ktoś ich oszukał i wynajął im nie własne mieszkanie.
Odpisz
22 sierpnia 2023, 03:00
Wbiegnij w drzwi jak Leonidas w persów, spał umowę i wyrzuć ich na bruk
Odpisz
10 sierpnia 2023, 19:23
Za 4k złotych byłby na spokojnie w stanie wynająć kilku dresiarzy.
Odpisz
19 sierpnia 2023, 13:39
@jacek1s: jedyna sensowna opcja w tym wypadku
Odpisz
18 sierpnia 2023, 06:39
Patowa sytuacja
Odpisz
18 sierpnia 2023, 05:29
Ciotke pozwac i ...j
Odpisz
10 sierpnia 2023, 19:42
Proponuję jedno, niezbyt etyczne rozwiązanie
Odpisz
18 sierpnia 2023, 00:52
@PanPiernik: Specjalista z dark web'u zrobi to lepiej, wyjdzie taniej... a jak dobrze zapłacisz, to nawet posprząta bez śladów.
Odpisz
17 sierpnia 2023, 23:24
Z takimi sprawami to trzeba iść do prawnika specjalisty, pokroju Szawła Dobregoczłowieka.
Odpisz
17 sierpnia 2023, 22:49
brazylijski Taurus PT92 kaliber 9mm w moich spodniach:
Odpisz
10 sierpnia 2023, 19:22
Polskie prawo jest w tej kwestii spie....one
Bo nie możesz wyrzucić lokatorów i musisz powtarzam MUSISZ im zapewnić warunki
Odpisz
Edytowano - 17 sierpnia 2023, 21:35
@ArthurMorgan: a co w wypadku kiedy po prostu Cię nie stać na to? Komornik i zabranie tego mieszkania? Co wtedy z lokatorami? Komornik opłaca rachunki?
Pytam się bo zawsze kiedy słyszę o tym to zadaję sobie te pytania
Odpisz
17 sierpnia 2023, 21:40
@kiwi999999: Wszystkie koszty ponosi właściciel lokalu
Mówiąc w skrócie kiwi komornik ściąga z TWOJEGO konta
Odpisz
17 sierpnia 2023, 21:43
@ArthurMorgan: a co ty byś zrobił w tej sytuacji.
Odpisz
17 sierpnia 2023, 21:44
@JaJestemZWami: A co mogę zrobić?
Nic, bo takie jest prawo
Dlatego tfu! "Bracia" że wschodu lubią np. to wykorzystywać
Odpisz
17 sierpnia 2023, 21:46
@ArthurMorgan: ale... bo troszke nie zrozumiałem, chyba źle to napisałem.
Hipotetyczna sytuacja: nie masz żadnego źródła zarobku, nie masz żadnej własności, a komornik zabrał to mieszkanie w którym nadal są Ci lokatorzy.
Co się stanie z takimi lokatorami?
Odpisz
17 sierpnia 2023, 21:49
@kiwi999999: Dostają zastępcze od miasta i to w trybie natychmiastowym
Odpisz
17 sierpnia 2023, 21:56
@ArthurMorgan: a, dobra dzięki wielkie za rozwiązanie moich rozkmin
Odpisz
17 sierpnia 2023, 22:06
@ArthurMorgan: Problemem jest nie tyle prawo a opieszałość sądów. Samo prawo zakładające, że nie możesz kogoś wyrzucić ot tak jest moim zdaniem potrzebne. Gdyby sądy wydawały nakazy eksmisji w ciągu kilku dni a nie kilku miesięcy to problemu by nie było.
Odpisz
10 sierpnia 2023, 19:15
Sprzedać dom
Odpisz
17 sierpnia 2023, 21:51
@Egirl: Lokatorzy w gratisie
Odpisz
17 sierpnia 2023, 21:30
Tlenek węgla w kilkuprocentowym stężeniu i po problemie
Odpisz
17 sierpnia 2023, 21:34
Albo mniej skuteczna metoda to wlać kwas masłowy przez dziurkę od klucza
Odpisz
10 sierpnia 2023, 20:35
podpal dom (wraz z lokatorami)
Odpisz
10 sierpnia 2023, 19:24
Wierzę ci losowy poście z Facebooka.
Odpisz