Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Ładne rzeczy
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie
Przypałowo
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież9 kwietnia 2024, 12:15
Dzieci z ADHD próbujące podłączyć ten jeden kabelek, który nie sprawia żadnego problemu.
To udowadnia jak wiele osób tutaj nie potrafi przykręcić śrubki bez załamania nerwowego.
Odpisz
7 kwietnia 2024, 01:08
K...a rel, nie idzie tego ...jostwa wykrecic
Odpisz
7 kwietnia 2024, 10:10
@Talerz: Myślisz że VGA jest ...jostwem bo nigdy nie miałaś do czynienia z DVI
Nie dość że to też trzeba kręcić to jeszcze jest tyle odmian że jak masz monitor DVI, wyjście wideo DVI i kabel DVI to to wszystko mogło mieć inne złącze
Odpisz
7 kwietnia 2024, 10:11
Odpisz
7 kwietnia 2024, 10:13
Jeszcze jest jakaś odmiana z dodatkowym pionowym pinem po prawej, miałam taką w starej karcie graficznej
Odpisz
9 kwietnia 2024, 10:52
To pewnie dedykowane złącze na obraz cyfrowy. Dvi mogło działać zarówno z sygnałem analogowym jak i cyfrowym.
Odpisz
9 kwietnia 2024, 10:50
Dlaczego VGA?
Odpisz
9 kwietnia 2024, 09:53
Ja akurat szanuję VGA, dużo sprzętu jest z tym, no i se śrubki można dokręcić
Odpisz
9 kwietnia 2024, 09:36
Ciekawostka - wciąż jest używane w EKG, kardiomonitorach i pokrewnych, bo doskonale się do tego nadaje... A także nie wymyślono nic lepszego. Co prawda były próby przerobieniu tego na USB ale najczęściej się kończyło tak, że ten kabel wrzucano w obudowę wielkości myszki, gdzie był cały sterownik interpretujący sygnał i dopiero potem drugi kabel już szedł na wejście USB urządzenia docelowego.
Odpisz
9 kwietnia 2024, 08:41
Ktoś nie lubi jedynego złącza które nie wyskakiwało przez lekkie szarpnięcie kablem.
Odpisz
Edytowano - 9 kwietnia 2024, 09:27
@Lakikus: Skill issue masz. Żadne inne złącze mi nie wyskakuje a to tutaj się lubi przekręcić lekko i z RGB robi się samo B
Odpisz
6 kwietnia 2024, 23:53
a jeszcze to stare okrągłe wejście dla myszki z dziurkami, to co miało ponoć lepsze osiągi niż USB?
Odpisz
7 kwietnia 2024, 17:22
@FluttershyIsNOTaDoormat: w sensie PS/2 (zdjęcie)?
Z tymi lepszymi osiągami to mocno naciągane mówiąc w dużym skrócie - i co najwyżej może mieć zastosowanie jeżeli używasz najtańszego sprzętu pod USB i/lub przedpotopowych sterowników. Całość sprowadza się do tego, że w przypadku interfejsu PS/2 urządzenie sterujące samo zgłasza fakt o wystąpieniu zdarzenia - w zasadzie tak szybko jak ono nastąpi, podczas gdy dla urządzeń USB cała komunikacja jest z inicjatywy komputera - to on odpytuje urządzenia czy nastąpiło zdarzenie od ostatniego razu. A rzeczywistość jest taka, że przy dobrym sprzęcie i sterownikach odpytywanie jest na tyle często, że zgłaszanie zdarzeń przez urządzenie nic nie daje (zwłaszcza, że PS/2 ma śmieszną przepustowość w porównaniu z USB). Tym bardziej, że zgłoszenie zdarzenia to jedno a obsłużenie go przez system to drugie.
Odpisz
7 kwietnia 2024, 17:28
@elementiro: w testach z klawiaturą wyszło, że PS/2 pozwalało na znacznie szybsze wpisywanie tekstu ale to może faktycznie zależy od sprzętu
Odpisz
7 kwietnia 2024, 19:22
@FluttershyIsNOTaDoormat: znacznie - raczej nie. PS/2 wymaga 0,68 ms na wysłanie pakietu. W przypadku USB i testów które widziałem - standardowy sterownik odpytuje co 15 ms dla wolnego trybu USB i co 1 ms dla pełnej prędkości (przy czym "pełna prędkość" to nie jest nic kosmicznego - to są 2 dostępne prędkości dla USB 1, nawet nie wchodzimy w prędkości USB 2.0). Dla tej pierwszej faktycznie może występować różnica, ale dla pełnej prędkości różnica jest tylko na papierze - ze względu właśnie na obsługę zdarzeń, na to, że USB przesyła po kilka klawiszy jednocześnie, jeżeli wciskasz kombinację, a poza tym i tak nikt nie pisze 1000 znaków na sekundę). Więc nie licząc najtańszych klawiatur różnicy być nie powinno, w pozostałych jest naciągana. A w gamingowych może być nawet korzyść dla USB - można wykorzystać większą prędkość USB, sterownik może odpytywać częściej (nawet dla pełnej prędkości większość czasu jest cisza w komunikacji, więc ograniczenie jest sprzętowe). Zdecydowanie nie jest tu żadnym ograniczeniem protokół USB - a w przypadku PS/2 mówimy o fizycznie maksymalnej prędkości jakie on uniesie.
Odpisz
7 kwietnia 2024, 19:59
@elementiro: Niewielka różnica ale zawsze
https://youtu.be/BDeRtIsYP1Q
Odpisz
7 kwietnia 2024, 20:02
@FluttershyIsNOTaDoormat: w skrócie: odrobinę mniejsza latencja
Odpisz
7 kwietnia 2024, 10:16
Nwm ja lubię VGA, DVI i itd. Używam starszego sprzętu, więc jak coś ma VGA to życie staje się 100 razy lepsze, bo nie muszę używać przejściówek, żeby przejść z np. VGA na HDMI. Za przekleństwo uważam DisplayPorty oraz te niebieskie i fioletowe kółeczka co są do myszek i klawiatur, bo oba mają zero zastosowań w dzisiejszym świecie.
Odpisz
7 kwietnia 2024, 10:17
@SincerelySorry: Akurat displayport ma zastosowanie jak masz monitor o wysokiej częstotliwości odświeżania
Odpisz
6 kwietnia 2024, 22:10
E tam pie....isz, VGA jest zajebiste
Odpisz
6 kwietnia 2024, 22:11
Tylko tyle że w nowszych sprzętach nie ma
Odpisz
6 kwietnia 2024, 23:38
popieram
Odpisz
6 kwietnia 2024, 23:46
Gorzej z DVI
J...ć DVI
Odpisz
6 kwietnia 2024, 22:19
Czekaj czym jest to ostatnie na dole?
Odpisz
6 kwietnia 2024, 22:20
@zx2001:
Port do karty SD
Odpisz
6 kwietnia 2024, 22:25
Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś poza fotografami tego użył, a tylko wma*cinia jak się rozkłada laptopy.
Odpisz
6 kwietnia 2024, 22:28
@zx2001: Niby jak to przeszkadza w rozkładaniu laptopa
Odpisz
6 kwietnia 2024, 22:35
Większość laptopów Lenovo które mają porty na karty SD ma do nich specjalne łódeczki i trzeba je wyjąć, żeby go otworzyć, a później pamiętać to włożyć po złożeniu.
Odpisz
6 kwietnia 2024, 23:46
@zx2001: Ja się nigdy z takim czymś nie spotkałam
Odpisz
6 kwietnia 2024, 22:30
Nie ma złącz RCA
Odpisz