Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Równi i równiejsi
Jakby trochę nie fair
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Frustrujące
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Phi!
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież28 stycznia 2024, 09:16
Przejdź na dział fantasy i science-fiction
Odpisz
22 stycznia 2024, 18:57
*idzie do sekcji "fantasy"
Odpisz
20 stycznia 2024, 09:29
Jedynym sukcesem komunizmu jest to, że k...a wytrwał dłużej niż tydzień nim pie....nął
Odpisz
22 stycznia 2024, 10:29
@jakub17: socjalizm* pie....nął już w pierwszych tygodniach, tylko go na siłę podtrzymywali.
Odpisz
20 stycznia 2024, 02:13
Imagine gdyby cokolwiek działało
Odpisz
21 stycznia 2024, 22:42
@Bezpaniki: Wbrew pozorom wiele rzeczy działa
Za to są dwa istnienia, które odmawiają tej czynności:
-komunizm
-sowiecki przyrząd do świecenia w dupie
Odpisz
22 stycznia 2024, 00:39
@polishplayer21: nie no, kapitalizm czy demokracja np nie działają. Nie działa prawo, nie działa system ubezieczeń, etcetera
Odpisz
22 stycznia 2024, 03:02
@Bezpaniki: myślę że demokracja ma mnóstwo wad ale raczej działa takie jakie jest jej założenie.
To czy jest to dobry system zostawiam każdemu z osobna do oceny.
Odpisz
22 stycznia 2024, 06:56
@Grzanason: skoro działa to jakim cudem w rosji mają tyrana? Skoro działa, dlaczego na białorusi jest?
Odpisz
22 stycznia 2024, 07:34
@Bezpaniki: Demokracja działa na bardzo małej ilości ludzi np. na poziomie sołtysa. Wszak wszyscy wszystkich znają i wiedzą, jakim kto jest, przez to są słabiej podatni na manipulacje. Również na tym etapie dużo łatwiej jest sprawdzać i wymuszać na wybranym. I odwołać można dużo łatwiej, przecież mniej ludzi=więcej zgody.
Co prawda są wyjątki od tego, ale nadal działa w dużej części przypadków.
Odpisz
22 stycznia 2024, 09:29
@Bezpaniki: bo w Rosji i Białorusi tylko mówią że jest demokracja. Bo jeśli u nich faktycznie ta demokracja jest to rzeczywiście nie działa
Odpisz
21 stycznia 2024, 23:36
A co, książki o sukcesach kapitalizmu są? Chętnie poczytam, polecajcie.
Odpisz
22 stycznia 2024, 01:35
@Anantashesha: Książek za dużo nie znam, ale za to znam statystyki
https://ourworldindata.org/grapher/share-of-population-living-in-extreme-poverty
Odpisz
22 stycznia 2024, 02:22
Czyli brak książek na temat sukcesów komunizmu to dla ciebie daily reminder że komunizm nie działa, ale już brak książek na temat sukcesów kapitalizmu to nic, bo są statystyki?
Odpisz
22 stycznia 2024, 02:24
Btw. Nie wiem czego mają dowodzić twoim zdaniem te statystyki?
Odpisz
22 stycznia 2024, 10:25
@Anantashesha: dosłownie nigdzie tak nie napisałem bruh.
Odpisz
22 stycznia 2024, 10:26
@Anantashesha: mają dowodzić tego że kapitalizm ma pozytywne skutki ponieważ powoduje on rozwój gospodarczy który z kolei powoduje poprawę warunków życia
Odpisz
22 stycznia 2024, 10:57
Jak nie napisałeś? Komentarz na dole jest xd
I w jaki sposób to udowadniają? Nie dostrzegam tego.
Odpisz
22 stycznia 2024, 20:18
@Anantashesha: może po prostu źle użyłem daily reminder ale chodziło mi po prostu o przypomnienie że komunizm nie działa przy okazji tego mema
Odpisz
23 stycznia 2024, 01:54
Okej, zrozumiałam :)
To co, powiesz mi w jaki sposób te statystyki cokolwiek udowadniają?
Odpisz
23 stycznia 2024, 01:59
@Anantashesha: Jasne. Statystyki mówią o zmniejszającej się liczbie osób żyjących w skrajnej biedzie. Jak wiadomo jest to spowodowane rozwojem gospodarczym. Jako że kapitalizm jest dominującym systemem gospodarczym na świecie i powoduje wspomniany wzrost, można powiedzieć że to jego zasługa.
Odpisz
23 stycznia 2024, 03:14
Interesuje mnie to "jak wiadomo". Otóż wyobraź sobie że nie wiadomo. Gdybym ja miała odpowiadać, powiedziałabym że zmniejszenie liczby osób żyjących w skrajnej biedzie jest spowodowane wieloma czynnikami, począwszy od rozwoju technologii w wielu dziedzinach takich jak efektywne pozyskiwanie zasobów czy transport, poprzez rozwój postaw altruistycznych w społeczeństwie, gdzie coraz powszechniejsze są na przykład zasiłki czy inne programy pomocy socjalnej, a także aktywizacji zawodowej, czy też większa dostępność edukacji. Jasne, wzrostu gospodarczy pewnie będzie pełnił jakąś tam rolę, ale wydaje mi się że raczej niewielką, bo w kapitalizmie bogacą się głównie jeżeli nie jedynie ci, którzy już są bogaci. Nie zgadzam się też żeby kapitalizm był powodem rozwoju gospodarczego. Podsumowując, nie, nie zgadzam się żeby można było powiedzieć że to "jego zasługa".
Odpisz
23 stycznia 2024, 10:30
@Anantashesha: a rozwój technologiczny przez co jest spowodowany? + zwróć uwagę na fakt że liczba osób w skrajnej biedzie zmniejszała się coraz bardziej również w latach 1820- 1950 kiedy państwa opiekuńcze i programy socjalne nie były tak powszechne
Odpisz
23 stycznia 2024, 11:34
Tak, dlatego wymieniłam wiele powodów.
Rozwój technologiczny powoduje na przykład nauka :)
Odpisz
22 stycznia 2024, 01:27
Daily reminder że komunizm nie działa
Odpisz
21 stycznia 2024, 23:12
A wysłanie Gagarina w kosmos to nie sukces?
Odpisz
20 stycznia 2024, 00:24
rumcajschr była kobietą
Odpisz
20 stycznia 2024, 00:26
@bedziemagik:
Odpisz
20 stycznia 2024, 12:43
@rumcajschr: komunizm nie działa
Odpisz
20 stycznia 2024, 12:50
@ziemniaczekpl_memasik: 😭😭😭
Odpisz
21 stycznia 2024, 19:09
@ziemniaczekpl_memasik: Próbowałeś wyłączyć i włączyć?
Odpisz
21 stycznia 2024, 18:42
Jasne, że mamy. Proszę udać się na dział z fantastyką.
Odpisz
21 stycznia 2024, 18:33
dział fantastyka
Odpisz
21 stycznia 2024, 18:06
-Przepraszam, macie tutaj może dzieła Marksa, Engelsa albo Lenina?
-Człowieku to jest biblioteka, jak chcesz dostać rozpałki to idź do kotłowni może ci coś dadzą
Odpisz
20 stycznia 2024, 08:55
Zbazowany mem💪
Odpisz
20 stycznia 2024, 00:48
Odpisz
20 stycznia 2024, 00:38
Ty urwisie
Odpisz
20 stycznia 2024, 00:29
rel robie tak codziennie
Odpisz