13zł to trochę za dużo za pare solidnie przyprawionych skrawków ziemniora (wsm to jeśli doliczymy bazę, dzięki której możemy skonstruować pewne narzędzie które robi dobrze to cena będzie adekwatna do produktu)(mowa o pringelsach)(pls nje bić)
paczka 200g za 12 zł, za kilogram wychodzi więc 60zł
kilogram ziemniaka 2zł
Olej do smażenia 5zł/litr
Koszt prądu na zagrzanie litra oleju do 170-200 stopni to ok. 0.3 kwh czyli przy cenach 60gr/1kwh bardzo mało
Jedyne co się liczy to: koszt sprzętu i jego zużycia, koszt pracownika, pakowania i transportu oraz koszt reklam których nie da się obliczyć.
Jak na angielskim mieliśmy lekcję z kimś kto kiedyś pracował w fabryce laysów to powiedział że jeśli paczka laysów kosztuje 8 zł, to wyprodukowanie jej kosztuje 2 zł, transport 2 zł, 2 zł zarabia sklep i 2 zł zarabia producent
Komentarze
Odśwież3 stycznia 2024, 20:49
Paluszki se kup
Odpisz
25 października 2024, 19:03
@Crln_7: ale ja chipsy wolę
Odpisz
25 października 2024, 19:07
to zjedz słonecznik
Odpisz
26 października 2024, 10:21
@Crln_7: nie są to chipsy nadal
Odpisz
5 stycznia 2024, 16:42
Szczególnie że to w większości powietrze
Odpisz
4 stycznia 2024, 18:30
Wolę mniej kapitałochłonne i bardziej dochodowe przedsięwzięcia.
Odpisz
4 stycznia 2024, 12:38
Super cena!!!
Odpisz
4 stycznia 2024, 12:19
J...ć żabkę
Krwiopijcy cholerni
Odpisz
4 stycznia 2024, 10:50
tak szczerze nie wiem czemu, ale smak tych paprykowych drastycznie spadł ostatnio, albo tylko tak mi sie wydaje, więc przestałem je kupować
Odpisz
2 stycznia 2024, 20:34
Laysy się dawno temu sk.... więc nie wiem za co chcą te pieniądze.
Odpisz
2 stycznia 2024, 21:08
@Leszy: Marka
Odpisz
3 stycznia 2024, 20:08
@Dyzer: No właśnie mówi, że marka obniża wartość produktu.
Odpisz
3 stycznia 2024, 20:57
@Leszy: są gorsze, np pringelsy
Odpisz
Edytowano - 4 stycznia 2024, 07:57
13zł to trochę za dużo za pare solidnie przyprawionych skrawków ziemniora (wsm to jeśli doliczymy bazę, dzięki której możemy skonstruować pewne narzędzie które robi dobrze to cena będzie adekwatna do produktu)(mowa o pringelsach)(pls nje bić)
Odpisz
4 stycznia 2024, 08:42
@papcio2137: ale jeśli chodzi o smak i jakość to leysy wygrywają z pringelsami
Odpisz
3 stycznia 2024, 22:54
paczka 200g za 12 zł, za kilogram wychodzi więc 60zł
kilogram ziemniaka 2zł
Olej do smażenia 5zł/litr
Koszt prądu na zagrzanie litra oleju do 170-200 stopni to ok. 0.3 kwh czyli przy cenach 60gr/1kwh bardzo mało
Jedyne co się liczy to: koszt sprzętu i jego zużycia, koszt pracownika, pakowania i transportu oraz koszt reklam których nie da się obliczyć.
Odpisz
2 stycznia 2024, 20:10
Jak na angielskim mieliśmy lekcję z kimś kto kiedyś pracował w fabryce laysów to powiedział że jeśli paczka laysów kosztuje 8 zł, to wyprodukowanie jej kosztuje 2 zł, transport 2 zł, 2 zł zarabia sklep i 2 zł zarabia producent
Odpisz
3 stycznia 2024, 20:49
a 8 złoty to podatek
Odpisz
3 stycznia 2024, 21:41
@Crln_7: że jak
Odpisz
Edytowano - 3 stycznia 2024, 08:21
Które. Jak firmy to nie "którzy"
Odpisz
3 stycznia 2024, 01:15
A ja ostatnio przestawiłem się na krakersiki, są bardziej syte, poniżej tylko przykładowy obrazek, bo jem je od różnych producentów...
Odpisz
3 stycznia 2024, 00:03
Wiejskie ziemniaczki lepsze
Odpisz
2 stycznia 2024, 19:47
i powierza. Nie zapominaj o powietrzu w zestawie
Odpisz
2 stycznia 2024, 19:50
@IkarAviator:
Odpisz
Edytowano - 2 stycznia 2024, 20:00
@Dyzer: Nie musiałeś długo czekać
Odpisz
2 stycznia 2024, 20:33
@IkarAviator: To jest azot
Odpisz
2 stycznia 2024, 20:46
@Dyzer: O nie! Zostałem NPCem!
Odpisz
2 stycznia 2024, 20:55
@IkarAviator: Grzegorz Floryda chciałby jak najwięcej
Odpisz
2 stycznia 2024, 21:03
@Konto_nieusuniete: Powietrze to w 71% azot
Odpisz
2 stycznia 2024, 20:02
nie kupuj jak cie nie stać
Odpisz
2 stycznia 2024, 19:46
Nie zwracajcie na mnie uwagi,czekam aż ktoś napisze komentarz o tym że w paczce chipsòw i tak znajduje się 60% powietrza
Odpisz
2 stycznia 2024, 19:48
@Dyzer: *azotu
Odpisz
2 stycznia 2024, 19:50
wodorotlenku-dupy
Odpisz