Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Anantashesha

12 lutego, 19:53

K*pitalizm

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (30)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (30)
Avatar AlMalina

16 lutego, 03:57

@Anantashesha: Z tym że tam był reżim to jestem w stanie się zgodzić. Pisałam nawet tutaj dużo komentarzy na temat Związku Radzieckiego oraz całej zimnej wojnie i relacjach między wieloma państwami. Najgorzej było za czasów Stalina gdyż on był tylko dla władzy. Pozabijał bez powodu nawet rywali. Są teorie że był tak zje**nym człowiekiem, że jego żona popełniła samobójstwo z powodu Stalina bo myślała że miał całkowicie na nią wyje**ne. On dostał wyrzuty sumienia zwłaszcza podczas pogrzebu ale nawet śmierć żony nie dała mu do myślenia by zadbać o naród. Zabijał więcej ludzi a dopiero po inwazji Niemców zaprzestał. Teoretycznie bo nie wiadomo co się stało z niektórymi dowódcami po drugiej wojnie światowej. Z marszałkami też nie wiadomo. Z resztą po śmierci Stalina dużo osób nie ukrywały zadowolenia. Nawet przy dziennikarzy którzy w sumie też się z tego cieszyli.

Tak wgl to jak funkcjonowała polityka ZSRR przekonali się ci którzy nie bali się reżimu jak i strachu przed władzą. Ogólnie to inwazja na Afganistan dała w kości Związku Radzieckiego ale też nie była dobrze zorganizowana ekonomia np. niepotrzebnie zwiększone wydatki i deficyt. Na dodatek nieoczekiwana śmierć Leonida Breżniewa jeszcze pogłębiła problem. Potem wybory sekretarza związku które nie były lepsze. Andropow zmarł po dwóch latach władzy a Czernienko ledwo rok. Na dodatek prawdopodobnie często był w szpitalu. Sala w której przemawiał to był podobno pokój szpitala. Podczas rządów Michaiła Gorbaczowa naród zauważył, że ta forma rządów nie przynosi korzyści. Między innymi nie była brana pod uwagę modernizacja gospodarki.

Ogólnie to rządy Michaiła Gorbaczowa nie były najlepsze. Z resztą nie wszystko potrafił utrzymać a opozycjoniści domagali się zmiany. Borys Jelcyn nawet utworzył swoją stronę a po rozpadzie ZSRR stał się prezydentem nowopowstałej republiki rosyjskiej która była największą republiką w ZSRR. Wtedy zaczęła się całkowita możliwość prywatyzacji i reform tyle że te reformy to były nieudane eksperymenty. Z resztą narodziło się masa oligarchów a prezydent ze swoimi problemami starał się rozwiązywać problemy w swój sposób wchodząc w alkoholizm. Rosyjscy patrioci nawet zauważyli problem jakim było okradanie państwa oraz upokorzenie prezydentury i od razu chcieli coś z tym zrobić. Władimir Putin w 1996 roku znalazł sobie pracę w moskiewskim Kremlu a dwa lata później był wiceprzewodniczącym w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa. Jelcynowi był potrzebny ktoś kto nie był znany i ktoś kto nie miał za sobą czarnej przeszłości. I tak się stało pod koniec 1999 roku, Borys Jelcyn poddał się do dymisji a tymczasowo prezydenturę objął Władimir Putin. Gdy w 2000 roku wygrał wybory to zaczął próbować odzyskiwanie strefy wpływów utraconej po upadku ZSRR a także pozbycia się oligarchów.

Avatar AlMalina

16 lutego, 03:57

@AlMalina: Ogólnie to Rosja już ma za sobą komunizm a został tylko totalitaryzm jednak do dziś skutki komunizmu są w Rosji widoczne np. bieda w wioskach, syf w miastach, mafia, złodziejstwo i korupcja. Poza tym cenzura ma miejsce do dzisiaj. Trzy lata temu aresztowano opozycjonistę Aleksieja Nawalnego i dużo ludzi na protestach zostało tymczasowo aresztowanych a niektórzy nastolatkowie uciekli z Federacji Rosyjskiej do Europy. Nawet ich rodzice ostrzegali by uciekać. Dwa lata temu aresztowano też kobietę która trzymała pustą białą kartkę oraz dziennikarkę Marinę Owsiannikową na jeden rok pozbawienia wolności która trzymała plakat antywojenny 14 marca 2022 roku na kanale Pierwyj Kanal (Pierwszy Kanał, znany też jako 1TV) podczas programu Время (czas, program informacyjny na kanale Pierwyj Kanal). Są pogłoski że została oskarżona nie z powodu plakatu a opublikowanie jakiegoś manifestu politycznego w sieci. Jej protest w sumie przyniósł jakiś rezultat. Po tym zdarzeniu wiele dziennikarzy zdecydowało o rezygnacji z pracy.

Avatar Leszy

11 lutego, 15:20

Avatar Peroczek

12 lutego, 22:52

@Leszy: Fajniej by było ją zestrzelić z jakiegoś zabytkowego myśliwca

Avatar parufki_w_poczekalni

12 lutego, 20:20

Na ...j jej prywatny Jet skoro nawet go nie pilotuje? Bez sensu

Avatar Knudson

12 lutego, 17:36

jak ci się zdawa mógłbyś mi ty kiedyś załatwić żebym ja się tym helikoptrem przefrunął ?

Avatar ale_urwal

11 lutego, 16:26

Złoto XDDD

Avatar ddawdad

11 lutego, 15:28

Swift coś zrobiła ostatnio czy co?
Wszystkie memy tego typu jakie widziałem były o niej.

Avatar mafiax2006

11 lutego, 15:56

@ddawdad: Taylor mówiła że ludzie powinni być bardziej ekologiczni a ona samymi lotami prywatnym odrzutowcem przebiła roczny ślad węglowy kilku przeciętnych rodzin

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar marucha
Dodane przez: marucha

Rel

Załamany

Przykre

Prześliczna!

Robi sobie klienta

Dzień Świra

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka