Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Shadow277

25 maja 2024, 22:34

Ktoś wyjaśni dlaczego jest ten nawyk wyciągania wtyczek z prądu kiedy jest burza?

Avatar Lisamix

25 maja 2024, 22:37

@Shadow277: Mama mi zawsze tłumaczyła, że piorun trzaśnie i zepsuje komputer. Więc mała ja się bała i wyłączała, i tak mi zostało

Avatar Nikodem8378

25 maja 2024, 22:42

@Shadow277: piorun trafi w linie energetyczną i po kompie

Avatar Waldemir50

25 maja 2024, 23:01

@Lisamix: A to nie jest tak że bezpiecznik chroni przed tego typu zwarciem?

Avatar Egirl

25 maja 2024, 23:06

@Waldemir50: jeśli jest daleko można normalnie używać urządzeń elektrycznych
Ale jeśli jest blisko, i pie....nie w piorunochron, to nawet bezpiecznik nie zabezpieczy przed spaleniem urządzeń
Jak w bloku nic się nie stanie ale w domu może spalić niektóre urządzenia

Avatar JaJestemZWami

26 maja 2024, 00:39

@Egirl: potwierdzam, w bloku jak mieszkałam zawsze tylko komputer się wyłączał a jak się wyprowadziłam domu jednorodzinnego to raz jebło i tyle wystarczyło aby zmarł 😭😭

Avatar BencV

26 maja 2024, 21:12

@Egirl: kilka lat temu, kuzyn wraz z ciotką i wujkiem mieszkali u nas przez jakieś 2 tygodnie, bo piorun przywalił im w dom i pospalał połowę urządzeń elektrycznych w domu, lodówkę, piekarnik itd. Też zawsze wyłączam przed burzą, szkoda kompa.

Avatar Crln_7

26 maja 2024, 21:35

@Shadow277: starsi ludzie tak mają, no i jeszcze Janusze oraz Grażynki

Avatar Crln_7

26 maja 2024, 21:35

@BencV: mogli zainwestować w piorunochron

Avatar doktorplaga2255

26 maja 2024, 23:47

@Shadow277: u mojego kolegi jak raz pie....nął w jego chatę piorun to prawie całą elektronikę wywaliło więc dla bezpieczeństwa ja też wszystko wyłączam od gniazdka

Avatar EpikName

28 maja 2024, 15:41

@Shadow277: Technicznie rzecz biorąc, piorun powstaje w wyniku różnicy potencjałów chmury burzowej a powierzchnią Ziemi. Zwykle ma bardzo wysokie napięcie (momentami sięgające stu milionów woltów) i energię (do pięciuset MJ), przez co elektronika po prostu się przepala z powodu chwilowego podania bardzo wysokiego napięcia elektrycznego.

Avatar tigerman

28 maja 2024, 16:38

@Waldemir50: zwykle tak, ale zdarza się że przejdzie, (ja tak miałem i zatrzymało się na ładowarce od kompa)

Avatar Fusiak102

30 maja 2024, 14:27

@Shadow277: nw, jak pie....nął w 2010 piorun w mój dom akurat grałam w icy tower, jedyne co się zepsuło to był termostat. Telewizor, komputer, nic sie nie stało, ojciec twierdzi że piorunochron tak zrobił

Avatar HadesMarian05

21 lipca 2025, 09:01

@Lisamix: jak jest burza to aparatury podtrzymującej życie się nie wyłącza, bo pacjent może umrzeć

Avatar HadesMarian05

26 kwietnia 2025, 10:05

tymczasem ja do Janusza: jak jest burza to aparatury podtrzymującej życie się nie wyłącza, bo pacjent może umrzeć, spie....ino mamuta!!!

Avatar TrueStoryGuy

26 maja 2024, 10:17

Dzwony bijom.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Phi!

Przerwa na herbatkę

Fajnie że odpowiedzieli

Niegrzeczny Oskarek

Rel

Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka