To się nazywa fluktuacja magii
- magia zanikła
- magia
Jest jeszcze trzecia, choć myślę że dla niektórych może podpadać pod drugą, "napływ magii":
- Dawno temu te ziemie zamieszkiwały nieprzeliczone rzesze ludzi. Lecz magia wezbrała i potwory zniszczyły większość z nich, dziś można natrafić jedynie na nieliczne ludzkie siedziby, desperacko i ostatkiem sił walczące o przetrwanie
Ktoś może polecić jakąś dobrą magiczną apokalipsę?
@smok_nad_rozlewiskiem: jedyne, co mi przychodzi do głowy, to cykl Tomasza Kołodziejczaka "Ostatnia Rzeczpospolita". Sam jeszcze nie czytałem, ale od krewnych wiem, że dzieje się w alternatywnym świecie, w którym kraje zachodnie zostały podbite i zdewastowane przez demony, którym opór stawia Polska sprzymierzona z elfami.
@Anantashesha: czasami to zależy od tego, kto akurat ocenia. Niejednokrotnie próbowałem wrzucić memy, które teoretycznie były w guście większości jejaków, ale akurat natrafiłem na czas aktywności tych o ewidentnie złym humorze, i w rezultacie nie przechodziły dalej.
W moim hard wb-ing uniwersum jakaś korporacja "porywa" biednych słowian z długami, wmawiając im że bedą rąbać drewno czy inne takie, jednocześnie wysyłając ich do jakiegod alternatywnego wszechświata z wściekłymi xenomorfoidalnymi małpami
Obecnie muszę ogarnąć podstawowe zasady fizyki, czyli też tektonika i słońce/a na nieskończonym w wszystkich kierunkach świecie
Trzeba zanotować iż to nawet zapisane nie jest, więc dużo może się zmienić
👍👍
W takim wypadku jednak smoki są tam potraktowane albo jako zwierzęta (HP), albo jako stworzenia tak ekstremalnie rzadkie, że podchodzi to pod pierwszy podgatunek high fantasy (Narnia)
@Denominativus: hp i opowieści z narni to low fantasy, bo mieszają się tam elementy fantastyczne z rzeczywistym światem, a high fantasy to zupełnie nowe uniwersum odrębne całkowicie od naszego
@wiedeni: No ale Narnia to zupełnie nowe uniwersum, seria przytacza multiwersum i pokazane są 3 uniwersa między którymi co jakiś czas otwiera się przejście.
- Nasz świat
- Narnia
- Świat z którego pochodzi ta królowa lodu czy jak ona się nazywała z 1 części
Tym czasie w moim Universum bardziej mechanic fantasy wrogiem jest planeta która chce zniszczyć wszystkie na niej żywe istoty tworząc ku temu demony stylizowane na mikro organizmy by, móc się odrodzić na nowo
@WujekFoliarz: nie skupiam się zbytnio nad jakąś konkretną rzeczą w tym uniwersum
jest bardziej robione pod grę jak diablo, czy tu bardziej Torchlight z elementami survivalu
zamysł lore ma polegać na wydarzenie zwanym cudem gdzie Endfearanie(nazwa mieszkańców krainy) z słabych strachliwych i kruchych istot, zaczęły się stawać dumnymi twardymi i nie powstrzymanymi istotami w boju z technologią na poziomie steampunkowej pierwszej wojny światowej, choć broń biała i magia ma dalej być używana, żyjącej w mocno zaawansowany syndromie oblężonej twierdzy
sama stylistyka ma być Arabsko baśniowo steampunkowa wymieszana lekko z warhammerem 40k
Dwa gatunki historii ludzkości:
1) Dawno temu ludzie żyli w zgodzie, mieli wszystko wspólne, nie było niewolnictwa, wszyscy się kochali; być może pewnego dnia powrócą czasy wspaniałego komunizmu i nastanie nowa era.
2) JAK KUR*A SIĘ POZBYĆ TYCH PIER***ONYCH KOMUNISTÓW.
komunizm to raczej stosunkowo świeża plaga. Przez większość historii zagrożeniami dla ludzi były albo agresywne imperia, albo hordy barbarzyńców (albo miks jednego i drugiego)
Komentarze
Odśwież20 lutego 2024, 12:22
Wiesiek jest tak pomiędzy. Potwory powoli zanikają.
Odpisz
15 lutego 2024, 13:28
To się nazywa fluktuacja magii
- magia zanikła
- magia
Jest jeszcze trzecia, choć myślę że dla niektórych może podpadać pod drugą, "napływ magii":
- Dawno temu te ziemie zamieszkiwały nieprzeliczone rzesze ludzi. Lecz magia wezbrała i potwory zniszczyły większość z nich, dziś można natrafić jedynie na nieliczne ludzkie siedziby, desperacko i ostatkiem sił walczące o przetrwanie
Ktoś może polecić jakąś dobrą magiczną apokalipsę?
Odpisz
17 lutego 2024, 21:23
@smok_nad_rozlewiskiem: jedyne, co mi przychodzi do głowy, to cykl Tomasza Kołodziejczaka "Ostatnia Rzeczpospolita". Sam jeszcze nie czytałem, ale od krewnych wiem, że dzieje się w alternatywnym świecie, w którym kraje zachodnie zostały podbite i zdewastowane przez demony, którym opór stawia Polska sprzymierzona z elfami.
Odpisz
18 lutego 2024, 00:04
@niggiddu: Dzięki, zajrzę. Łap zieloną :)
Odpisz
Edytowano - 15 lutego 2024, 08:18
Kiedyś to wrzucałam i nie przeszło. Ciekawi mnie co się zmieniło.
Odpisz
15 lutego 2024, 17:10
@Anantashesha: Wrzucający.
Odpisz
16 lutego 2024, 00:41
@renamon: Ocenianie memów po tym kto je dodał a nie po ich jakości? Bardzo mądrze.
Odpisz
17 lutego 2024, 21:18
@Anantashesha: czasami to zależy od tego, kto akurat ocenia. Niejednokrotnie próbowałem wrzucić memy, które teoretycznie były w guście większości jejaków, ale akurat natrafiłem na czas aktywności tych o ewidentnie złym humorze, i w rezultacie nie przechodziły dalej.
Po prostu miałem teraz farta.
Odpisz
17 lutego 2024, 21:39
@niggiddu: Z tego co pamiętam jak go dodałam miał bardzo dobre oceny, więc to kwestia adm!na, nie oceniających.
Odpisz
Edytowano - 13 lutego 2024, 20:25
W moim hard wb-ing uniwersum jakaś korporacja "porywa" biednych słowian z długami, wmawiając im że bedą rąbać drewno czy inne takie, jednocześnie wysyłając ich do jakiegod alternatywnego wszechświata z wściekłymi xenomorfoidalnymi małpami
Obecnie muszę ogarnąć podstawowe zasady fizyki, czyli też tektonika i słońce/a na nieskończonym w wszystkich kierunkach świecie
Trzeba zanotować iż to nawet zapisane nie jest, więc dużo może się zmienić
👍👍
Odpisz
15 lutego 2024, 13:32
@WujekFoliarz: Brzmi ciekawie. Daj znać jak będziesz chciał się podzielić gotowym, albo tytułem wydawanego żebym mogła zerknąć :)
Odpisz
15 lutego 2024, 12:59
Ragna Crimson
Odpisz
13 lutego 2024, 20:07
Wyjątki dla potwierdzenia reguły: Harry Potter, Opowieści z Narnii, tam nikogo nie obchodzi fakt istnienia smoków
Odpisz
13 lutego 2024, 20:09
@Denominativus: obydwa raczej się nie zaliczają do high fantasy
Odpisz
13 lutego 2024, 20:10
@niggiddu: Według znanych mi definicji jak najbardziej. Istnieją fikcyjne stworzenia i wygrywa dobro, to w zasadzie główny wyznacznik.
Odpisz
13 lutego 2024, 20:11
@Denominativus: zwracam honor.
W takim wypadku jednak smoki są tam potraktowane albo jako zwierzęta (HP), albo jako stworzenia tak ekstremalnie rzadkie, że podchodzi to pod pierwszy podgatunek high fantasy (Narnia)
Odpisz
13 lutego 2024, 20:12
@niggiddu: To akurat prawda
Odpisz
13 lutego 2024, 20:15
@Denominativus: Harry Potter to akurat urban fantasy, światem jest Ziemia, a nie żaden nowy świat
Odpisz
13 lutego 2024, 20:18
@Denominativus: hp i opowieści z narni to low fantasy, bo mieszają się tam elementy fantastyczne z rzeczywistym światem, a high fantasy to zupełnie nowe uniwersum odrębne całkowicie od naszego
Odpisz
13 lutego 2024, 20:44
@wiedeni: No ale Narnia to zupełnie nowe uniwersum, seria przytacza multiwersum i pokazane są 3 uniwersa między którymi co jakiś czas otwiera się przejście.
- Nasz świat
- Narnia
- Świat z którego pochodzi ta królowa lodu czy jak ona się nazywała z 1 części
Odpisz
13 lutego 2024, 20:45
@Darwidx: Występuje nasz świat rzeczywisty, więc to low fantasy
Odpisz
14 lutego 2024, 01:02
@wiedeni: Dla low fantasy wydarzenia muszą być, szeroko rozumiejąc realistyczne, nasz świat nie jest konieczny
Odpisz
13 lutego 2024, 20:14
Tym czasie w moim Universum bardziej mechanic fantasy wrogiem jest planeta która chce zniszczyć wszystkie na niej żywe istoty tworząc ku temu demony stylizowane na mikro organizmy by, móc się odrodzić na nowo
Odpisz
Edytowano - 13 lutego 2024, 20:28
@Boberek00: Jak ja uwielbiam rzeczy bazujące na "ludki w czymś żywym, gigantycznym, niezrozumianym, nie z tego świata"
MFPNP, czy też nawet Zona z STALKERA
Na czym się skupiasz w pracy, w sensie biologia, technologia, ogólny lore..?
Odpisz
13 lutego 2024, 20:49
@Boberek00: przecież to jest +/- FF7.
Odpisz
Edytowano - 13 lutego 2024, 21:11
@WujekFoliarz: nie skupiam się zbytnio nad jakąś konkretną rzeczą w tym uniwersum
jest bardziej robione pod grę jak diablo, czy tu bardziej Torchlight z elementami survivalu
zamysł lore ma polegać na wydarzenie zwanym cudem gdzie Endfearanie(nazwa mieszkańców krainy) z słabych strachliwych i kruchych istot, zaczęły się stawać dumnymi twardymi i nie powstrzymanymi istotami w boju z technologią na poziomie steampunkowej pierwszej wojny światowej, choć broń biała i magia ma dalej być używana, żyjącej w mocno zaawansowany syndromie oblężonej twierdzy
sama stylistyka ma być Arabsko baśniowo steampunkowa wymieszana lekko z warhammerem 40k
Odpisz
13 lutego 2024, 21:18
Final Fantasy jest raczej Sci fi
gdy mi się marzy bardziej steampunk Fantasy
Odpisz
13 lutego 2024, 20:10
Dwa gatunki historii ludzkości:
1) Dawno temu ludzie żyli w zgodzie, mieli wszystko wspólne, nie było niewolnictwa, wszyscy się kochali; być może pewnego dnia powrócą czasy wspaniałego komunizmu i nastanie nowa era.
2) JAK KUR*A SIĘ POZBYĆ TYCH PIER***ONYCH KOMUNISTÓW.
Odpisz
13 lutego 2024, 20:12
komunizm to raczej stosunkowo świeża plaga. Przez większość historii zagrożeniami dla ludzi były albo agresywne imperia, albo hordy barbarzyńców (albo miks jednego i drugiego)
Odpisz
13 lutego 2024, 20:14
@niggiddu: generujmy do różnych rewolucji, ale rzeczywiście to raczej tylko czasy nowoczesne.
Odpisz