jako dziecko nie sądziłam że kiedyś to napiszę ale teraz dużo bardziej wolę formalnie bo lubię mieć ten 'bezpieczny dystans' od społeczeństwa i się nie spoufalać z ludźmi których nie znam i nasza znajomość się nie pogłębi (np. z wykładowcami - byq jak walisz do mnie na 'ty' to nie oczekuj że będę do ciebie pisać 'szanowny panie magistrze/doktorze')
Komentarze
Odśwież3 maja 2024, 11:47
jako dziecko nie sądziłam że kiedyś to napiszę ale teraz dużo bardziej wolę formalnie bo lubię mieć ten 'bezpieczny dystans' od społeczeństwa i się nie spoufalać z ludźmi których nie znam i nasza znajomość się nie pogłębi (np. z wykładowcami - byq jak walisz do mnie na 'ty' to nie oczekuj że będę do ciebie pisać 'szanowny panie magistrze/doktorze')
Odpisz
3 maja 2024, 11:15
Zależy od lokalu.
Odpisz
3 maja 2024, 09:59
Jestem niepełnoletni, to dziwne jak ktoś do mn mówi per pan
Odpisz
3 maja 2024, 02:47
Ale tak to jest. Nie mam jakiegoś ego podrasowanego, nie mniej jednak do obcych to się zwracam per Pan, per Pani...
I liczę na coś podobnego, bo po prostu się nie znamy.
Może od razu zacznijmy od "Te k...a polecę Ci..."
Odpisz
2 maja 2024, 23:00
Preferuje bez formalności. Niezręcznie mi jak ich używają
Odpisz
1 maja 2024, 08:18
Sam Tolkien wstał z grobu, nauczył się polskiego i to napisał
Czuj ten wygryw
Odpisz
1 maja 2024, 10:22
@ArthurMorgan: Czuj to niedoj*banie gościa co napisał tweeta że aż go Tolkien musiał sprowadzić na ziemię
Odpisz
2 maja 2024, 18:41
@ArthurMorgan: Nie mówcie mu o Rings of Pała...
Odpisz
2 maja 2024, 17:25
A ja tam wole po staroświecku, Towarzyszu, tak po ludzku.
Odpisz
1 maja 2024, 08:19
per you zwracają się angole
Odpisz
1 maja 2024, 07:39
Hmm, ciekawe gdzie poleciałaby
Odpisz