A to nie bylo tak ze to gniazdo aie spaliło i dla tego musieli je usunąć? A potem zamontowali konstrukcje pod nowe gniazdo i nawet dali gałęzie ze starego?
Smutne, ale jeśli by założył tam rodzinę, to albo by się spalili, albo łatwo by mogli dotknąć skrzydłami dwóch różnych drutów i w sumie też nie spalić.
Miałam na podwórku słupy energetyczne i któregoś dnia bocian albo przelatywał przy nim, albo chciał na niego usiąść (nie widziałam), musiał dotknąć skrzydłami i został porażony, spadł zwęglony :(
U nas przy pobliżu ogródka na słupie i kiedyś było gniazdo bocianów, ale przyjechali chyba elektrycy i te gniazdo spadło i wstawili platformę i przez lata bociany mijały aż do poprzedniego roku gdy para bocianów zdecydowała zająć miejsce jako gniazdo(nawet była potyczka trzech bocianów o to miejsce rok temu)
Komentarze
Odśwież8 marca 2025, 13:28
A to nie bylo tak ze to gniazdo aie spaliło i dla tego musieli je usunąć? A potem zamontowali konstrukcje pod nowe gniazdo i nawet dali gałęzie ze starego?
Odpisz
7 kwietnia 2024, 12:20
U mojej babci była podobna sytuacja, do tego gniazdo blisko domu (więc odchody i hałas), ale znalazły sobie miejsce
Odpisz
7 kwietnia 2024, 11:15
Należało postawić słup obok i przepiąć kable.
Odpisz
7 kwietnia 2024, 08:58
Smutne, ale jeśli by założył tam rodzinę, to albo by się spalili, albo łatwo by mogli dotknąć skrzydłami dwóch różnych drutów i w sumie też nie spalić.
Miałam na podwórku słupy energetyczne i któregoś dnia bocian albo przelatywał przy nim, albo chciał na niego usiąść (nie widziałam), musiał dotknąć skrzydłami i został porażony, spadł zwęglony :(
Odpisz
6 kwietnia 2024, 19:43
Jak mogli...
Odpisz
6 kwietnia 2024, 19:18
Tusk,Morawiecki-
- o nie panie nie ma tak bez podatków budować tu gniazda.
Odpisz
5 kwietnia 2024, 10:21
co, Przecież to jest nielegalne, tak nie wolno robić.
Odpisz
6 kwietnia 2024, 17:13
@kajba: jak by się gniazdo z bocianami zajęło ogniem to byś inaczej gadał
Odpisz
5 kwietnia 2024, 14:31
Ten bician to polak. Buduje dom. Strażak to państwo/rząd...
Odpisz
5 kwietnia 2024, 13:02
Nieładnie.
Odpisz
5 kwietnia 2024, 12:44
U nas przy pobliżu ogródka na słupie i kiedyś było gniazdo bocianów, ale przyjechali chyba elektrycy i te gniazdo spadło i wstawili platformę i przez lata bociany mijały aż do poprzedniego roku gdy para bocianów zdecydowała zająć miejsce jako gniazdo(nawet była potyczka trzech bocianów o to miejsce rok temu)
Odpisz