Transport publiczny do małych miejscowości staje się coraz gorszy
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Lekko nie będzie
Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie
To by wystarczyło
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Jakby trochę nie fair
Nieuczciwa ocena
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież13 maja 2024, 22:09
Biedny Trazynek spóźni się na ocyganienie planety do swojego muzeum
Odpisz
7 marca 2024, 22:00
Znam przypadek, że do miejscowości przyjeżdżały 2 autobusy dziennie
Odpisz
6 marca 2024, 09:15
I dlatego trzeba zainwestować w transport publiczny. Najlepiej jakby był pociąg co chwilę.
Odpisz
6 marca 2024, 09:18
@Murarzowa: mało oszczędne by to było.
Odpisz
6 marca 2024, 09:20
@kiwi999999: ale skuteczne
Odpisz
6 marca 2024, 09:21
@kiwi999999: to by było dużo bardziej oszczędne jeśli przyrównasz to do kosztów tego samego ale w postaci komunikacji osobistej typu auta.
Auta wymagają zajebiście dużej infrastruktury drogowej oraz parkingów, zważając na to, że zajmują nieproporcjonalnie więcej miejsca w porównaniu do tego ile osób mogą przewieść
Odpisz
Edytowano - 6 marca 2024, 09:40
@Murarzowa: pociąg kursująch "co chwile" do takich odludnych miejsc jest zbędny, gdyż ludzie w większości kursują tylko do pracy i z powrotem w innych wypadkach w tej parotonowej maszynie jechałoby pare osób.
Odpisz
6 marca 2024, 10:02
@kiwi999999: co godzinę wystarczy, szczególnie że takie pociągi nie będą jechać tylko do tej miejscowości a przejeżdżać przez nią zatrzymując się na stacji
Odpisz
6 marca 2024, 10:02
@kiwi999999: zależy od długości linii i przystanków.
Wszystko da się rozplanować
Z resztą oczywiście "co chwilę" zależnie od pory dnia. I chwila to też pojęcie niezdefiniowane.
Odpisz
6 marca 2024, 10:11
@Rhokai: skuteczne dla tych dwóch osób co by jeździły
Odpisz
6 marca 2024, 10:35
dobra idź się naucz czegoś a nie pie.... głupoty bez oparcia w rzeczywistości
Odpisz
6 marca 2024, 10:39
@Murarzowa: widzę że na sam widok mojego komentarza dajesz w dół XD
Odpisz
6 marca 2024, 10:47
2 osoby jak na stację wioskową między moim miastem a Szczecinem to i tak dużo, a mimo tego pociąg zawsze pełny. Spokojnie możemy dobudować nasze linię kolejowe do poziomu Niemców, już i tak mamy zajebisty poziom kolei na skalę światową i małe dobudówki przy okazji CPK sprawią, że będziemy mieli bardzo efektywny transport.
Odpisz
6 marca 2024, 11:09
@Murarzowa: zależy jakie, do takiego trabanta np można zmieścić kilkanaście osób
Odpisz
6 marca 2024, 21:39
@Murarzowa: W kwestii transportu skupiłbym się na autobusach. Koleje jakoś jeszcze funkcjonują, autobusy pozamiejskie są w agoni.
Odpisz
7 marca 2024, 07:17
@kiwi999999: Co z tego że parotonowy? Koszt energetyczny operowania pociągu jest dużo mniejszy niż autobusu.
Odpisz
7 marca 2024, 07:19
otóż to
Odpisz
7 marca 2024, 08:09
ehhh
Ale chodziło mi, że po cholere ma jakikolwiek transport publiczny jeździć "co chwilę"(którą przyjąłem w stosunku do mema jako 20-30 minut), skoro i tak prawie nikt nie będzie nimi jeździł poza pewnymi godzinami.
Odpisz
7 marca 2024, 08:16
@kiwi999999: jeśli twoim stosunkiem do 5 dni jest 30 minut to niezła rozbieżność Ą.
Ponadto wszystko da się rozplanować.
O pewnych porach dnia możesz mieć pociąg nawet co 20 minut ale jakiś czas później przerwa wynosi już 2 godziny.
Tutaj podaję wartości z dupy więc proszę ich nie analizować.
Po prostu wszystko da się dopasować zależnie od zapotrzebowania. Trzeba po prostu chcieć to zrobić.
Odpisz
Edytowano - 7 marca 2024, 09:25
@Murarzowa: Mem przedstawia "5 godzin i 46 minut".
Ja tylko twierdze, że określenie "co chwile" jest źle użytym określeniem w tym wypadku.
Odpisz
7 marca 2024, 14:23
Przy rzadziej kursujących połączeniach autobus jest tańszy. Co ci po niższych kosztach energetycznych, skoro masz wysokie koszta stałe(utrzymanie infrastruktury)? Autobus jeździ po drodze na której jeżdzą też inne pojazdy. Więc koszta stałe są rozdzielane na większą liczbę pojazdów
Odpisz
7 marca 2024, 14:34
@Grewest: Używanie pociągów redukuje zużycie asfaltu, a mniejsze zużycie asfaltu oszczędza więcej bo asfalt jest dużo mniej trwały.
Odpisz
7 marca 2024, 17:03
@Murarzowa: Tak, ale to wciąż wymaga większej liczby pociągów. To kwestia skali
Od pewnego momentu korzyść redukcji zużycia asfaltu, czy niższe koszty energetyczne jest większa od kosztów stałych utrzymania kolei.
Odpisz
7 marca 2024, 19:55
@Murarzowa: Rzadki przypadek Murarzowej mówiącej coś naprawdę mądrze
Odpisz
6 marca 2024, 10:42
Literalnie ja
(Moje zdjęcie poniżej)
Odpisz
6 marca 2024, 22:27
@Obamasandwtch:
Szarekh, to nie jest poczekalnia OBOŻEOKUR
Odpisz
7 marca 2024, 07:00
@AxonDeHudin: to jest trazyn
Odpisz
7 marca 2024, 00:24
Nie masz pksów? Zamawiaj ubera
Odpisz
7 marca 2024, 01:47
@kirssuu: mam pekaesy bo jestem zydem
Odpisz
6 marca 2024, 23:15
Rel, u mnie autobusy kursują średnio co 45min, a kiedy któryś ze znajomych, którzy mieszkają w większym mieście mówią coś typu ,,Czemu nie pojechałeś autobusem?", to mnie szlag trafia...
Odpisz
Edytowano - 6 marca 2024, 09:03
Nie ma tragedii
Za te 2 autobusy dzinnie płace tylko 180zł miesięcznie
I to z ulgami uczniowskimi. Bez nich płaciłbym około 360.
Ja nie mam tragicznie bo do miasta mam tylko 20km
Gorzej z tymi co mieszkają dwie wioski dalej...
Odpisz
6 marca 2024, 21:21
@kiwi999999: Siema ja mieszkam dwie wioski dalej
Odpisz
6 marca 2024, 22:24
@kiwi999999: U mnie nawet nie ma ulgi uczniowskiej, lol
Odpisz
6 marca 2024, 11:14
Składakiem szybciej będzie
Odpisz