Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Shadow277

25 maja 2024, 22:34

Ktoś wyjaśni dlaczego jest ten nawyk wyciągania wtyczek z prądu kiedy jest burza?

Avatar Lisamix

25 maja 2024, 22:37

@Shadow277: Mama mi zawsze tłumaczyła, że piorun trzaśnie i zepsuje komputer. Więc mała ja się bała i wyłączała, i tak mi zostało

Avatar Nikodem8378

25 maja 2024, 22:42

@Shadow277: piorun trafi w linie energetyczną i po kompie

Avatar Waldemir50

25 maja 2024, 23:01

@Lisamix: A to nie jest tak że bezpiecznik chroni przed tego typu zwarciem?

Avatar Egirl

25 maja 2024, 23:06

@Waldemir50: jeśli jest daleko można normalnie używać urządzeń elektrycznych
Ale jeśli jest blisko, i pie....nie w piorunochron, to nawet bezpiecznik nie zabezpieczy przed spaleniem urządzeń
Jak w bloku nic się nie stanie ale w domu może spalić niektóre urządzenia

Avatar JaJestemZWami

26 maja 2024, 00:39

@Egirl: potwierdzam, w bloku jak mieszkałam zawsze tylko komputer się wyłączał a jak się wyprowadziłam domu jednorodzinnego to raz jebło i tyle wystarczyło aby zmarł 😭😭

Avatar BencV

26 maja 2024, 21:12

@Egirl: kilka lat temu, kuzyn wraz z ciotką i wujkiem mieszkali u nas przez jakieś 2 tygodnie, bo piorun przywalił im w dom i pospalał połowę urządzeń elektrycznych w domu, lodówkę, piekarnik itd. Też zawsze wyłączam przed burzą, szkoda kompa.

Avatar Crln_7

26 maja 2024, 21:35

@Shadow277: starsi ludzie tak mają, no i jeszcze Janusze oraz Grażynki

Avatar Crln_7

26 maja 2024, 21:35

@BencV: mogli zainwestować w piorunochron

Avatar doktorplaga2255

26 maja 2024, 23:47

@Shadow277: u mojego kolegi jak raz pie....nął w jego chatę piorun to prawie całą elektronikę wywaliło więc dla bezpieczeństwa ja też wszystko wyłączam od gniazdka

Avatar EpikName

28 maja 2024, 15:41

@Shadow277: Technicznie rzecz biorąc, piorun powstaje w wyniku różnicy potencjałów chmury burzowej a powierzchnią Ziemi. Zwykle ma bardzo wysokie napięcie (momentami sięgające stu milionów woltów) i energię (do pięciuset MJ), przez co elektronika po prostu się przepala z powodu chwilowego podania bardzo wysokiego napięcia elektrycznego.

Avatar tigerman

28 maja 2024, 16:38

@Waldemir50: zwykle tak, ale zdarza się że przejdzie, (ja tak miałem i zatrzymało się na ładowarce od kompa)

Avatar Fusiak102

30 maja 2024, 14:27

@Shadow277: nw, jak pie....nął w 2010 piorun w mój dom akurat grałam w icy tower, jedyne co się zepsuło to był termostat. Telewizor, komputer, nic sie nie stało, ojciec twierdzi że piorunochron tak zrobił

Avatar HadesMarian05

21 lipca 2025, 09:01

@Lisamix: jak jest burza to aparatury podtrzymującej życie się nie wyłącza, bo pacjent może umrzeć

Avatar HadesMarian05

26 kwietnia 2025, 10:05

tymczasem ja do Janusza: jak jest burza to aparatury podtrzymującej życie się nie wyłącza, bo pacjent może umrzeć, spie....ino mamuta!!!

Avatar TrueStoryGuy

26 maja 2024, 10:17

Dzwony bijom.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Niezniszczalne

Nie są aż takie pyszne

Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom

Totalnie

To by wystarczyło

Zróbcie tak, gorzej i tak nie będzie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka