Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Można, tylko trzeba wstawać rano
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Zróbcie tak, gorzej i tak nie będzie
To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Mało znany szczegół
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież30 maja 2024, 21:14
a ja dalej nie wiem jak oni dali radę ich zabić
Odpisz
30 maja 2024, 21:24
@FluttershyIsNOTaDoormat: We śnie
Odpisz
30 maja 2024, 23:02
@FluttershyIsNOTaDoormat: Gomez i Kruk zniszczyli im magię runiczną, co potem zainspirowało Xardasa w trzeciej części
Odpisz
31 maja 2024, 05:52
@FluttershyIsNOTaDoormat: Jak ludzi kupa to i Herkules dupa.
Odpisz
31 maja 2024, 06:09
@BetonowyMur: widziałeś gdzie leżą ciała? Raczej tam nie spali
Odpisz
31 maja 2024, 06:10
@niggiddu: ale w jaki sposób ktoś nie znający się na magii mógł coś takiego zrobić?
Odpisz
Edytowano - 31 maja 2024, 10:42
@FluttershyIsNOTaDoormat: Kruk w G2 Noc Kruka już posługiwał się czarami by otwierać grobowce itp. Ponieważ i tak uniwersum Gothica jest dziurawe jak szwajcarski ser po rozstrzelaniu można śmiało założyć, że coś tam wiedział o magii już przedtem - dlatego też wybrał go Beliar ;p
Odpisz
31 maja 2024, 12:33
@niggiddu: Taaa, dziurawe xd
Plotholes można policzyć na palcach jednej ręki i to takiej z obciętymi dwoma paluchami.
Odpisz
31 maja 2024, 13:02
@Anantashesha: nie mówię tu stricte o fabule jako opowieści, a bardziej settingu.
Co prawda dwa pierwsze Gothiki były spójne pod względem mechanik to już wtedy widać było zmianę kierunku historii - co prawda głównym zagrożeniem okazuje się demon, jednak sam jego design i sposób działania odbiegają od tych typowych dla popularnego growego fantasy (ponoć pierwotnie twórcy planowali smoka, ale stwierdzili że to byłoby zbyt kiczowate). Sama mitologia jest co prawda tylko liźnięta i to głównie poprzez pojedyncze księgi, ale wciąż stanowi bardziej mitologię niż tolkienowską walkę dobra ze złem, która była już wyrazista w G2 (Beliar jako "bóg śmierci i ciemności" musi być bezwarunkowo zły i wrogi ludziom, podczas gdy w pierwszej części był bardziej ukazany jak Hades czy inny ponury bóg zaświatów; ponadto jego armii zła oczywiście przewodzą smoki - tymczasem pierwsza część "smokiem" raz nazywa ognistego jaszczura, który mimo nietypowej umiejętności ziania ogniem pozostaje tylko zwierzęciem).
Dodajmy do tego jeszcze drobniejsze różnice w samym świecie obu gier - co prawda w G1 widzimy wyłącznie kolonię karną (surową i odizolowaną od reszty świata), ale ogólny design narzędzi, fortyfikacji itp sugeruje średniowiecze w bardziej "prymitywnym" i "mrocznym" wydaniu, natomiast Khorinis z G2 to już bardziej późne średniowiecze z armatami na murach ;P ponadto w G1 chyba nigdzie nie ma nawet sugestii, że akcja się dzieje na wyspie.
Te i wiele innych drobniejszych różnic wynika z prostego faktu, iż każda część była de facto tworzona przez innych ludzi - twórcy oryginalnego Gothica nie brali udziału przy tworzeniu dwójki, o trójce już nie wspominając. Stąd też każda kolejna część ma inny styl i sposób przedstawiania świata. Dodajmy do tego jeszcze masę nieukończonej zawartości w każdej części (które w pierwszych dwóch częściach uszły jako mroczne tajemnice pokroju ksiąg Chromanin czy grobowca upadłego paladyna Inubisa).
Sam jako fan przez lata przymykałem oko na niespójności i dziury w tym uniwersum. Aktualnie mam nadzieję, że remake da radę to i owo uzupełnić i dać Gothica w pełni swego potencjału, ale dotychczasowa strategia marketingowa twórców hamuje mój entuzjazm. Z jednej strony zdają się robić wszystko, by dać grę "od fanów dla fanów", ale brak faktycznego gameplayu oraz absurdalna edycja kolekcjonerska zdają się sugerować, że zależy im wyłącznie na wydojeniu kasy z fanów oraz ukrywaniu fatalnej jakości przygotowywanej produkcji.
Odpisz
31 maja 2024, 15:42
@niggiddu: no niech będzie
Odpisz
1 czerwca 2024, 08:38
@niggiddu: Trójki nie bronię, ale imo dwójka jest perfekcyjnym rozwinięciem jedynki i jest z nią całkowicie spójna. To prawda że jedynka skłania się bardziej w stronę sword and sorcery, a dwójka w stronę fantasy, ale nie zgadzam się żeby to, że rozwinięcie działo się w nieoczekiwanym kierunku sprawiało, że jest z nim coś nie tak.
Odpisz
1 czerwca 2024, 08:49
@Anantashesha: Ja z kolei nigdy nie rozumiałem, dlaczego ze wszystkich npc, do dodatku w dwójce, wybrali akurat kruka xD
Odpisz
1 czerwca 2024, 09:09
@BetonowyMur: Ponieważ z początku miał być to Gomez, ale twórcy stwierdzili że gracze przykładają do zabicia go zbyt dużą wagę.
Odpisz
1 czerwca 2024, 09:45
@Anantashesha: "Noc Gomeza", to brzmi strasznie kiczowato
Odpisz
1 czerwca 2024, 10:07
@BetonowyMur: To było na początku, tytuł został prawdopodobnie wybrany później.
Odpisz
1 czerwca 2024, 10:12
@Anantashesha: czyli już wtedy wiedzieli żeby nie robić tego co disney zrobił z Palpatinem
Odpisz
1 czerwca 2024, 11:52
@Anantashesha: Prawda, mimo zmian spójność jako tako została zachowana, dlatego G2 daje poczucie kontynuacji znajomego tytułu, a nie odrębnej produkcji, jak to było przy kolejnych częściach. Niemniej nawet tak drobne zmiany wskazują na to, że uniwersum było tworzone na bieżąco z tytułu na tytuł za każdym razem z inną wizją, a nie starannie przemyślane i rozplanowane w jednej wizji na potencjalne kontynuacje.
Odpisz
1 czerwca 2024, 17:44
@niggiddu: Osobiście uważam że to lepszy z dwojga model :)
Odpisz
2 czerwca 2024, 11:40
@FluttershyIsNOTaDoormat: Ja nie wiem czemu mieliby mieć jakiekolwiek trudności z zabiciem ich.
Odpisz
2 czerwca 2024, 12:53
@niggiddu: Właśnie gram gothic 1, i jest tu powiedziane, że magowie zabronili gomezowi ataku na wolną kopalnię, więc ten kazał ich zdradziecko zamordować, skąd ta teza, że gomez nic nie wiedział o ich zamordowaniu?
Odpisz
2 czerwca 2024, 13:15
@BetonowyMur: To jest żart.
Odpisz
2 czerwca 2024, 15:43
@Mijak: facet z mieczem vs gość, który może cię spalić myślą i ma nieograniczoną manę
Odpisz
2 czerwca 2024, 15:46
@FluttershyIsNOTaDoormat: Ty chyba w innego Gothica grałeś.
Odpisz
2 czerwca 2024, 15:59
@FluttershyIsNOTaDoormat: Po pierwsze, facetów z mieczami było duuuużo więcej.
Po drugie, mieli także kusze.
Po trzecie, no nie przesadzajmy z tym spaleniem myślą, magowie ognia w pierwszym Gothicu nie byli aż tacy potężni. Nawet najlepszy z nich mógł nauczyć Bezimiennego co najwyżej czwartego kręgu magii. Ich zaklęcia są całkiem mocner, ale nie wystarczające do oneshotowania kogoś w zbroi strażnika.
I nie wiem skąd ta teza o nieograniczonej manie.
Odpisz
2 czerwca 2024, 16:02
@Mijak: nie wiem, jakoś żaden nigdy całej nie zużył jak parę razy ich wkurzyłem XD
Odpisz
17 czerwca 2024, 16:50
@Anantashesha: akurat wyszedł filmik wyczerpująco wymieniający niespójności między poszczególnymi częściami oraz dziury w fabule wynikają z tworzenia świata na bieżąco ;P
https://www. youtube. com/ watch?v= l5J_dDqLfJc&ab_channel= IgerTV
Odpisz
30 maja 2024, 21:55
Ja całkiem niedawno ograłem po raz pierwszy. I tak, to był niezły plot twist.
Odpisz
31 maja 2024, 05:53
@Figarus: Witamy w gronie fanów :)
Odpisz
3 czerwca 2024, 17:09
@Anantashesha: Ja wczoraj skończyłem grać w g1 po raz kolejny
Odpisz
30 maja 2024, 22:59
MILTEN Z DIEGO TAK NAPRAWDĘ TO UKNULI, NIE MA TAKICH DOWODÓW, KTÓRE MÓWIĄ ŻE GOMEZ WIEDZIAŁ, POWTARZAM JEST NAGRODA 2137 BRYŁEK RUDY DLA CZŁOWIEKA, KTÓRY DA MI TAKI DOWÓD
Odpisz