Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar DHF1232

9 kwietnia 2024, 12:15

Dzieci z ADHD próbujące podłączyć ten jeden kabelek, który nie sprawia żadnego problemu.
To udowadnia jak wiele osób tutaj nie potrafi przykręcić śrubki bez załamania nerwowego.

Avatar Talerz

7 kwietnia 2024, 01:08

K...a rel, nie idzie tego ...jostwa wykrecic

Avatar
Konto usunięte

7 kwietnia 2024, 10:10

@Talerz: Myślisz że VGA jest ...jostwem bo nigdy nie miałaś do czynienia z DVI
Nie dość że to też trzeba kręcić to jeszcze jest tyle odmian że jak masz monitor DVI, wyjście wideo DVI i kabel DVI to to wszystko mogło mieć inne złącze

Avatar
Konto usunięte

7 kwietnia 2024, 10:11

Avatar
Konto usunięte

7 kwietnia 2024, 10:13

Jeszcze jest jakaś odmiana z dodatkowym pionowym pinem po prawej, miałam taką w starej karcie graficznej

Avatar gelo1238

9 kwietnia 2024, 10:52

To pewnie dedykowane złącze na obraz cyfrowy. Dvi mogło działać zarówno z sygnałem analogowym jak i cyfrowym.

Avatar gelo1238

9 kwietnia 2024, 10:50

Dlaczego VGA?

Avatar malinowy_kot

9 kwietnia 2024, 09:53

Ja akurat szanuję VGA, dużo sprzętu jest z tym, no i se śrubki można dokręcić

Avatar Dark_Dante

9 kwietnia 2024, 09:36

Ciekawostka - wciąż jest używane w EKG, kardiomonitorach i pokrewnych, bo doskonale się do tego nadaje... A także nie wymyślono nic lepszego. Co prawda były próby przerobieniu tego na USB ale najczęściej się kończyło tak, że ten kabel wrzucano w obudowę wielkości myszki, gdzie był cały sterownik interpretujący sygnał i dopiero potem drugi kabel już szedł na wejście USB urządzenia docelowego.

Avatar Lakikus

9 kwietnia 2024, 08:41

Ktoś nie lubi jedynego złącza które nie wyskakiwało przez lekkie szarpnięcie kablem.

Avatar Murarzowa

Edytowano - 9 kwietnia 2024, 09:27

@Lakikus: Skill issue masz. Żadne inne złącze mi nie wyskakuje a to tutaj się lubi przekręcić lekko i z RGB robi się samo B

Avatar FluttershyIsNOTaDoormat

6 kwietnia 2024, 23:53

a jeszcze to stare okrągłe wejście dla myszki z dziurkami, to co miało ponoć lepsze osiągi niż USB?

Avatar elementiro

7 kwietnia 2024, 17:22

@FluttershyIsNOTaDoormat: w sensie PS/2 (zdjęcie)?
Z tymi lepszymi osiągami to mocno naciągane mówiąc w dużym skrócie - i co najwyżej może mieć zastosowanie jeżeli używasz najtańszego sprzętu pod USB i/lub przedpotopowych sterowników. Całość sprowadza się do tego, że w przypadku interfejsu PS/2 urządzenie sterujące samo zgłasza fakt o wystąpieniu zdarzenia - w zasadzie tak szybko jak ono nastąpi, podczas gdy dla urządzeń USB cała komunikacja jest z inicjatywy komputera - to on odpytuje urządzenia czy nastąpiło zdarzenie od ostatniego razu. A rzeczywistość jest taka, że przy dobrym sprzęcie i sterownikach odpytywanie jest na tyle często, że zgłaszanie zdarzeń przez urządzenie nic nie daje (zwłaszcza, że PS/2 ma śmieszną przepustowość w porównaniu z USB). Tym bardziej, że zgłoszenie zdarzenia to jedno a obsłużenie go przez system to drugie.

Avatar FluttershyIsNOTaDoormat

7 kwietnia 2024, 17:28

@elementiro: w testach z klawiaturą wyszło, że PS/2 pozwalało na znacznie szybsze wpisywanie tekstu ale to może faktycznie zależy od sprzętu

Avatar elementiro

7 kwietnia 2024, 19:22

@FluttershyIsNOTaDoormat: znacznie - raczej nie. PS/2 wymaga 0,68 ms na wysłanie pakietu. W przypadku USB i testów które widziałem - standardowy sterownik odpytuje co 15 ms dla wolnego trybu USB i co 1 ms dla pełnej prędkości (przy czym "pełna prędkość" to nie jest nic kosmicznego - to są 2 dostępne prędkości dla USB 1, nawet nie wchodzimy w prędkości USB 2.0). Dla tej pierwszej faktycznie może występować różnica, ale dla pełnej prędkości różnica jest tylko na papierze - ze względu właśnie na obsługę zdarzeń, na to, że USB przesyła po kilka klawiszy jednocześnie, jeżeli wciskasz kombinację, a poza tym i tak nikt nie pisze 1000 znaków na sekundę). Więc nie licząc najtańszych klawiatur różnicy być nie powinno, w pozostałych jest naciągana. A w gamingowych może być nawet korzyść dla USB - można wykorzystać większą prędkość USB, sterownik może odpytywać częściej (nawet dla pełnej prędkości większość czasu jest cisza w komunikacji, więc ograniczenie jest sprzętowe). Zdecydowanie nie jest tu żadnym ograniczeniem protokół USB - a w przypadku PS/2 mówimy o fizycznie maksymalnej prędkości jakie on uniesie.

Avatar FluttershyIsNOTaDoormat

7 kwietnia 2024, 19:59

@elementiro: Niewielka różnica ale zawsze
https://youtu.be/BDeRtIsYP1Q

Avatar FluttershyIsNOTaDoormat

7 kwietnia 2024, 20:02

@FluttershyIsNOTaDoormat: w skrócie: odrobinę mniejsza latencja

Avatar SincerelySorry

7 kwietnia 2024, 10:16

Nwm ja lubię VGA, DVI i itd. Używam starszego sprzętu, więc jak coś ma VGA to życie staje się 100 razy lepsze, bo nie muszę używać przejściówek, żeby przejść z np. VGA na HDMI. Za przekleństwo uważam DisplayPorty oraz te niebieskie i fioletowe kółeczka co są do myszek i klawiatur, bo oba mają zero zastosowań w dzisiejszym świecie.

Avatar
Konto usunięte

7 kwietnia 2024, 10:17

@SincerelySorry: Akurat displayport ma zastosowanie jak masz monitor o wysokiej częstotliwości odświeżania

Avatar
Konto usunięte

6 kwietnia 2024, 22:10

E tam pie....isz, VGA jest zajebiste

Avatar
Konto usunięte

6 kwietnia 2024, 22:11

Tylko tyle że w nowszych sprzętach nie ma

Avatar FluttershyIsNOTaDoormat

6 kwietnia 2024, 23:38

popieram

Avatar
Konto usunięte

6 kwietnia 2024, 23:46

Gorzej z DVI
J...ć DVI

Avatar zx2001

6 kwietnia 2024, 22:19

Czekaj czym jest to ostatnie na dole?

Avatar
Konto usunięte

6 kwietnia 2024, 22:20

@zx2001:
Port do karty SD

Avatar zx2001

6 kwietnia 2024, 22:25

Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś poza fotografami tego użył, a tylko wma*cinia jak się rozkłada laptopy.

Avatar
Konto usunięte

6 kwietnia 2024, 22:28

@zx2001: Niby jak to przeszkadza w rozkładaniu laptopa

Avatar zx2001

6 kwietnia 2024, 22:35

Większość laptopów Lenovo które mają porty na karty SD ma do nich specjalne łódeczki i trzeba je wyjąć, żeby go otworzyć, a później pamiętać to włożyć po złożeniu.

Avatar
Konto usunięte

6 kwietnia 2024, 23:46

@zx2001: Ja się nigdy z takim czymś nie spotkałam

Avatar Egirl

6 kwietnia 2024, 22:30

Nie ma złącz RCA

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool

Ładne rzeczy

Najwspanialszy spośród przedmiotów

Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?

Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie

Przypałowo

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka