Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie
Trzeba brać osobną torbę
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
A, okej
Tacy sami, a ściana między nami
Jesteś wybrańcem panie profesorze
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież13 stycznia 2024, 08:25
Do burwy nędzy to jest komedia a nie serial historyczny. Proponuję wyjąć kija z miejsca gdzie plecy kończą swą SZLACHETNĄ nazwę.
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:10
Ten serial mnie boli po całości
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:18
@Ignisus: macie bul rzyci ergo sum mopanku
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:20
@Ignisus: Humor tego serialu jest bardzo specyficzny, jak nie podejdzie ci pierwszy odcinek to już nawet nie opłaca się oglądać kolejnych
Odpisz
12 stycznia 2024, 20:38
@wiedeni: Znaczy serial obiektywnie dobry, scenografia ładna, tylko nie przepadam za żartami opierającymi swoją śmieszność na wrzuceniu nieśmiesznych sytuacji z współczesności i loczenie że w przedstawieniu w przeszłości będą śmieszne.
Odpisz
12 stycznia 2024, 21:20
@BloodWarsKing: ale prawdę mówiąc niewiele się od wtedy zmieniło jeśli chodzi o mentalność, satyra ta jest cały czas aktualna bez względu na czasy
Odpisz
12 stycznia 2024, 21:21
tylko satyra słaba
Odpisz
12 stycznia 2024, 21:24
@Ignisus: co kto lubi, mnie bawił ale zarazem smutno było bo to wszystko przedstawione to w dużej mierze prawda więc no, śmiech przez łzy, tak bym to ujął, satyrę trzeba też rozumieć, jej ukrytą powagę, bo ma bawić, ale i zaboleć, a wiele opinii że jest zły głównie dlatego że uderza w czułe punkty niezadowolonych
Odpisz
13 stycznia 2024, 00:53
Tylko taką aktualną satyrę trzeba umieć zrobić, a nie młodzieżowe słowo BaRoku
Odpisz
13 stycznia 2024, 10:51
@Ignisus: ma trafić do ogółu, a ty wymagasz wysokich lotów???
Odpisz
13 stycznia 2024, 11:12
@Annika1: zauważyłem że niektórzy liczą na to że satyra ma być śmieszna do rozpuku i tyle ale nie o to chodzi w satyrze, tak, ma być śmieszna ale ma być zarazem krytyką, czyli rozbawić ale i dać w pewnych sprawach do myślenia, satyrę trzeba też umieć zrozumieć, jak ktoś nie rozumie krytycznego przekazu uzna ją poprostu za głupią i bez sensu, satyra ta jest jak najbardziej dobrze napisana i aktualna, a o czym ma być? O tematach które nie mają miejsca w rzeczywistości? W naszej rzeczywistości? ,,Bo współczesne rzeczy nie pasują do tamtych", satyra jest karykaturą, abstrakcją, podkoloryzowana, to nie sztuka namalować kolejny pejzaż gór i lasu, sztuką jest podkręcić ten obraz aby szokował, zachwycał, bawił i uczył
Odpisz
13 stycznia 2024, 11:20
nie musi spełnić każdej tej rzeczy, wystarczy że spełni te nawjażniejsze
Odpisz
13 stycznia 2024, 21:18
komentując słabą satyrę miałam na myśli nie tyle mało śmieszną, co słabo zawoalowaną i bardziej na poziomie krecikowego "ooj" niż miażdżącej krytyki i gromów z nieba.
Obecni odbiorcy nie są już tak przyzwyczajeni do dyskretnych aluzji i przytyków jak kiedyś więc trzeba im zrobić kawę na ławę albo nie zrozumieją.
Biorąc pod uwagę że obecnie Romea i Julię uznajemy za szczyt romansu, ludzie mają problem z rozpoznaniem satyry nawet jak ta wlezie na stół i odtańczy mambo
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:20
Szlachta wyginęła zostały tylko chady z nazwiskiem zakończonym na -ski 🦾🦾🦾
Odpisz
11 stycznia 2024, 22:19
@wiedeni: hell yeah💪💪💪
Odpisz
12 stycznia 2024, 22:45
@wiedeni: 💪💪💪
Odpisz
12 stycznia 2024, 19:23
Szlachcie się nie podoba że nie zostali przedstawieni jako Chrystus narodów
Odpisz
12 stycznia 2024, 13:35
Szlachta nic się nie zmieniła na przestrzeni lat
Odpisz
11 stycznia 2024, 21:41
Bo to nawet nie miał być serial historyczny tylko kostiumowa komedia
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:10
Istnieje coś takiego jak związek szlachty polskiej ?
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:17
@GHouste: Bulisz 300 zł za członkostwo i jeszcze do tego składki, by być przyjętym trzeba być potomkiem szlachty. Jak dla mnie bullshit, nwm po co w ogóle tam być skoro i tak tytuł szlachecki nie jest z tym powiązany w żaden sposób.
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:20
@Darwidx: pewnie by się poczuć lepszym.
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:23
@Darwidx: Dobra, z moim nazwiskiem pospolitym już odpadam
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:46
@GHouste: Kiedyś chciałem porozmawiać z ich przewodniczącym, bo miałem okazję być na tym samym wydarzeniu co on, ale był cały czas zajęty. Trochę szkoda może dowiedziałbym się coś o moim nazwisku, może był jakiś szlachcic i miał jakiś herb, ale pewnie nie
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:15
jako samozwańczy szlachcic nie czuję się urażony tym serialem, bardziej rozbawiony
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:17
jako samozwańczy szlachcic
zgadzam się z Waszmością
Odpisz
11 stycznia 2024, 20:27
@piotrkacz: tylko jakieś kmiecie mianujące się nieprawdziwym tytułem mogą uważać inaczej
Odpisz