Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar reedy7

25 maja 2024, 13:23

Śląsk powinien dostać autonomie po 1 wojnie światowej, teraz już na to za późno i rodowici Ślązacy zostali spolonizowani.

Avatar reedy7

25 maja 2024, 14:47

@Pan_Schaboszczak: Dobrze, źle to sformułowałem. Powinien być niepodległy.

Avatar
Konto usunięte

25 maja 2024, 18:01

@reedy7: To region w Polsce jak Małopolska. I mają regionalną gwarę Śląska

Avatar reedy7

25 maja 2024, 20:47

To doprawdy zajebiście, obecnie to już bez różnicy. Jak wyżej napisałem, po pierwszej wojnie światowej powinien być niepodległy.

Avatar
Konto usunięte

25 maja 2024, 21:16

@reedy7: Zupełnie jak Mazowsze i małopolska, każdy region osobne państwo! Tak jest

Avatar reedy7

25 maja 2024, 23:12

Wiadomo że na Mazowszu i w Małopolsce były przeprowadzane plebiscyty kto do jakiego kraju chce należeć i były uczciwie liczone głosy.

Avatar
Konto usunięte

25 maja 2024, 23:16

@reedy7: na śląsku nie było referendum niepodległościowego

Avatar reedy7

26 maja 2024, 00:37

Mówie o tym wyżej, że powinien być.

Avatar
Konto usunięte

26 maja 2024, 04:11

@reedy7: Zupełnie jak Mazowsze i małopolska i wszystkie regiony. To to samo

Avatar Senedrom2

25 maja 2024, 13:26

Ludzie widzący ślązaków na granicy rozpaczy kiedy ktoś powie, że ich seplenienie to gwara a nie język

Avatar
zielonydom

25 maja 2024, 11:32

dobra nie wiem o co kłótnia

Szczerze mówiąc, jako ślązak, mam to w dupie, jak ktoś używa gwary czy tam teraz języka no to prosze, nadal bedzie urzywał tylko teraz zamiast gwary "języka regionalnego"

Avatar Crln_7

25 maja 2024, 11:57

używał*

Avatar
zielonydom

25 maja 2024, 13:08

@Crln_7: a no własnie, dzieki że zauważyłeś

Avatar
Gooddude

23 maja 2024, 14:41

Nie bo nie istnieje 😎😎😎

Avatar nightmare_fredbear

25 maja 2024, 12:17

niestety, nie posiadasz racji

Avatar Gaiaphage

25 maja 2024, 10:27

Jest gwara śląska, a nie język śląski

Avatar nightmare_fredbear

25 maja 2024, 11:06

@Gaiaphage: https://www.rmf24.pl/regiony/slaskie/news-slaski-jezykiem-regionalnym-sejm-uchwalil-ustawe,nId,7475390

Avatar Konto_nieusuniete

23 maja 2024, 14:42

Jeśli jesteś za niepodległością śląska to musisz prześledzić swoje drzewo genealogiczne. Gdzieś tam ukrywa się dziadek ss-man, który dorwał twoją babkę w burdelu "nur für Deutch"

Avatar Kobiety_nieistnieja

23 maja 2024, 15:44

@Konto_nieusuniete: owszem.
Twój punkt?
Czemuż mamy cierpieć za błędy przodków?

Avatar Konto_nieusuniete

23 maja 2024, 15:49

@Kobiety_nieistnieja: Tak jest skonstruowane nasze społeczeństwo.

Avatar Kobiety_nieistnieja

23 maja 2024, 15:52

@Konto_nieusuniete: A potomkowie Piłsudskiego nie cierpią, mimo tego iż Piłsudski był socjalistą, terrorystą i dyktatorem.
A o Berezie nikt nie wie.
Obóz koncentracyjnych jeszcze za dobrych czasów dobrej sanacji!
Gdzie szło się bez wyroku, i bez przewidzianego wyjścia.
Ale za to się ich nie prześladuje, prawda?

Avatar Konto_nieusuniete

23 maja 2024, 16:02

@Kobiety_nieistnieja: Teraz to przesadziłeś. Mam nadzieję, że zamkną wam wszystkie kopalnie, a wasze domy zapadną się w miejsca po tunelach.

Avatar Kobiety_nieistnieja

23 maja 2024, 16:04

@Konto_nieusuniete: Hipokryzja Polaka bez przeszłości.
Mam nadzieję że Warszawa zapłonie jeszcze raz, a Kraków upadnie razem z moralnością jego mieszkańców.

Avatar Konto_nieusuniete

23 maja 2024, 16:17

@Kobiety_nieistnieja: Oj przyjdzie silna władza i kolejne pokolenie twoich kryptoniemieckich psubratów nie będzie nawet znać takiego pojęcia jak autonomia śląska

Avatar Kobiety_nieistnieja

23 maja 2024, 16:20

@Konto_nieusuniete: Nikt tu nie prosi o autonomię, chodzi o szacunek.
I szacunku nie mieli ni Prusacy, Austryjacy a co dopiero Polacy.

Avatar Konto_nieusuniete

23 maja 2024, 16:25

@Kobiety_nieistnieja: A wiesz z czego to wynika? I Polacy, i Niemcy, i Czesi wiedzą, że jesteście sprzedajnymi k...ami, które rozkładają nogi dla każdego, kto akurat ma najsilniejsze w pływy w regionie w danym okresie.

Avatar Kobiety_nieistnieja

23 maja 2024, 16:34

@Konto_nieusuniete: A jakiż wybór?
Pracujesz albo głodujesz.
Lecz Niemiec i Austriak nie wyzyskiwali, tak jak polak.
Z "wyzysku" niemieckiego były werki, osiedla dla pracowników, piekarnie, miejsca wypoczynku.
A Polak co dał?
Nic, do dziś żeruje z pozostałości pozaborowych, wykorzystując każdy familok, każdą kamienice, każdą kopalnie i zwie ją swoją.
To przez taki żer, bezmyślne wykorzystywanie, np. Bytom jest ruiną.
Ale cóż poradzić?
Polak i przed, i po szkodzie głupi.
Kończę rozmowę, bo sam nie jestem za sprawą "języka" śląskiego.

Natomiast jestem za szacunkiem do ludzi, którego polak patriota, antygermanista, wielki polonista nigdy nie pojmie.
Życzę miłego dnia, auf wiedersehen!
O, i prawie bym zapomniał;
FÜR DEUTSCHLAND, FÜR VATERLAND!
FÜR UNSERE SCHONE OBERSCHLESIEN!

Z poważaniem, zdrajca narodu polskiego - KNI

Avatar Konto_nieusuniete

Edytowano - 23 maja 2024, 16:46

@Kobiety_nieistnieja: Z szacunkiem jest jak z pieniędzmi. Jeśli podzielisz go na wiele osób (dodrukujesz pieniędzy) to jest mniej warty. Dlatego szacunek otrzymają tylko Ci, którzy na niego zasłużyli, a uwierz mi, wypełznięcie z pi..y matki nie wystarczy by spełnić ten warunek.

Avatar Kobiety_nieistnieja

Edytowano - 23 maja 2024, 15:47

Wprowadzenie języka śląskiego na moment obecny jest bezsensowny.
Trzeba było to zrobić gdy wiele faktycznie się nim posługiwało.
A dziś?
Na śląsku po śląsku cię nie zrozumią, wręcz wyśmieją.
Nie raz mnie nawet pytano czy ja z Polski jestem.
A prawda jest taka, że Ślązacy zawsze uważali się za Polaków.
"Wasserpolonisch, dobry jak i zwykły polonisch"
Ludzie zdają sobie sprawę na wyzysk i brak szacunku dla regionu, ale niestety za późno.

Ale ...j, kogo to obchodzi
SWĘDZĄ MNIE JAJA XD

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Leszy
Dodane przez: Leszy

Rel

Chciał tylko pomóc

No to posłuchane

Nie zadzieraj z bobrami

Nigdy na to nie wpadną

Dobrze czasem się oderwać

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka