W wielu firmach w umowie jest zakaz mówienia między pracownikami o zarobkach, oczywiście może sobie gdzieś będą dyskutować, ale nikt nie przyjdzie do szefa powiedzieć, czemu ona na więcej?
Jeśli ktoś ma powyżej 26 lat to raczej zawsze powinien mówić brutto, bo identyczne netto może wychodzić inaczej w brutto i na odwrót, znam osoby które wymigują się od składek itd. albo robią na zlecenie i też inaczej się rozliczają albo już w ogóle na ryczałcie ewidencjonowanym i ciężko porównywać się z innymi. Na start jak się przychodzi do roboty dostaje się informacje o pensji brutto
Komentarze
Odśwież10 stycznia 2024, 15:22
W wielu firmach w umowie jest zakaz mówienia między pracownikami o zarobkach, oczywiście może sobie gdzieś będą dyskutować, ale nikt nie przyjdzie do szefa powiedzieć, czemu ona na więcej?
Odpisz
6 stycznia 2024, 21:46
One są głupie
Odpisz
9 stycznia 2024, 11:35
@kajba: dlaczego są głupie? Że walczą o swoje?
Odpisz
9 stycznia 2024, 15:46
@Nocta: Nie, bo zamiast dopytać to się wykłócają.
Odpisz
9 stycznia 2024, 18:48
@kajba: Ponieważ w tamtej sytuacji wyglądało jakby miały wszystkie dostępne informacje. Ja zarabiam X, on zarabia Y. Z tą wiedzą poszły do szefa
Odpisz
6 stycznia 2024, 20:29
Ach, te niedopowiedzenia.
A i bot oznaczony.
Odpisz
9 stycznia 2024, 10:24
@hyena11: Skąd wiesz, że to bot?
Odpisz
9 stycznia 2024, 13:13
@Endev: Bo każdy wie, która nazwa użytkownika to konto sterowane przez admina XD
Odpisz
9 stycznia 2024, 12:11
20% podatku?? hnmm...
Odpisz
9 stycznia 2024, 10:40
Woman ☕
Odpisz
Edytowano - 7 stycznia 2024, 00:34
Jeśli ktoś ma powyżej 26 lat to raczej zawsze powinien mówić brutto, bo identyczne netto może wychodzić inaczej w brutto i na odwrót, znam osoby które wymigują się od składek itd. albo robią na zlecenie i też inaczej się rozliczają albo już w ogóle na ryczałcie ewidencjonowanym i ciężko porównywać się z innymi. Na start jak się przychodzi do roboty dostaje się informacje o pensji brutto
Odpisz