Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Koscioglow

29 grudnia 2023, 20:23

bo salmonella i jad kiełbasiany nie istnieją

Avatar
Konto usunięte

29 grudnia 2023, 21:43

@Koscioglow: chodzi o chleb

Avatar Koscioglow

29 grudnia 2023, 22:33

chodzi o jedzenie

Avatar Piket

29 grudnia 2023, 22:36

@Koscioglow: Wiesz? Jad kiełbasiany występuje głównie w konserwach, kiedy jedzenie jest zaduszone w puszce i fermentuje, na wędlinach ze sklepów występuje rzadko ze względu na substancje które są tam dodawane, jeśli już wystąpi na kiełbasie albo wędlinie, to tylko wtedy jeśli jest ona domowej roboty, bez żadnych dodatków przedłużających jej żywotność, w wielu przypadkach zjedzenie zepsutej wędliny kończy się po prostu rozstrojem żołądka sraczką i rzygaczką, ewentualnie wizytą w szpitalu, mój stary potwierdzi, samonela też częściej występuje w nabiale typu mleko, jaja, sery, aby pojawiła się na wędlinie to ów wędlina musi być trzymana w naprawdę złych warunkach, żyjemy w czasach gdzie chemia w jedzeniu nas truje a jednocześnie ratuje.

Avatar Opiekacz_21

14 maja 2024, 15:26

mem bazowany na tym że zjadłem pół paczki żelków i okazało się że były nieważne przez 6 miesięcy

Avatar Egirl

29 grudnia 2023, 20:22

Ale to nie jest data ważności tylko data do której polecana jest do spożycia

Avatar Orzechowy

29 grudnia 2023, 23:30

@Egirl: podobno celowo tę datę zaniżają, by uniknąć pozwów gdyby ktoś się struł teoretycznie zdatnym jedzeniem

Avatar Peroczek

30 grudnia 2023, 10:03

@Orzechowy: podają absolutne sensowne minimum.

Avatar pieczarki

Edytowano - 30 grudnia 2023, 13:27

@Orzechowy: Niemniej czasami mięso z datą ważności do jutra śmierdzi

Avatar killer111

2 stycznia 2024, 14:57

@Egirl: Jak jest na opakowaniu napis "należy spożyć do" to teoretycznie potem już się nie powinno tego jeść, a jak jest napisane "najlepiej spożyć przed" to tak właściwie nie ma przeciwskazań żeby zjeść po terminie tylko trzeba sprawdzić i ocenić czy się nadaje, te najbardziej wrażliwe produkty co szybko się psują mają chyba zawsze to pierwsze.

Avatar Schabowy_nie_mielony

5 stycznia 2024, 14:26

@pieczarki: bo oni ie odświeżają, niby

Avatar BUMPYSIA

30 grudnia 2023, 21:01

Na próbnej maturze się dowiedziałem, że jak już raz pojawiła się pleśń na produkcie to po jej zdjęciu i tak ten produkt ma w sobie przetrwalniki i wyprodukowane przez nią toksyny. Tak mnie znajomi wtedy zrugali za to, że do tamtej pory usuwałem tylko pleśń i jadłem np pomidora, że już do końca życia będę o tym pamiętał hehe. Potem jeszcze podobne pytanie było na prawdziwej maturze i to jeszcze dobiło gwoździa do przysłowiowej trumny.

Avatar Opiekacz_21

Edytowano - 30 grudnia 2023, 21:28

@BUMPYSIA: Ja to wiedziałem już wcześniej

Avatar BUMPYSIA

30 grudnia 2023, 21:50

@Opiekacz_21: jak widać taka wiedza powinna być bardziej powszechna

Avatar JaJestemZWami

2 stycznia 2024, 01:06

@BUMPYSIA: taką wiedzę powinni rodzice ci powiedzieć

Avatar BUMPYSIA

3 stycznia 2024, 17:41

@JaJestemZWami: nie ma ludzi idealnych ¯\_(ツ)_/¯

Avatar Sirbaloo

31 grudnia 2023, 23:06

Data ważności jest tylko po to, żeby wiedzieć w jakiej kolejności opróżnić lodówke

Avatar kajba

30 grudnia 2023, 13:47

To poprawnej to ja, a ja jestem z zachodu.

Avatar BUMPYSIA

30 grudnia 2023, 21:04

@kajba: Tak i podobno dlatego w UE chcą zmienić sposób zapisu informacji o dacie ważności, żeby ludzie nie wyrzucali rzeczy od razu po przeminięciu tej daty

Avatar Tajdeus

30 grudnia 2023, 12:43

Daty ważności często są przesadzone.

Avatar Aksia2022

30 grudnia 2023, 10:40

Ja nie patrze na datę tylko sprawdzam czy śmierdzi, jeśli nie to jem, jeśli tak do zostawiam ojcu

Avatar Grewest

Edytowano - 30 grudnia 2023, 12:14

@Aksia2022: dobrze że ojcu, a nie pieskowi. Jeszcze piesek by się czymś zatruł...

Avatar Anantashesha

30 grudnia 2023, 10:40

Tymczasem salmonella, zatrucie pokarmowe, toksyna botulinowa i sraczka:

Avatar Grayland

30 grudnia 2023, 10:11

Jedzenie ucieka, potem nie ucieka, a na koniec znowu zaczyna uciekać. Dopiero wtedy odpuszczamy

Avatar Rey_Palpatine

29 grudnia 2023, 22:37

Rel ostatnio zjadłem ciastka delicje, jak się okazało pół roku po terminie (skapnąłem się w połowie jedzenia)

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Phi!

Nie tym razem, nie po tym co robiłeś z betoniarką

To by wystarczyło

Ch-chesz wyparować...?

Pozdrawiam świetliki

Lekko nie będzie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka