@Murarzowa: tylko trzeba jeszcze załatwić kierowców, autobusy oraz gminy czy inne instytucje muszą to z czegoś jeszcze opłacać bo raczej z biletów się nie zwróci. Poza tym nawet jak się to wszystko już załatwi to czasami może być potrzeba żeby ktoś pojechał w innych godzinach niż jedzie autobus. Poza tym jak sobie wyobrażasz że np po całych Bieszczadach będą jeździły autobusy tylko po to żeby dojechać do każdej wsi? Już pomine fakt że część ludzi potrzebuje też samochodów do przewożenia towarów.
@Murarzowa: jeśli autobusem jedzie mniej niż jakieś 5 osób, to już jest to nieefektywne (spalanie jest kilka razy większe niż przy osobówce, trzeba pokryć koszty pracy kierowcy). No i z definicji zajmuje to więcej czasu przez przesiadki i konieczność zatrzymywania się na przystankach.
@Murarzowa: ale co ma działać? połączenie między dwoma małymi miejscowościami nie ma racji bytu. Zbiorkom może jedynie koncentrować ludzi i wymieniać między punktami koncentracji. Więc realnie, podróż między 2 wsiami w 2 różnych województwach, będzie się składała z przynajmniej 2 przesiadek (i to jak masz szczęście)
@lordbaysel: Ma rację bytu.
Wystarczy połączyć wiele miejscowości. Z resztą u mnie do babci się dało mimo, że całą wioskę można obejść wkoło w mniej niż godzinę
Przy czym się dłuży bo jest pod górkę
@Murarzowa: tak możliwe jest też żeby nasze społeczeństwo idealnie działało na tylko publicznych środkach transportu, zeby ludzie nie kupowali rzeczy których nie potrzebują ale... No ale czemu to brzmi na pieprzenie bzdur. To jest tworzeni jakiejś utopi i ograniczania swobód czego nie jestem fanem. Róbmy auta które mniej zużywają energii, ulepszamy komunikacje itd, ale ni ograniczajmy sswobod ludziom. Bo twoja narracja jest dość pretensjonalna tak mi się wydaje przynajmniej
Już się tak nie da, samochody muszą być wyposażone w układy bezpieczeństwa, samochodu bez klimy, ogrzewania i wspomagania kierownicy też nikt nie kupi, plus jeszcze nie można zapomnieć o ekologii dla uni. Więc z współczesnego samochodu nie można uciąć ani trochę elektroniki bo albo nie będzie można tego samochodu sprzedać, albo nikt go nie kupi, a i tak już producenci tną koszty za bardzo
Komentarze
Odśwież22 kwietnia 2024, 12:32
I dobrze, że są drogie bo przynajmniej nie mamy tutaj drugiej am*ryki
Odpisz
23 kwietnia 2024, 15:57
@Murarzowa: co jest dobrego w tym, że ludzi nie stać na dosyć podstawowy środek transportu?
Odpisz
23 kwietnia 2024, 16:14
@lordbaysel: to, że auta są traktowane jako podstawowy środek transportu
Odpisz
23 kwietnia 2024, 16:21
@Murarzowa: Nie rozumiem. Jak by ludzi było stać, to też by były traktowane jako podstawowy środek transportu.
Odpisz
23 kwietnia 2024, 16:30
@lordbaysel: a nie powinny
Odpisz
23 kwietnia 2024, 16:49
@Murarzowa: bo są i jeszcze długo będą bo nie da się na każdą wieś podciągnąć koleji albo zrobić tam połączeń autobusowych.
Odpisz
Edytowano - 23 kwietnia 2024, 17:01
@Czwarta_pomarancza: da się
Skoro dało się dać asfalt to i autobus da się dać
Odpisz
23 kwietnia 2024, 17:16
@Murarzowa: tylko trzeba jeszcze załatwić kierowców, autobusy oraz gminy czy inne instytucje muszą to z czegoś jeszcze opłacać bo raczej z biletów się nie zwróci. Poza tym nawet jak się to wszystko już załatwi to czasami może być potrzeba żeby ktoś pojechał w innych godzinach niż jedzie autobus. Poza tym jak sobie wyobrażasz że np po całych Bieszczadach będą jeździły autobusy tylko po to żeby dojechać do każdej wsi? Już pomine fakt że część ludzi potrzebuje też samochodów do przewożenia towarów.
Odpisz
23 kwietnia 2024, 17:31
@Murarzowa: jeśli autobusem jedzie mniej niż jakieś 5 osób, to już jest to nieefektywne (spalanie jest kilka razy większe niż przy osobówce, trzeba pokryć koszty pracy kierowcy). No i z definicji zajmuje to więcej czasu przez przesiadki i konieczność zatrzymywania się na przystankach.
Odpisz
23 kwietnia 2024, 17:54
@lordbaysel: doedukuj się co to znaczy induced demand I przyjmij do wiadomości, że to działa w dwie strony
Odpisz
23 kwietnia 2024, 19:09
@Murarzowa: ale co ma działać? połączenie między dwoma małymi miejscowościami nie ma racji bytu. Zbiorkom może jedynie koncentrować ludzi i wymieniać między punktami koncentracji. Więc realnie, podróż między 2 wsiami w 2 różnych województwach, będzie się składała z przynajmniej 2 przesiadek (i to jak masz szczęście)
Odpisz
24 kwietnia 2024, 00:50
@lordbaysel: Ma rację bytu.
Wystarczy połączyć wiele miejscowości. Z resztą u mnie do babci się dało mimo, że całą wioskę można obejść wkoło w mniej niż godzinę
Przy czym się dłuży bo jest pod górkę
Odpisz
24 kwietnia 2024, 11:01
@Murarzowa: tak możliwe jest też żeby nasze społeczeństwo idealnie działało na tylko publicznych środkach transportu, zeby ludzie nie kupowali rzeczy których nie potrzebują ale... No ale czemu to brzmi na pieprzenie bzdur. To jest tworzeni jakiejś utopi i ograniczania swobód czego nie jestem fanem. Róbmy auta które mniej zużywają energii, ulepszamy komunikacje itd, ale ni ograniczajmy sswobod ludziom. Bo twoja narracja jest dość pretensjonalna tak mi się wydaje przynajmniej
Odpisz
22 kwietnia 2024, 11:57
Już się tak nie da, samochody muszą być wyposażone w układy bezpieczeństwa, samochodu bez klimy, ogrzewania i wspomagania kierownicy też nikt nie kupi, plus jeszcze nie można zapomnieć o ekologii dla uni. Więc z współczesnego samochodu nie można uciąć ani trochę elektroniki bo albo nie będzie można tego samochodu sprzedać, albo nikt go nie kupi, a i tak już producenci tną koszty za bardzo
Odpisz
22 kwietnia 2024, 12:05
@kubsztynex: Po prostu musi być komfortowy i bezpieczny.
Odpisz
22 kwietnia 2024, 12:15
@EpikName: No i takim samochodem który taki jest a do tego tani to jest dacia,to jest najtańszy samochód z absolutnym minimum
Odpisz
23 kwietnia 2024, 19:50
@kubsztynex: Co więcej nawet taka Dacia nie rezygnuje z takich rzeczy jak elektryczne szyby.
Odpisz
23 kwietnia 2024, 15:41
wto opis FSM Beskid. protoplasta renault twingo i mokry sen fanów polskiej motoryzacji
Odpisz
23 kwietnia 2024, 18:20
@Xol1mn3c_: Podoba mi się
Odpisz
23 kwietnia 2024, 15:52
Producenci mogliby chcieć, ale samochody mają, stety czy niestety, pewne normy do wypełnienia.
Odpisz
23 kwietnia 2024, 14:37
Przyznaj się. Nie stać cie na inne.
Mnie też
Odpisz
22 kwietnia 2024, 11:55
A to nie po prostu smarty ?
Odpisz
23 kwietnia 2024, 14:31
@GHouste: Smarty nie są tanie.
Ani w zakupie ani w utrzymaniu, bo może i pierdzikółko ale części są drogie (bo Mercedesa) a i nie pali wcale tak mało jak się wydaje.
Odpisz
22 kwietnia 2024, 16:40
Wracamy do Fiata Malucha!
Odpisz
22 kwietnia 2024, 23:19
@Tajdeus: albo fiata pandy
Odpisz