Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Dark43Hunter

9 kwietnia, 14:05

OP nie wie na czym polega gender studies

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (24)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (24)
Avatar Aragornek

13 kwietnia, 00:16

@Anantashesha: "owszem, tak uznam, jeśli okaże się że miałeś na myśli to co ja miałam na myśli mówiąc czerwony." Jaki jest więc sens istnienia mowy, skoro każdy może mówić absolutnie cokolwiek i może to znaczyć cokolwiek każdy odbiorca subiektywnie sobie pomyśli? Popłynęłaś z tym zdaniem. Gdyby świat funkcjonował tak, jak ci się wydaje, to pisząc jakąkolwiek wiadomość, mogłabyś w zasadzie posługiwać się ciągami dowolnych znaków, a koniec końców i tak musiałabyś przyjść do rozmówcy i palcem pokazywać każdy przedmiot, żeby nie było wątpliwości jakie znaczenie przypisałaś sobie do jakiego słowa. Wydaje mi się, że epokę kamienia łupanego mamy szczęśliwie za sobą, by musieć uciekać się do takich metod.
Ta dyskusja utknęła w martwym punkcie. Ja powtarzam, że słowa mają swoje znaczenia i płeć z definicji dzieli ludzi na dwie grupy, ty za każdym razem twierdzisz że definicje można zmieniać, język służy ludziom i ogólnie sprowadzasz wszystko do absurdalnego postulatu, że mowa jest czymś względnym i każdy może sobie wszystko interpretować jak chce.
Czy gdybyś przekroczyła prędkość na drodze, też będziesz się tłumaczyć, że inaczej postrzegasz kilometr, więc 60km/h to dla ciebie co innego niż dla policjanta?

Płcie są dwie i to fakt. Istnieją osoby o odmiennym zestawie chromosomów płciowych niż XX lub XY i są to mutacje, nie będące kolejną płcią. To, jak ktoś siebie postrzega, to nie płeć a tożsamość płciowa. A mówiąc to wszystko nie jestem fanatykiem, ani nie prowadzę krucjaty, jak to zasugerowałaś. To obiektywne fakty i tylko twoja wrogość wobec przedstawianych przeze mnie informacji sprawia, że utożsamiasz mnie z taką samą wrogością w codziennym życiu. Zapewniam cię, że fanatykiem nie jestem i mam centrowe poglądy, równie często będąc nazywanym za nie lewakiem, co prawakiem ( i pochodnymi)

Avatar Anantashesha

13 kwietnia, 00:32

@Aragornek: Sensem mowy jest komunikacja, nie wykuwanie w kamieniu. Ale cóż, jeśli uważasz za absurdalny fakt że mowa jest zmienna i płynna, to w tym momencie to ty zakłamujesz rzeczywistość.
Cały czas stawiasz chochoły. Że mnie cechuje jakaś wrogość, że ja kogoś z ciebie robię, że cię próbuję jakoś przekonywać. Wszystko bzdury. Rozmawiam z tobą normalnie. Jedynie to, że zamykasz się na masę wspaniałych ludzi jest faktem, bo przy takim nastawieniu większość osób trans nie będzie chciała z tobą po prostu rozmawiać. Dla mnie również ta rozmowa przestała być przyjemna.
Tak, płcie są dwie i oznaczają to jakie kto ma chromosomy - według moim zdaniem przestarzałej, niepraktycznej, nieintuicyjnej definicji której nie stosujemy na codzień - bo nie zaglądamy pod mikroskop żeby zbadać komuś chromosomy kiedy decydujemy jak do kogoś mówić, jak go widzieć i co myśleć na jego temat pod kątem płci. To określenie po prostu tak nie funkcjonuje w praktyce. I jako osoba trans będę się trzymać osób które nie mają mesjańskiej misji wyperswadowania mi tego. Jest mi dobrze w miejscu gdzie jestem jeśli chodzi o moją płeć i to jak ją pojmuje. Jestem też pod opieką psychologa, psychiatry, psychoterapeuty, seksuologa - wszyscy zalecili tranzycję, żaden nawet nie proponował jakiegokolwiek innego leczenia.
Miłego wieczoru!

Avatar Shadow277

11 kwietnia, 10:54

Gender studies troche useless

Avatar Anantashesha

11 kwietnia, 10:08

Tak, zdarza się, ale nie ma to nic wspólnego z podanymi kierunkami. Można mieć magistra z pedagogiki i chcieć żeby mówiono do ciebie per profesor. Nie wiem skąd pomysł że ludzie na gender studies są jakoś mniej skromni, a na fizyce bardziej. Nie ma takiej reguły.

Avatar Cymbal

9 kwietnia, 19:55

Kiedy ten drugi jest bardziej ludzki od tego pierwszego

Avatar Szpieg_z_Wenus

Edytowano - 9 kwietnia, 19:35

To raczej kwestia skromny i mądry profesor vs ktoś kto dostał stopień tylko by poczuć się ważnym.

Avatar Murarzowa

Edytowano - 9 kwietnia, 15:30

Op
1. Nie wie co to gender studies
2. Pomija fakt, że gość na dole by dostał pie....ca jak nie rozpoczniesz każdej wypowiedzi do niego od

Panie doktorze astrofizyki i fizyki kwantowej...

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar Murarzowa

11 kwietnia, 10:24

@Anantashesha: no mniej więcej tak.

Avatar Anantashesha

11 kwietnia, 10:25

@Murarzowa: Spoko :)

Avatar KittyQueen

9 kwietnia, 14:29

Co w tym w sumie jest. Taki chłop to spoko się wydaje. Opowie ci o przeszłości, pójdzie na piwo po wykładach. Chciałabym mieć takiego wykładowcę w październiku

Avatar Boberek00

9 kwietnia, 14:06

Witaj Marku

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar ultron64
Dodane przez: ultron64

Sąsiedzi

"Energole moje paliwole"

Grabarz Grzegorz

Nie ta liga

Mój pierwszy mem

Koci strateg

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka