Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Mikrus19

13 października 2023, 18:21

Religia nawet dla ateistów może być ciekawym przedmiotem.
Ja uczyłem się o różnych religiach, skąd pochodzą, jak powstały, co je łączy.

Avatar
Konto usunięte

13 października 2023, 18:28

@Mikrus19: zależy jak się je prowadzi
Moja "nauka religii" polegała na przepisywaniu podręcznika do zeszytu, rysowaniu i oglądaniu horrorów xd

Avatar kaczka_jest_fajna

13 października 2023, 20:04

@Mikrus19: Za to ja uczyłem się nie potrzebnych i rok w rok takich samych rzeczy i rozwiązywałem krzyżówki religijne

Avatar Securityofficer

12 listopada 2023, 08:01

@Mikrus19: u mnie w szkole religia wygląda tak że uczymy się poprostu o różnych postaciach z Biblii i tyle to też wiele osób odchodzi już teraz

Avatar Wojolek10

16 października 2023, 07:45

W mojej szkole wszyscy oprócz mnie chodzą

Avatar malinowy_kot

14 października 2023, 15:20

Czyli nic się nie zmieniło od moich czasów łażenia do budy. W sumie nie dziwię się

Avatar SzalonySzeryf

Edytowano - 13 października 2023, 19:10

Jestem w stanie zrozumieć że w podstawówce jeszcze mogłaby być religia, ale w szkole średniej? Dla mnie to jakiś żart. Imo zupełnie niepotrzebne, tylko jeszcze pogarsza i tak ostro zawalony plan lekcji.

Avatar Shadow277

13 października 2023, 20:37

@SzalonySzeryf: godzina tygodniowo nie jest aż taka zła ale większość lekcji religii jest prowadzona w taki sposób że ludzie się wypisują

Avatar Annika1

13 października 2023, 21:35

@SzalonySzeryf: u nas oprócz katechezy 1-2 h ale w środku dnia dowalili biblioznawstwo jako fakultet lub ewentualnie etykę.
Znowu w ciągu dnia. Miałam DZIWNĄ klasę. Sporo ateistów, trochę satanistów, ministrantów co na religii rżnęli w karty i 2-3 dewotki. Także tak, pióra potrafiły polecieć.
Na szczęście ksiądz był spoko. Aż się serce radowało jak z pełną powagą i merytoryką dyskutował.
Uważał że mamy pełne prawo podjąć decyzję, ale powinna być ona świadoma i doinformowana.
Jakby nie te baby z biblioznawstwa i etyki to by więcej osób nawrócił.

Avatar Lakikus

14 października 2023, 00:22

@Annika1: Dokładnie taki prowadzący to skarb. U nas na szczęście i tak dawali to na końcu/początku. Ale i tak mieliśmy katechetę co pozwalał wszystko robić byle nie przeszkadzać, więc dużo osób po prostu robiło zadania. A zajęcia to było właśnie głównie rozmowa wszystkich przez pryzmat szeroko pojętej moralności.

Avatar kaczka_jest_fajna

13 października 2023, 19:19

W podstawówce jest to 75 %

Avatar jacek1s

13 października 2023, 19:09

No to zmienić nazwę religii na teologię żeby nie mylić już więcej uczniów i utworzyć program dla religioznawstwa.

Avatar Dark_Dante

13 października 2023, 19:04

No ciekawe dlaczego...

Avatar rumcajschr

13 października 2023, 12:36

Nie dziwię się biorąc pod uwagę jak zachowuje się polski Kościół

Avatar pawelec323232e2

13 października 2023, 18:50

@rumcajschr: nie spojrzałeś jak zachowujesz sie ty

Avatar Boberek00

13 października 2023, 12:24

A ile na etykę

Avatar Nerius

13 października 2023, 12:33

@Boberek00: Zacznijmy od tego, że praktycznie nie ma nauczycieli uczących etyki.

Avatar Ignisus

13 października 2023, 18:02

@Nerius: U mnie to katechetka lol

Avatar TrueStoryGuy

13 października 2023, 18:20

@Nerius: Zacznijmy od tego, że etyki zazwyczaj uczą katechceci.

Avatar Darwidx

13 października 2023, 18:31

@TrueStoryGuy: Zacznijmy od tego, że wiele szkół nawet nie prowadzi lekcji etyki do dnia dzisiejszego.

Avatar TrueStoryGuy

13 października 2023, 18:36

@Darwidx: Zacznijmy od tego, że etyka zazwyczaj jest połączona z religią.

Avatar lordbaysel

13 października 2023, 18:47

@Boberek00: czas wolny jest w przerażającej większości cenniejszy dla licealisty niż którykolwiek z tych przedmiotów.

Avatar Rhokai

Edytowano - 13 października 2023, 18:34

To chyba oczywiste że Niemieckie miasta mają najwięcej RiGCzu

Avatar SincerelySorry

Edytowano - 13 października 2023, 18:01

Mam w planie religię na 8 i 9 lekcji. Z 20 osób w klasie, jedynie 3 na nią chodzą, z czego 2 to bliźniaczki, więc jak jedna chodzi to druga też musi.
(edit literówki)

Avatar ptasznik5

13 października 2023, 16:59

Jako ktoś kto nie jest do tego negatywnie nastawiony lekcje religii były w mojej ocenie stratą czasu to dosłownie dodatkowa godzina w szkole którą możesz ominąć bez żadnych konsekwencji, nie ma nic dziwnego że ludzie nie chodzą na nią kiedy mają i tak bez tej religii popie....one plany lekcji gdzie siedzą dłużej w szkole niż dorośli w pracy

Nie wspominając o tym że jak się wcześniej chodziło na religię to zna się temat bo tam nic nowego się nie pojawia jak zdasz do następnej klasy

Dosłownie nie chodziłem w technikum na religię mimo bycia zapisanym i mimo mojej wiary ale nie przeszkodziło mi to przyjść na parę ostatnich lekcji i wyłapać parę dobrych ocen bo ja to wszystko i tak rozumiem

Więc tak to powinno być inaczej zorganizowane

Avatar Orzechowy

13 października 2023, 13:14

u mnie religia przypadła na pierwszą i ostatnią lekcje i od razu frekwencja spadła do kilku osób

Avatar PanPiernik

13 października 2023, 13:03

Kto mógł to przewidzieć?

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar ficos
Dodane przez: ficos

Szczerze to to chyba dziecko jakieś pisało

To ma sens

Zdecydowanie powód do dumy

Nie pisz, nie dzwoń, nie ma mnie

Jak to??

Kurier śmieszek

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka